MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Problem z Allegro

Widok 9 wpisów - 16 z 24 (of 24 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #1752
    AvatarKaczus
    Participant
    Czy w MorphOS są jakiekolwiek mechanizmy związane z zarządzeniem tym chorym czasem letnim/zimowym?

    Nie. Czekamy na zniesienie czasu letniego . Ale przy okazji – skoro w skrypcie masz UTCDIFF=120, to jesteś GMT+2. Ja też mam takie ustawienie i na Allegro wchodzę bez problemu. Tylko, że ja mam w OWB automatyczne wyrzucanie wszyskich ciasteczek przy wyjściu z przeglądarki i być może dlatego po reboocie nadal się mogę zalogować.

    O ciekawy sposób, ale macie w preferencjach czas warszawski? Bo jesli tam mam i wstawię do skryptu 120, to mam godzinę dalej niż jest obecnie…

    #1753
    MDWMDW
    Participant
    O ciekawy sposób, ale macie w preferencjach czas warszawski? Bo jesli tam mam i wstawię do skryptu 120, to mam godzinę dalej niż jest obecnie…

    A to ciekawe. Ja w systemowych preferencjach mam ustawioną Warszawę, czyli GMT+1.

    Jak w skrypcie w WBStartup zrobię tak:
    Run <>NIL: SetClockNTP SERVER=ntp2.hut.fi UTCDIFF=120
    to mam dobry czas.

    Jak zrobię tak:
    Run <>NIL: SetClockNTP SERVER=ntp2.hut.fi UTCDIFF=60
    to mam godzinę do tyłu.

    W zimie zmienię UTCDIFF=120 na UTCDIFF=60 i będzie dobrze. Robię taką zmianę 2 razy w roku.

    #1754
    AvatarKaczus
    Participant
    O ciekawy sposób, ale macie w preferencjach czas warszawski? Bo jesli tam mam i wstawię do skryptu 120, to mam godzinę dalej niż jest obecnie…

    A to ciekawe. Ja w systemowych preferencjach mam ustawioną Warszawę, czyli GMT+1.

    Jak w skrypcie w WBStartup zrobię tak:
    Run <>NIL: SetClockNTP SERVER=ntp2.hut.fi UTCDIFF=120
    to mam dobry czas.

    Jak zrobię tak:
    Run <>NIL: SetClockNTP SERVER=ntp2.hut.fi UTCDIFF=60
    to mam godzinę do tyłu.

    W zimie zmienię UTCDIFF=120 na UTCDIFF=60 i będzie dobrze. Robię taką zmianę 2 razy w roku.

    Też myślałem, że będzie trzeba tak robić, ale się zdziwiłem, jak zmienił się czas na letni, włączyłem pegaza i czas był poprawny….

    #1755
    kjbkjb
    Participant

    Ja mam samo polecenie setclockntp bez parametrów, na allegro loguję się bez problemu, OWB ciasteczka zapisuje i kasuje sesję przy wyjsciu.

    #1756
    MDWMDW
    Participant
    Ja mam samo polecenie setclockntp bez parametrów, na allegro loguję się bez problemu, OWB ciasteczka zapisuje i kasuje sesję przy wyjsciu.

    Masz Warszawę (GMT+1) ustawioną w preferencjach systemowych i czas masz poprawny? Jeżeli tak to co właściwie ustawia przestawienie czasu na letni skoro SetClockNTP tego nie robi, system tego nie robi.

    Jeżeli w tej chwili otworzę CLI i wpiszę tak po prostu (bez parametrów):
    SetClockNTP
    to ustawi mi się niepoprawny czas (godzinę wcześniej niż jest w rzeczywistości). Muszę dać przesunięcie uwzględniające czas letni.
    Sprawdziłem jeszcze raz locale i mam:
    CIty: "Warsaw, Poland"
    Time Zone: +1:00
    Names: CET: Central European Time

    Nie wiem czy to ma znaczenie ale Country mam ustawione na "Polska" ale Language mam w pierwszej kolejności "English", a dopiero druga jest "Polska". Chcę mieć system po angielsku i dlatego tak mam.

    #1757
    Avatarkrashan
    Participant
    Ja mam samo polecenie setclockntp bez parametrów, na allegro loguję się bez problemu, OWB ciasteczka zapisuje i kasuje sesję przy wyjsciu.

    Masz Warszawę (GMT+1) ustawioną w preferencjach systemowych i czas masz poprawny? Jeżeli tak to co właściwie ustawia przestawienie czasu na letni skoro SetClockNTP tego nie robi, system tego nie robi.

    SetClockNTP jeżeli nie dostanie parametrów, ustawia według strefy czasowej. Jeżeli dostanie parametr DIFF, albo UTCDIFF (mają identyczne znaczenie), to ustawia według czasu GMT. Ustawienie języka systemu nie ma tu znaczenia.

    #1759
    kjbkjb
    Participant

    No to teraz jaja jak berety 🙂

    Za sugestią MDW zamieniłem miejscami English z Polski, dałem "użyj", potem setclockntp i… czas mi się cofnął o godzinę.

    No to dałem spowrotem Polski na górę a English na dół i "użyj", setclockntp i… nadal mam godzinę do tyłu!

    No to reset, i… nadal mam godzinę do tyłu. Kurden balans, miałem dobrze a teraz mam tak samo jak MDW 🙂

    #1760
    MDWMDW
    Participant
    No to teraz jaja jak berety 🙂

    No faktycznie "trochę" dziwne. 🙁 To znaczy teraz jest niby dobrze. Ale dlaczego wcześniej było inaczej? Jakieś stare ustawienia z poprzednich wersji systemu? Trudno powiedzieć. Czesław miał rację śpiewając "Dziwny jest ten świat". 🙂

    #1761
    kjbkjb
    Participant

    Wróciłem do tego że mi dobrze ustawia czas.
    Jak to zrobiłem? W zakładce "kraj i języki" wybrałem "Portugal" 🙂
    Nadal jestem w strefie gmt+1 🙂

    "dziwny jest ten świaaaaat" 🙂

Widok 9 wpisów - 16 z 24 (of 24 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.