MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie TVPaint 3.59/3.6

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #245
    EnderEnder
    Participant

    Pobrałem sobie wersję TVPainta korzystając z linków na PPA. Rozpakowałem archiwum, klikam na ikonę programu, no i zaczynają się schody. Pokazuje się rejestracja produktu. No to wpisałem dane i nr klucza, który jest w pliku txt. Niestety wywala błąd, że to zły numer. Poza tym gdy klikam na ikonkę instaluj też nic się nie dzieje. Archiwum rozpakowywałem w osobnym katalogu, w tym samym katalogu umieściłem też rozpakowane cyber.lha i inne. Może tu tkwi błąd? A może muszę instalera umieścić w C w Systemie? Chciałem sprawdzić jak program działa z MorphOS-em.

    #1145
    AvatarNorbert
    Participant

    rozpakuj archiwum tvpd1 i cyber do dowolnego katalogu i uruchom program

    #1146
    recedentrecedent
    Participant

    A próbowałeś wersję z morphos-files.net?

    #1147
    EnderEnder
    Participant

    #1, #2

    Moja wina skopałem przepisywanie klucza. Wersja z PPA jest nowsza (numerek 3.6) i większa (3.8 MB). Klucz jest ten sam w obu wersjach. Klikam na ikonę TVPaint i wyskakuje mi komunikat: " TVPaint is already running! Pull Down Your Screen!" No moim zdaniem nie bardzo jest uruchomiony, ale może znowu cos sknociłem. Aha program wołał na początku ARexxa, bo mu reimplementacja się nie podoba (wolne tłumaczenie )

    #1148
    Avatarkrashan
    Participant
    Klikam na ikonę TVPaint i wyskakuje mi komunikat: " TVPaint is already running! Pull Down Your Screen!" No moim zdaniem nie bardzo jest uruchomiony, ale może znowu cos sknociłem. Aha program wołał na początku ARexxa, bo mu reimplementacja się nie podoba (wolne tłumaczenie )

    Spróbuj zmienić nazwę pliku „TVPaint.ini” na inną i wystartować.

    #1149
    EnderEnder
    Participant
    Klikam na ikonę TVPaint i wyskakuje mi komunikat: " TVPaint is already running! Pull Down Your Screen!" No moim zdaniem nie bardzo jest uruchomiony, ale może znowu cos sknociłem. Aha program wołał na początku ARexxa, bo mu reimplementacja się nie podoba (wolne tłumaczenie )

    Spróbuj zmienić nazwę pliku „TVPaint.ini” na inną i wystartować.

    A rozszerzenie "ini" ma zostać?

    #1150
    Avatarkrashan
    Participant
    A rozszerzenie "ini" ma zostać?

    To przecież nieważne… Chodzi o to, żeby startował bez pliku konfiguracyjnego, ale lepiej go na wszelki wypadek nie kasować. Chociaż w razie czego zawsze można dograć z archiwum.

    #1151
    EnderEnder
    Participant
    A rozszerzenie "ini" ma zostać?

    To przecież nieważne… Chodzi o to, żeby startował bez pliku konfiguracyjnego, ale lepiej go na wszelki wypadek nie kasować. Chociaż w razie czego zawsze można dograć z archiwum.

    Trochę dziwne, bo jak myliłem klucz (przed poprawnym wpisaniem) i klikałem ok to pojawiał się wspomniany plik, natomiast teraz (kiedy wpisałem poprawnie i został przyjęty) nie ma go. Niczego nie usuwałem. Jaka jest maksymalna rozdzielczośc i paleta/głębia dla TVPaint? Może ustawiłem za dużo 24-bit 1920 na 1280.

    #1152
    Avatarkrashan
    Participant
    Może ustawiłem za dużo 24-bit 1920 na 1280.

    Hmm, kto wie. Chociaż nie słyszałem o takim ograniczeniu, osobiście nigdy nie uruchamiałem w czymś więcej niż 1280×1024, w 24 bitach.

    #1153
    AvatarJenot
    Participant
    A rozszerzenie "ini" ma zostać?

    To przecież nieważne… Chodzi o to, żeby startował bez pliku konfiguracyjnego, ale lepiej go na wszelki wypadek nie kasować. Chociaż w razie czego zawsze można dograć z archiwum.

    Trochę dziwne, bo jak myliłem klucz (przed poprawnym wpisaniem) i klikałem ok to pojawiał się wspomniany plik, natomiast teraz (kiedy wpisałem poprawnie i został przyjęty) nie ma go. Niczego nie usuwałem. Jaka jest maksymalna rozdzielczośc i paleta/głębia dla TVPaint? Może ustawiłem za dużo 24-bit 1920 na 1280.

    Działa u mnie w 1920×1200 bez problemu. Wypisuje komunikat o złej wersji arexxa i uruchamia się "pod" desktopem. Wystarczy kliknąć ikonkę z dwoma kwadracikami w prawym górnym rogu ekranu (stąd komunikat, że TVPaint już jest uruchomiony).

    #1154
    EnderEnder
    Participant
    Działa u mnie w 1920×1200 bez problemu. Wypisuje komunikat o złej wersji arexxa i uruchamia się "pod" desktopem. Wystarczy kliknąć ikonkę z dwoma kwadracikami w prawym górnym rogu ekranu (stąd komunikat, że TVPaint już jest uruchomiony).

    Faktycznie masz rację. Pokazało się okieno z opcjami. Czy tło na którym rysuje musi być/powinno być czarne? Jak wrócić z TVP do MorphOS-a ? Okienko znika jak zaczynam rysować, jak je wywołać ponownie?

    PS. A już straciłem nadzieję.

    #1155
    Avatarkrashan
    Participant
    Faktycznie masz rację. Pokazało się okieno z opcjami. Czy tło na którym rysuje musi być/powinno być czarne?

    Nie, ustawiasz to w oknie Layer Control.

    Jak wrócić z TVP do MorphOS-a?

    Kursor w sam prawy górny róg ekranu i lewy przycisk myszy.

    Okienko znika jak zaczynam rysować, jak je wywołać ponownie?

    Spacja. BTW można ustawić, żeby nie znikało. A tak przy okazji, nie wiem czy wiesz, że w archiwum z programem jest instrukcja ;-).

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.