MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Smilla Enlarger11 stycznia 2013

Smilla jest aplikacją która przydać może się osobom potrzebującym wielkoformatowych wersji obrazków bitmapowych. Używa ona algorytmu oprocowanego przez Mishe Lustecka, który przy dużych współczynnikach powiększenia sprawdza się lepiej niż „tradycyjne” algorytmy spotykane w innym oprogramowaniu (szczególnie dobrze sprawdza się przy grafice rysowanej/malowanej). Aktualna wersja nie obsługuje kanału alpha oraz umożliwia zapis jedynie w formacie PNG. Do działania wymaga systemu MorphOS w wersji 3.x.

Zamieszczone przez: admin, 4 komentarze

Komentarze:

 • Avatarkrashan

  Potestowałem sobie na różnych obrazkach, podoba mi się. Program jest o tyle miły, że ustawienia suwaków mają wpływ i można nimi doprecyzować efekt, ale algorytm nie jest bardzo wrażliwy, a więc nawet nieoptymalne ustawienia dają to o co mniej więcej chodzi, a nie np. totalną kaszanę. Moim zdaniem co najmniej morphosowy program miesiąca .

 • AvatarMDW

  Na pewno się przyda. Bywają w życiu sytuacje w których niestety trzeba coś bitmapowego po chamsku powiększyć. No i wtedy takie narzędzie pozwalają to "chamstwo" zminimalizować. Ciekawy jestem jak szybko to działa. Oczywiście nie ma to większego znaczenia, bo tego nie robi się wiele razy dziennie.

 • Avatarkrashan
  Ciekawy jestem jak szybko to działa.

  Na PowerBooku 1,67 GHz i obrazkach rzędu 200 × 200 powiększanych 4 – 6 razy – w kilka sekund.

 • Avatarkjb

  Fajny program 🙂 Można zrobić podgląd wycinka żeby nie czekać na powiększenie całości, można też ustawić powiększanie na 10 różnych sposobów i zapisać te ustawienia.

  Do powiększania nie nadają się małe jpegi z mocną kompresją, efekt jest co prawda wciąż dobry, ale pozostają widoczne granice niektórych bloków.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.