MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Tower 57 – odc. 6

1 marca 2021

Prawda, że ładne tempo? Już “bliżej jak dalej”.

Zamieszczone przez: truman_burbank, 0 komentarzy

Tower 57 – odc. 5

24 lutego 2021

Tower 57 – odcinek 5. Lokacja “Termy” – zdobywamy przepustkę do Fabryki, odkrywamy wszystkie tajne przejścia i wszystkie drogi przechodzenia etapu.

Zamieszczone przez: truman_burbank, 0 komentarzy

Tower 57 – odc. 4

22 lutego 2021

Tym razem ‘recedent’ robi eksterminację w lokacji “Nieskazitelne Stawy”

W tym odcinku znów schodzimy pod ziemię – tym razem do “Nieskazitelnych Stawów”, które nie są już tak nieskazitelne jak kiedyś, w poszukiwaniu przepustki do fabryki.

Zamieszczone przez: truman_burbank, 2 komentarze

SDL2 2.0.14

19 lutego 2021Francusko-węgierski duet, czyli BeWorld i BSzili przygotowali najnowszą wersję SDL2 o numerku 2.0.14 .Zmiany dotyczą uaktualnieniu bibliotek do najnowszej wersji, skompilowaniu przy pomocy GCC10 z najnowszego SDK 3.16, oraz dodaniu kilku funkcji takich jak SDL_OpenURL czy Menu w SDL window

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

Iris Beta 0.113

19 lutego 2021

Jacek “jacadcaps” Piszczek systematycznie wydaje kolejne beta-wersje rozwijanego przez siebie programu pocztowego Iris. Wersja 0.113 wnosi jak zwykle wiele usprawnień takich jak:

- Rozwiązano problem polegający na tym, że wyszukiwanie wiadomości źródłowej kończyło się niepowodzeniem podczas przeglądania odpowiedzi MDN, jeśli odpowiedź MDN nie była w pełni zgodna z RFC
- Ulepszenia interfejsu użytkownika w oknie edytora wiadomości e-mail
- Wyczyść ciąg filtru podczas przeglądania aktywnego folderu
- Przeniesienie wiadomości do innego folderu nie wyładowało jej w widoku czytnika
- Zaktualizowano "creditsy" Aboutbox ze wszystkimi tłumaczami
- Dodano łącze do Polityki prywatności Iris do menu głównego
- Naprawiono problem, który czasami uniemożliwiał Iris ponowne połączenie po błędzie sieci, dopóki nie został ponownie uruchomiony
- Dodano obejście dla Iris, które w niektórych przypadkach nie przerywa pracy po zamknięciuZamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

MorphOS SDK 3.16 (luty 2021)

17 lutego 2021Zespół MorphOS z dumą ogłasza natychmiastową dostępność pakietu MorphOS 3.16 SDK w wersji z lutego 2021 r. Ta aktualizacja zawiera znacznie ulepszony GDB z TUI, podświetlaniem składni i debugowaniem bibliotek współdzielonych. Dodano dwa nowe narzędzia do profilowania. EventProfiler może służyć do instrumentowania aplikacji i generowania plików Chrome Debugger, które można załadować do Wayfarer w celu analizy. Koprofiler to profil próbkowania, którego można użyć do nagrywania wybranego wątku. Zaktualizowano również kilka pakietów GG, w tym git, wget, nano i perl. Zaktualizowany OpenSSH jest teraz dostarczany z ssh-agent.

Nasz nowy SDK wymaga MorphOS 3.15 i około 2 GB wolnego miejsca na dysku i można go znaleźć w naszej sekcji plików. Jak zwykle dostępny jest również oddzielny pakiet źródłowy do pobrania.

 

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

Amiga NG nr 10

10 lutego 2021

Jubileuszowy numer. Nigdy nie wątpiłem, że dobijemy do 10, a nawet obiecałem publicznie że dociągnę do 10 nawet jakbym miał pisać sam. 

W tym wydaniu z treści morfosowych na pewno warto zwrócić uwagę na recenzję Wayfarera

(więcej…)

Zamieszczone przez: truman_burbank, 2 komentarze

Antiryad Gx v4.9

5 lutego 2021

Antiryad GX v4.9 to zunifikowany wieloplatformowy silnik gier 2D i 3D. Rozwijany od 1992 roku, Antiryad Gx konkuruje dziś, a nawet przewyższa wiele komercyjnych silników gier pod względem zestawu funkcji, optymalizacji i stabilności.

Główne cechy:

-Kompletny silnik graficzny 2D i 3D.

-Zintegrowany edytor i narzędzia.

-Efekty cząsteczkowe, wodne i wolumetryczne.

-Szybki system kolizji.

-Cienie w czasie rzeczywistym. -Kodek wideo dla systemów mobilnych i stacjonarnych.

-Pełna struktura gry.

-Silnik sieciowy.

-System wtyczek (C, C ++, Gel), można rozszerzyć o zewnętrzne biblioteki (inne oprogramowanie pośrednie, takie jak silnik renderujący, fizyka, inne języki).

-Uproszczone i udokumentowane API całkowicie niezależne od platformy. Obsługiwane języki to C, C ++ i Gel.

-Opracowany dla wielu platform.

-Licencja freeware.

-Antiryad Gx został wykorzystany do stworzenia ponad 40 projektów przez różne firmy i organizacje.

Zamieszczone przez: waldiamiga, 6 komentarzy

PrBoom-plus 2.5.1.7

5 lutego 2021

BeWorld przeportował najnowszego PrBoom, który, wg. twórców, ma być najbardziej stabilnym portem Dooma z najwyższą kompatybilnością. Wymaga najnowszego SDL2, i został skompilowany przy pomocy najnowszego SDK i GCC 10. Obsługuje tylko Software Renderer, choć autor portu nie wyklucza działania OpenGL. Multiplayer działa, został przetestowany na systemach Windows / MorphOS i MorphOS / MorphOS. Obsługa MIDI przez SDL2_Mixer, emulacja OPL dla MIDI jest OK, ale muzyka nie jest zbyt dobra w porównaniu z SDL2_Mixer. Archiwum (o wadze 388MB) zawiera FreeDoom 0.12.1 oraz muzykę w formacie mp3.

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

Pekka Kana 2 v.1.3.5

2 lutego 2021


Pekka Kana 2 (Pekka the Rooster 2) to gra pokazana przez Piste Gamez w 2003 roku na party Assembly ’03 w kategorii Game Development.

Jest to gra typu „jump and run” stworzona w duchu starych klasycznych platformówek, takich jak Super Mario, Sonic the Hedgehog, Jazz Jackrabbit, Super Frog.

Gra jest dostępna dla systemu Android i Windows, a teraz także na MorphOS. Port przygotował oczywiście Beworld, a program możemy pobrać z MorphOS-Storage.
Jak możemy przeczytać w readme, jest to szybki port z AmigaOS 4 i ma wymuszony tryb software render.

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy