MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Bounty – propozycje

Widok 15 wpisów - 46 z 60 (of 79 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #1011
    edeede
    Participant
    Hmm… chyba Sketch? He he, Sketchup, pomarzyć można… Swoją drogą – Stefkos ma rozgrzebany projekt tzw. "Painta", czyli starszego brata Sketcha. Może spróbować z nim pogadać? Jeśli program da się rozbić na kilka mniejszych części to byłby dobrym materiałem na bounty.

    Oczywiście Skech miałem na myśli, a Sketchup – tak pomarzyć ;] , chyba, że zacznie to w OWB działać he he ;).

    Paint spoko, migneły mi jakiś czas temu screeny i faktycznie dobrze się zapowiada ten program, jednak screeny nie zastąpią możliwości potestowania choćby tego co jest :), trzeba pogadać ze Stefkosem.

    Painthttp://tbs-software.com/stefkos/images/paint_eff.jpg

    -MorphOS native application
    -Unicode and truetype fonts via ttengine.library
    -various image formats handling
    -support for layers, masks and selection
    -realtime effects for layers
    -easy moving graphics from different windows
    -special plugins and SDK for them
    -various scaling routines
    -and any many more

    #1012
    EnderEnder
    Participant

    Mnie się podoba pasek narzędziowy z boku jest przejrzysty, nie zlewa się mnogość funkcji. Może warto by dodać obsługę dwóch ekranów (na jednym pasek narzędziowy itd.) na drugim projekt. Nasze karty w większości mają po dwa wyjścia.

    #1013
    AvatarSventevith
    Participant

    Ja grafikiem nie jestem, ale trzeba rozróżnić programy malarskie od programów do obróbki zdjęć jak photoshop.

    Zakładam, że rozmawiamy o takim sofcie. Malarskich to trochę jest TVPaint czy rozwijany na PyMUI program Gribouillis.

    Jest jeszcze Photogenics jako konkurencja dla Arta czy ImageFX, ktoś z was testował na MOS ?
    Swoją drogą warto skontaktować się z Alinea Computer, może są w stanie wydobyć od h&p api do pluginów Arta.

    #1014
    waldiamigawaldiamiga
    Participant
    Paint

    Łoo…Podoba mi się. Można skądś to pobrać czy trza atakować Stefkosa ?

    #1016
    EnderEnder
    Participant

    Może jakieś małe podsumowanie?
    1) Skupiamy się na bounty na program graficzny ?
    2) W grę wchodzą tylko programy napisane dla PPC ?
    3) Czy staramy się pozyskać źródła innych programów, czy poprzestajemy tylko na tych, które są aktualnie rozwijane przez autorów?

    Moje odpowiedzi :
    1. tak
    2. tak, bo prace będą szybciej postępować
    3. tak, pod warunkiem, że włączymy je do jednego projektu, który zastąpi kilka różnych rozwijanych niezależnie.

    Swoją drogą, czy ktoś rozwija jeszcze FX Painta? Może zamiast szukać dojścia do właściciela ArtEffecta warto poszukać kogoś od FX Painta? No i warto zapytac autorów istniejących, rozwijanych programów, czy taka wspólna praca nad jednym programem wchodzi w grę. Tak sobie myślę, że może osoby, które znają autoró zapytały by o ich stanowisko w tej sprawie.

    #1018
    AvatarGość
    Participant

    A ja tak to widzę:
    1. Na pakiet typu OO nie ma sznasy – dołożyć komuś za pluginy do odczytu i zapisu formatu OO w WW oraz we FW.
    Nie wiem czy też tak macie, ale drukować z Jedynego konkretnego arkusza jakim jest TurboCalc (u mnie przynajmniej) się nie da. Potrzebna jest łatka co to umożliwia – w końcu na TC też da się nieźle pracować. Ignition chyba do końca świata będzie w wersji tetsowej.
    2. Dobountnąć rzookola coby ze Scandala zrobił konkretny program do pełnego wydruku – taki obecny Scandal skrzyżowany z GrafikPublisherem – zaczątki już są wspaniałe
    3. jest potrzebne coś konkretnego i prostego do obsługi PDF – Apdf to raczej ciekawostka z wydrukiem. Wiem! jest Ghostscript, ale niełatwy do opanowania…. Za każdym razem trzeba się go uczyć od nowa. Nawet GUI niewiele pomaga.
    4. Większa (?) Część kolegów zastanawia się na grafiką. Mam wrażenie, że w chwili obecnej nasz sprzęcik tylko do tego się nadaje. Myślę, że tego typu programów jest dużo. Ja zawsze będę się opowiadał za Mosem jako podstawowym systemem w domu. Zresztą "samofirmę" też się dałoby obsłużyć na tym co już jest. Ale tradycyjnie jest problem z tym co wyżej opisałem – wydrukami. Nie wiem, czy mityczny obecnie Mos 3 się kiedyś ukaże i jeżeli tak to czy to zostanie naprawione. Chociaż TC nie drukuje chyba "dla zasady" a nie z winy systemu.
    No i piep…….y flash!

    #1019
    AvatarSventevith
    Participant

    Do mnie jednak przemawiają fakty. Lista rzeczy które brakuje w obenych 3 programach (Art, iFX, Photogenics) pokaże czy jest sens tworzenia noego programu. Pluginy do Arta mogą być już PPC. Zakładam, że pluginy do tego programu to zwykłe liby.

    Co do programów malarskich rozwijany jest program na G więc kolejnego chyba nie ma sensy już tworzyć.

    #1029
    AvatarSventevith
    Participant
    Podobno się robi. Jak będzie gotowy na OS4 wtedy będzie, można przenieść do MOSA. http://euaejit.blogspot.com/

    Przeglądnąłem ten blog i wieje z niego strasznym pesymizmem. Wygląda na to, że kolejny niedzielny programista zabrał się za zadanie wielokrotnie przekraczające jego możliwości: autor kolejno narzeka na zawiłości kodu w UAE, na różne tricki w samym kodzie x86 JIT który miał nadzieję przerobić na PPC i chyba się nie da… Mam nadzieję się mylić, bo na JIT w UAE PPC czekam z utęsknięniem.
    Może któryś z programistów MOSa zabrał by się za to, bo dotychczasowe doświadczenia wyraźnie pokazują gdzie zebrali się utalentowani i doświadczeni specjaliści.

    I mamy update 🙂
    http://euaejit.blogspot.com/

    #1030
    edeede
    Participant
    I mamy update 🙂
    http://euaejit.blogspot.com/

    Spoko , jest jeszcze trochę czasu na poprawkę w PowerSDL, bo innaczej nici z Napalmu chyba że w tyrbie AGA.

    #1031
    AvatarSventevith
    Participant
    I mamy update 🙂
    http://euaejit.blogspot.com/

    Spoko , jest jeszcze trochę czasu na poprawkę w PowerSDL, bo innaczej nici z Napalmu chyba że w tyrbie AGA.

    Na OS4 Napalm chodzi z jakąś łatką. Czy ta łatka nie działa pod MOS ?

    #1032
    edeede
    Participant

    … ym może innaczej, z aktualną PowerSDL tryb Picasso96 w e-uae nie działa. Wali7 coś wspominał, że z JITem gry w rodzaju Napalmu stałyby się grywalne pod Morphosem, a Napalmu nie mam to nie wiem jak z kompatybilnością, tylko zwracam uwagę, że nie ma co się napalać na tryb RTG pod e-uae.

    #1034
    EnderEnder
    Participant

    A ja jako zwykły user widzę to tak: na nasz system mamy rozpoczęte różne projekty, ale żaden nie jest skończony i w pełni funkcjonalny. Grupka doświadczonych userów podpiera się lepiej lub gorzej (w zależności od umiejętności) softem z 68k. A co z takimi cieniasami jak ja? Przychodzą nowi i pojawiają się problemy, więc z łaski swojej pomyślcie o ewentualnych nowych userach, którzy kiedyś na amidze grali lub jej w ogóle u siebie nie mieli (tylko u kolegi była ). Skoro nasz sprzęt nie ma układów AGA to pora szukać zamienników dla starego softu, gier. Nie da się trwać wiecznie w "softłerowym szpagacie", bo … . Posumowując: mamy sprzęt (zapas) ok; mamy system (stabilny, z perspektywami jakiegoś rozwoju) ok; oprogramowanie (nowego mało, a stary działa jak chce, przecież nie był tworzony pod to, na czym go dzisiaj staramy się używać.) to nie jest ok. Żadnych protez, odpuszczamy 68k i wchodzimy w PPC albo ciągle będziemy dreptać w miejscu.

    @administrację proszę o przygotowanie ankiety, niech ludzie zagłosują, który program chcą wspierać. Wybór wyłącznie po jednym w każdej kategorii (może być opcja tworzymy coś "…" od zera).

    #1035
    AvatarGość
    Participant

    Prawdopodobnie zostanę zmuszony do podjęcia pracy na własną rękę, dlatego też zależy mi na prawidłowych wydrukach pod Mosem na Maczku Mini. Testowałem sobie więc program Firma, którego jestem legalnym posiadaczem oraz Turbo Calc (o którym wczesniej wspominałem). I co? Totalna Bryndza! Ani jeden ani drugi nie mają zamiaru drukować. Mam drukarkę HP 920C i tylko edytory tekstu na niej chodzą bez większych problemów. Mos na mini nie jest w stanie przejąć w pełni kontrolę nad systemem wydruku….. Totalna bryndza!

    #1037
    EnderEnder
    Participant

    Swoją drogą zastanawiają mnie dwie rzeczy, dlaczego poza SDL nie ma innych bibliotek z C++ na naszych systemach? No i skoro nie da się portować/nie warto to czemu nikt nie stworzy naszego swojego odpowiednika SDL/ SFML i innych, które wymieniłem wcześniej. Rozumiem gdyby trzeba było płacić za licencję to kto ma to zrobić, ale jeżeli są bezpłatne? Jaki programista z zewnątrz zechce cokolwiek dla naszego systemu portować jak się okaże, że nie ma dostępu do podstawowych dla niego bibliotek. Proszę o poważne potraktowanie pytania. Pytan, bo mnie to ciekawi, dlaczego nie …?

    #1038
    AvatarSventevith
    Participant

    SDL jest najpopularniejsze i na tej bibliotece powstaje najwięcej multiplatformowych programów. Po co inne niszowe biblioteki. Po co tworzyć własny jak mamy PowerSDL, po co marnować czas i energię na portowanie innych jak nikt tego nie wykorzysta.

Widok 15 wpisów - 46 z 60 (of 79 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.