MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Bounty – propozycje

Widok 15 wpisów - 61 z 75 (of 79 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #1039
    EnderEnder
    Participant
    SDL jest najpopularniejsze i na tej bibliotece powstaje najwięcej multiplatformowych programów. Po co inne niszowe biblioteki. Po co tworzyć własny jak mamy PowerSDL, po co marnować czas i energię na portowanie innych jak nikt tego nie wykorzysta.

    Co do popularności to zdania są różne (na różnych forach internetowych). Zgodzę się, że jest multiplatformowa, ale mnie zastanawia, czy korzystając z jakiegoś kursu, książki dotyczącego SDL na PC to bez problemów zadziała wszystko na naszym PowerSDL. Jeśli nie to właśnie po części odpowiedź po co nam inna lub nasza biblioteka. Zaczynasz cos robić dochodzisz do jakiegoś momentu i klops. Wiem, można zwalić winę na tego co robi, ale czy zawsze. Mam ostatnio ponury nastrój, więc nie bierz sobie moich rozważań jakoś szczególnie do serca.

    Wracając do pakietów biurowych, a gdyby wykorzystać źródła (odpłatnie) i stworzyć wersję na nasz system. Można by usunąć to i owo, co nie jest nam potrzebne i niepotrzebnie komplikowało by portowanie.

    http://minioffice.ferro.com.pl/

    #1042
    kjbkjb
    Participant
    Wracając do pakietów biurowych, a gdyby wykorzystać źródła (odpłatnie) i stworzyć wersję na nasz system.

    GUI.

    #1043
    EnderEnder
    Participant
    Wracając do pakietów biurowych, a gdyby wykorzystać źródła (odpłatnie) i stworzyć wersję na nasz system.

    GUI.

    Rozumiem, że to jest problem. I dlatego nic z tego nie będzie. Nawet przy tak małym programie nie dałoby się tego załatwić? To co dopiero marzyć o porcie opastnego OO, czy innych programów. Czarno widzę to całe BOUNTY. Wiecie co dajmy sobie spokój z zbieraniem kasy na cokolwiek, po aktywności w tym wątku i podobnym kiedyś na PPA widać, że system bounty to nieporozumienie i tyle. Zdaje się, że Grzegorz doszedł kiedyś do takich wniosków i miał rację.

    #1045
    Avatarkrashan
    Participant
    Zdaje się, że Grzegorz doszedł kiedyś do takich wniosków i miał rację.

    Trochę mnie uogólniłeś. System bounty jest bez sensu jeżeli cele stawiają potencjalni sponsorzy. Cele powinni stawiać potencjalni wykonawcy, bo mają pojęcie co jest realne a co nie. A sponsorzy mogą bounty wesprzeć, albo nie wesprzeć. Bounty pod tytułem "przeportujmy Open Office" sensu istotnie nie ma.

    #1046
    EnderEnder
    Participant
    Zdaje się, że Grzegorz doszedł kiedyś do takich wniosków i miał rację.

    Trochę mnie uogólniłeś. System bounty jest bez sensu jeżeli cele stawiają potencjalni sponsorzy. Cele powinni stawiać potencjalni wykonawcy, bo mają pojęcie co jest realne a co nie. A sponsorzy mogą bounty wesprzeć, albo nie wesprzeć. Bounty pod tytułem "przeportujmy Open Office" sensu istotnie nie ma.

    A to przepraszam, ale w zupełności się z Tobą zgadzam, więc jak teraz poinformować/zachęcić potencjalnych twórców żeby się wypowiedzieli w tej kwestii?

    #1047
    AvatarSventevith
    Participant
    Czarno widzę to całe BOUNTY. Wiecie co dajmy sobie spokój z zbieraniem kasy na cokolwiek, po aktywności w tym wątku i podobnym kiedyś na PPA widać, że system bounty to nieporozumienie i tyle. Zdaje się, że Grzegorz doszedł kiedyś do takich wniosków i miał rację.

    Jakie bounty czarno widzisz ? Rzucasz bez zastanowienia co chwilę jakiś nowy pomysł, na rzecz nie wiadomo czy komuś w ogóle potrzebną. Bounty to bardzo sprawny system pod warunkiem, że cel jest realny i potrzebny.

    Z wątku tego wynikło wiele ciekawych spostrzeżeń. Pierwszym bounty o którym wstępnie z Krashanem rozmawiałem, jest rozbudowa Rege o funkcje zapisu. Jak Krashan będzie gotowy opisze założenia bounty i zobaczmy kto się dołoży. Jestem gotowy wesprzeć to bounty tak samo jak JIT dla lua oraz kolejne moduły pozwalające tworzyć w tym języku coraz to bardziej rozbudowane aplikacje.

    #1049
    EnderEnder
    Participant

    Rzucanie pomysłów nie równa się założeniu bounty. A w tym wątku mieliśmy się zastanowić/zaproponować, co naszym zdaniem jest potrzebne. Jeżeli ktoś uważa, że coś nie jest potrzebne, to nie założy na to bounty, wszystko na ten temat. Ja w swobonym wyrażaniu opinii na temat tego co moim zdaniem by się przydało nie widzę nic złego. podobnie zresztą jak w tym, że ktoś rzeczowo tłumaczy, dlaczego pomysł jest chybiony, a tak chyba było w tym wątku. Pozdrawiam.

    #1050
    AvatarSventevith
    Participant

    Odnosiłem się do twojej negatywnej wypowiedzi na temat systemu BOUNTY i porzuceniu tego pomysłu. Zgadzam się bounty na pakiet office to chybiony pomysł.

    #1051
    pamperspampers
    Participant
    Odnosiłem się do twojej negatywnej wypowiedzi na temat systemu BOUNTY i porzuceniu tego pomysłu. Zgadzam się bounty na pakiet office to chybiony pomysł.

    Oczywiście, że chybiony. Jednakże sensownie rozbity na małe cząstki (vide open office viewer) może mieć jakieś szanse powodzenia.

    #1053
    recedentrecedent
    Participant
    sensownie rozbity na małe cząstki (vide open office viewer) może mieć jakieś szanse powodzenia.

    No to może wypowie się ktoś bardziej "kumaty" jak sensownie (pod kątem ewentualnego bounty) rozbić pakiet biurowy na małe cząstki?

    #1054
    pamperspampers
    Participant
    sensownie rozbity na małe cząstki (vide open office viewer) może mieć jakieś szanse powodzenia.

    No to może wypowie się ktoś bardziej "kumaty" jak sensownie (pod kątem ewentualnego bounty) rozbić pakiet biurowy na małe cząstki?

    Cisnę Krashana o takie "zwierzenia". Jak dla mnie wygląda to bardzo prosto – viewer, saver, obsługa kilku formatów, gui. Wiadomo że łatwo się pisze a zapewne te 4 punkty to cholerna kobyła do wykonania. Jednakże z tego co już mamy (Carl i jego OO Viewer) daje jakieś nadzieje.

    #1055
    AvatarSventevith
    Participant

    Dobrze by było zrobić dział bounty w języku angielskim także, ewentualnie zgłosić takie samo bounty na morphzone. Jednak elpiej trzymać wszytsko w jednym miejscu. Przydał by się też wtedy ogólny dział na forum w języku angielskim. Swoją drogą zróbcie newsa o nowym bounty.

    #1062
    AvatarSventevith
    Participant

    Przydało by się rozbić bounty dotyczące portalu i jego rozwoju na kilka oraz ustalć kwoty jakie na ich realizację są potrzebne.

    Np. :
    – Bounty odnawiane co roku na utrzymanie portalu domeny, serwera i innych o których nie wiem.
    – Bouty na funkcjonalność XYZ.

    Łatwiej zachęcić ludzi do dotacji jeśli wiadomo ile na to potrzeba.

    #1088
    MDWMDW
    Participant
    Poza tym jest Hollywood.

    Trudno o lepszy program służący do robienia prezentacji, nawet mocno interaktywnych (czasem zbyt interaktywnych, hehe). To fakt, że jest trochę drogi. No ale jest. 🙂

    #1100
    AvatarSventevith
    Participant

    Wiadomo jak wygląda postęp nad bounty Rege ? Może przydał by się update na podstronie dotyczącej tego bounty.

Widok 15 wpisów - 61 z 75 (of 79 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.