MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Nowy emulator Amstrada16 sierpnia 2011

Większość emulatorów starych komputerów, jakie pojawiają się dla MorphOS-a, to mniej lub bardziej dopracowane porty. Na tym tle wyróżnia się ACE 1.0, emulator ośmiobitowych komputerów Amstrad CPC. Jest to program napisany specjalnie dla MorphOS-a, korzysta z MUI jako interfejsu graficznego, posiada też port ARexxa. Autor, Philippe Rimauro obiecuje bardzo dokładną (weryfikowaną z oryginalnym Amstradem), a przy tym szybką emulację. Emulator wyposażony jest w edytor pamięci, edytor rejestrów procesora i rejestrów chipsetu, wszystko to w estetycznych okienkach MUI. Możliwe jest też ustawianie pułapek (breakpoints) na określony adres licznika programu oraz przerwania sprzętowe. ACE jest więc emulatorem nie tylko dla miłośników starych gier, ale także dla retro programistów. Wszystko to zadowala się 8 MB wolnej pamięci RAM i procesorem G4 w okolicach 600 MHz. Program można pobrać z MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 3 komentarze

Komentarze:

 • AvatarAdam_K

  Obietnica Szybkiej emulacji, a jednocześnie zadowolenie się (jedynie) procesorem G4 600MHz w kontekście udawania 8 bitowego komputerka to dwa stwierdzenia, które trochę się wykluczają… Takie coś powinno śmigać na Efice, a już o G3 nie wspominając.

 • Avatarkrashan
  Takie coś powinno śmigać na Efice, a już o G3 nie wspominając.

  Zapominasz, że oprócz emulacji procesora (która jest zazwyczaj najprostszym elementem zagadnienia) dochodzi emulacja chipsetu. Jeżeli chce się to zrobić dokładnie, potrzebna moc obliczeniowa może być niemała.

 • Avatarrzookol

  symbos działa, gry działają, przydałby sie autostart i cat/run bezposrednio na pliku no i oczywiście obsługa trybów "+"

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.