MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Odpowiedzi na Forum Stworzone

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 82 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi do: Forum nie działa? #8474
  kjb
  Participant

  Test 123…

  w odpowiedzi do: MOS 3.10 instalacja z pendrive. #5419
  kjb
  Participant

  Dobra, wypaliłem płytkę, 3.10 już zainstalowany 🙂

  w odpowiedzi do: Kontakt z Adminem? #5417
  kjb
  Participant

  Dobra uwaga. Aczkolwiek jeśli dotąd nie usunął spamu, to pewnie nie przeczytał też tej inicjatywy.
  Wychodzę z założenia że gdyby chciał, to by założył temat o naborze adminów do pilnowania tej strony.

  Nie chcę źle oceniać faceta, włożył swój osobisty czas do stworzenia tego wszystkiego, ale na Pana Diabła, Pampers, daj komuś uprawnienia żeby mógł poświęcić swój również jakże osobisty czas, na pielęgnowanie Twojego dzieła 🙂

  Peace 🙂

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5371
  kjb
  Participant

  A co masz teraz do MOSa?

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5349
  kjb
  Participant

  W zasadzie nie wiem na czym polega twoja frustracja.

  Jeśli nadal nie zrozumiałeś o co mi chodzi to prawdopodobnie już nigdy nie zrozumiesz, trudno.

  Anyway życzę powodzenia i więcej obiektywizmu przy pisaniu o MorphOSie.

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5337
  kjb
  Participant

  Niepotrzebnie ironizujesz. Apple od lat stopniowo wyzbywa się swoich niestandardowych rozwiązań. Jakoś inne systemy niż Windows tez nie wymagają innego wsadu do karty

  A może wynika to z prostej przyczyny że PPC != x86?

  To tak jabyś się czepiał że skrzynia biegów z samochodu marki A nie pasuje do marki B.

  Przykład z zasilaczem jest bez sensu,

  Jest tak samo sensowny jak użycie zwrotu “SĄ SKAZANI”, ale o tym dalej.

  No właśnie. Czy nie uważasz że takie rzeczy powinno wiedzieć się przed zakupem?

  Nie wiem jak Ty, ale ja to wiedziałem (jak teraz patrzę to nawet na wiki jest, więc o co i do kogo pretensje?)
  Ponad to oficjalnie eMac obsługuje tylko 1GB, miniacz oficjalnie i realnie chyba też max 1GB, więc i tak MOS obsługuje więcej…..

  No nie możemy zakładać jak (…) że 4 kolory wystarczają do szczęścia

  Jak tak nie zakładam, Ty zakładaj jak chcesz 🙂

  od wczoraj jest nowa wersja, da się logować z Allegro

  A właśnie – nowa wersja czego i na co?

  Dzisiaj stawiałem system od nowa (wymieniłem dysk w emacu na większy) i Grunch stwierdził że OWB mam outdate – zrobiłem update przeglądarki, mam teraz wersję z 2014 i mimo to dało się zalogować, dlatego pytam 🙂

  Ludzi używających AmigaOS 4 jest w Polsce jakoś mało, ale są zywe blogi i fora

  Podaj proszę adresy żywych blogów i forów AOS4.x w Polsce.

  , a u „was” jakoś tak… taka rezygnacja.

  Jak chcesz żeby żywe było forum na którym nawet newsy się prawie że nie pojawiają?
  No jak? Odpisz proszę, jestem bardzo ciekaw 🙂

  A na koniec powiem Ci że wszystko działa w dwie strony – za jakiś czas pojawi się nowa strona z opisem AOS4.x i sprzętu do niego. Coś czuję że “co drugie słowo” to będzie “SĄ SKAZANI” 🙂

  P.S. A propos obecnych problemów jednego usera AOS4.x na ppa – najpierw problem z USB a potem z kartą graficzną – czekam aż wrzucisz takie cenne informacje na swoją stronę, bo jak sam napisałeś wcześniej:

  “Czy nie uważasz że takie rzeczy powinno wiedzieć się przed zakupem?”

  😛

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5334
  kjb
  Participant

  Jeżeli komputer ma wymienną kartę grafiki i będziemy chcieli wymieniać na lepszą – jesteśmy skazani na karty Apple.

  To nie jest pecet żeby dziwnym było że trzeba mieć Appleową. Napisz też że jak padnie zasilacz to jesteśmy skazani na zasilacz Appleowy, tak samo jeśli padnie procesor to jesteśmy skazani na PPC, bo pecetowy nie pasuje 🙂

  Aha i jeszcze jesteśmy skazani na Linuxa PPC w którym bieda z softem (nie to co repozytoria x86).
  Za to użytkownicy Sam440 są skazani na albo AOS4.x albo Linuxa PPC, gdy tymczasem uźytkownicy maków oprócz MOSa i Linuxa PPC mogą teź zaisntalować OSX z dużą bazą oprogramowania, ale niestety są skazani na wersję PPC tegoż systemu 🙂

  Mam eMaca z 1GB RAM i 32 VRAM i powiem tyle że jeśli nie zechcesz używać Blendera to jest OK, RAM można rozbudować za pomocą kości DDR, ale pamiętaj że MOS obsłuży tylko 1,5GB.

  Miniacz faktycznie ma tylko 1GB, to jest mało do OWB, ale to zaleźy po jakich stronach się łazi, bo jeśli po stricte Amigowych forach i portalach to nie ma żadnego problemu, a np. na Allegro spod MOSa już nie wchodzę bo od jakiegoś czasu nie można się tam zalogować (nie wiem, napisz może że posiadacze AOS4.x i MOS są skazani na Linuxa i/lub OSX jeśli chcą używać Allegro, nie przemilczaj źebyśmy się nie kisili we własnym małym gronie :)).

  Bez złośliwości to napisałem, ale obiektywizm powinien działać w dwie strony.

  Z resztą już od dawna marzyłem o tym aby dwie strony na jednym forum wymieniły wszystkie bolączki związane z ich sprzętem i softem, ale jakoś wydaje się to nie realne bo każdy będzie stronniczy, co nie? 😉

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5329
  kjb
  Participant

  Dziwny ten artek jak dla mnie:

  “A ściślej – sprawa jest skomplikowana, ponieważ niekiedy trzeba znać nie tylko model ale konkretne oznaczenie serii żeby komputer dobrze działał z MorphOS-em.”

  Wchodzisz na morphos.net i sprawdzasz jakie współpracują, nie wiem w czym to jest skomplikowane? Źe trzeba zadać pytanie sprzedającemu źeby sprawdził pod systemem? Strona Every Mac pomoźe rozwiać wątpliwości w razie czego.

  “Jeżeli komputer ma zintegrowaną grafikę – nadają się tylko modele z pamięcią większą, nie 32 a 64 MB.”

  Jeśli wersje 32MB się nie nadają to jak wytłumaczysz źe uźywam (i nie tylko ja) z VRAM 32? Większość ma takie sprzęty bo sprzęt z integrowaną grafiką 64 MB VRAM to rzadkość.

  “Jeżeli komputer ma wymienną kartę grafiki – jesteśmy skazani na karty Apple, które tanie nie są. Można przeflaszować kartę pecetową, ale opinie użytkowników są takie, że jest to rozwiązanie zawodne.”

  Jeszcze się nie spotkałem z Powermakiem na Allegro który miałby inną kartę niź Appleowska, więc określenie “jestesmy skazani” brzmi dość idiotycznie.
  Po prostu kupując Powermaca zwracasz uwagę źeby karta graficzna była ATI a nie NVIDIA. A nawet jeśli kupisz z NVIDIĄ, to jak dokupisz ATI to wystawisz NVIDIE i tyle.

  Flashować teź nie polecam, z resztą jeśli PM G4 z ATI idzie kupić za 200 zeta, to po co kombinować z flashowaniem?
  I nie powiedziałbym  źe to jest zawodne, ale zbyt pokręcone i wręcz chore – czasami trzeba przeciąć jakąś ścięźkę lub pozaklejać piny taśmą klejącą na krawędzi karty, bez sensu powtarzam przy dostępności PM od razu z kartami na Allegro.

  Półtorej roku temu ustrzeliłem PM G5 za jakieś 170 zeta, z ATI na pokładzie, duźym dyskiem i ramem.

  “Kupując trzeba uważnie czytać nie tylko specyfikację modelu ale i szczegóły aukcji – dosyć często trafiają się egzemplarze z częściowo wymontowanymi podzespołami – bez dysku twardego czy pamięci RAM.”

  Kupując COKOLWIEK trzeba dokładnie czytać opisy aukcji, peceta, lodówkę czy konsolę – często jakaś wajcha małym druczkiem się zdarza.

  “Peryferia (klawiatura, mysz) to też rzadkość.”

  Nie lubię Appleowskich bo są niewygodne, klawiatury pod kątem jakoś powyginane, zresztą pod MOSem oznaczenia na klawiaturze z OSX tylko mnie myliły. Jeśli się trafi w zestawie to warto wystawić i kupić coś taniego w markecie (ale nie przesadnie taniego, np. myszka za 15zł a nie za 5, ja osobiście uźywam kulkowej! na USB i bardziej sobie chwalę od optycznej :))

  Mam wraźenie źe przy kaźdej pozycji dałeś sobie za punkt honoru znalezienie jakiejś wady.
  Nie wiem dlaczego wadą komputera w obudowie Tower jest duźy rozmiar, a PM G5 jako wada ma chłodzenie cieczą, mimo iź to rzadkość a nie podstawowe wyposaźenie.

  Osobiście artek uwaźam za napisany pod pretekstem “dokopania niebieskim” 🙂

  P.S. ź=ż, sorry nie przyzwyczaiłem się do mapy klawiatury pod osx.

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5325
  kjb
  Participant

  podobny problem

  podobny problem, tylko że na Sam440ep i AOS4.x, teraz to są jaja co nie? Tam też pomogła markowa klawa i myszka a nie najtańsza z biedronki (czy ze sklepu dla biedaków jak to Kaczyński palnął).

  Tylko ciekawe co miał do tego update uboota.

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5323
  kjb
  Participant

  No to z mojej strony ja takich problemów nie miałem, widać miałem fuksa w doborze hubów i klawiatur.

  Taki cytacik z Twojej stronki:

  “Pomimo że wizualnie bardziej przypomina dystrybucję linuksa fani systemu zarzekają się że „od środka” jest soczyście amigowy.”

  To można też powiedzieć że Linux wizualnie przypomina MorphOSa? 😉

  Pewnie chodzi ci o te przyciski nawigacyjne w oknach ambienta, ja mam je wyłączone i każdy katalog otwiera mi się w nowym okienku, tak jak na starym WB 3.x.

  Ramki okien pod MOSem można zrobić na styl AOS4.x (ja mam w klimacie 3.x), zresztą w Linuxie też można, ale chyba raczej ważniejsze jest jaki postamigowy soft zadziała niż jak wygląda standardowa skórka okien.

  P.S. Tutaj na forum chyba prawie nikt nie zagląda, newsy są od przypadku dodawane, właściciel nie ma czasu na to, i tak to wisi i czeka na… nie wiadomo co…

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5320
  kjb
  Participant

  A gdzie chcesz taki artek wrzucić?

  Sprzęt jest dostępny ale trzeba przesiać go od sterty wystawianego złomu, co dotyczy się też Amig klasycznych na aukcjach wyglądających jakby wyciągniętych ze śmietnika i tylko wytartych szmatą przed zrobieniem zdjęcia.

  Co do klawiatur nieoryginalnych – po pierwsze po co z hubem, po drugie ja mam klawę gcube i działa mi port usb w niej (podpinałem do emaca).
  Nie kojarzę tematu na ppa więc nie wiem o co chodzi, ale jeśli zdarzyło się tak jednej osobie tylko to nie robiłbym z tego burzy 🙂

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5318
  kjb
  Participant

  eMac ok jeśli siedzi w oryginalnej obudowie, ja sobie wyjąłem i podpiąłem zew. monitor, tryby graficzne mają tak wysokie odświeżanie że mój monitor fujitsu lcd 22″ nie łapie niższych trybów niż 1280×960, ręczne ustawienie tychże trybów w preferencjach MOSa to masakra.

  Za to w oryginalnej obudowie eMaca monitor CRT daje suuuuuuuper obraz 🙂

  w odpowiedzi do: PowerMac i WiFi co najlepiej wybrać? #5314
  kjb
  Participant

  Ja używałem karty airport i byłem zadowolony.

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5313
  kjb
  Participant

  W kwestii Powerbooka nic się nie zmieniło, miniacz ma max tylko 1gb ram i grafikę warto 64mb bo 32 to w niektórych przypadkach za mało (np. odpalając blendera zżera prawie wszystko na starcie). Flashowanie kart to porażka (bynajmniej u mnie tak było, wszystko wg opisów a i tak nie działało, potem flashowałem w ciemno na czarnym ekranie peceta z powrotem). Najszybszy oczywiście PowerMac G5, z tym że nie wiem jak wygląda kwestia kart graficznych do tego modelu, bo niektóre morphos obsługuje z 3D a do innych trzeba zainstalować emulację programową warp3d (wazp3d).

  w odpowiedzi do: Portfel BTC #5168
  kjb
  Participant

  Już 11 dni ten spam powyżej wisi 😛

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 82 wszystkich)