MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Jeszcze jeden Blender dzisiaj…5 stycznia 2012

Carsten Siegner przygotował proste konsolowe narzędzie służące do pokazywania miniatur (thumbnails) znajdujących się w dokumentach przygotowanych w pakiecie OpenOffice. ShowOffice 1.1 znajdziemy na MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 7 komentarzy

Komentarze:

 • Ender

  Czy to zapowiedź pracy nad tym pakietem dla Morphos-a? To co konkretnie robi ten program, bo szczerze to nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem (mogę zobaczyć obrazki umieszczone w pliku stworzonym w OO)?

 • recedent
  To co konkretnie robi ten program, bo szczerze to nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem?

  Chyba pokazuje dokumenty Ooo (a konretnie – miniaturki tychże). Słabo przydatne do przeglądania ich zawartości, za to pozwala szybko się zorientować w którym z dwudziestu firmowych plików o podobnej nazwie nasz dowcipny znajomy z biura umieścił zdjęcie gołej baby. Cóż, zawsze to jakieś zastosowanie dla maszyny z MorphOSem (można nawet zaryzykować stwierdzenie – "nowa nisza rynkowa")

 • krashan
  (mogę zobaczyć obrazki umieszczone w pliku stworzonym w OO)?

  Niestety nie. Każdy dokument ma w sobie miniaturkę (którą desktop może np. pokazać jako ikonę pliku). Niestety jest ona w dość haniebnej rozdzielczości, jak to miniaturka. Na przykład tekstu absolutnie nie da się przeczytać, chyba że jakiś tytuł dużą czcionką. Zapowiedzią pracy to raczej nie jest, ale trzebaby zapytać Carstena.

 • Valwit

  biorac pod uwage ze te pliki to zip z xmlem i reszta, to ten programik po prostu wyciaga zawartego thumbnaila. szybki test i wychodzi ze po otwarciu zipem pliku odt (w windzie wystarczy zmiana koncowki na .zip) mamy w srodku katalog thumbnail i w nim stosowny plik PNG. jakby ktos chcial to np obrazki zawarte w dokumencie tez sobie tak wyciagnie, sa katalog obok. sama tresc lezy jako content.xml.

 • krashan
  biorac pod uwage ze te pliki to zip z xmlem i reszta, to ten programik po prostu wyciaga zawartego thumbnaila. szybki test i wychodzi ze po otwarciu zipem pliku odt (w windzie wystarczy zmiana koncowki na .zip) mamy w srodku katalog thumbnail i w nim stosowny plik PNG.

  Program ma raptem całe 20 kB, więc nie spodziewałeś się chyba, że robi te miniaturki sam?

 • Valwit
  Program ma raptem całe 20 kB, więc nie spodziewałeś się chyba, że robi te miniaturki sam?

  no oczywiscie ze nie, ale czytajac komcie na innych stronach i sugestie jakoby koles sie za portowanie pakietu wzial… 🙂

 • Dodaj komentarz

  Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056