MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Turbo Pascal a MorphOS

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #249
    EnderEnder
    Participant

    Chciałem poznać Turbo Pascala, czy jest jakaś amigowa wersja, która działa bez problemu na MorphOS-ie? Udało mi się uruchomić na naszym systemie AmiBlitz i teraz z ciekawości chciałbym zobaczyć, czy zadziała jakiś TP.

    PS. Czy jest gdzieś lista oprogramowania amigowego powstałego w TP? Podobno Photogenics jest napisany w TP?

    #1179
    edeede
    Participant

    No to jak chciales to sie nie liczy juz hehe ;). Jak juz tak to odpal sobie ASM-One na jakims UAE, do tego kurs asemblera 68k i popatrz co i jak – tam ladnie wszystko widac. Jak juz Ci sie rozjasni temat troche (nie musisz w ogole kodowac custom chips amigi) to dawaj w C .

    #1180
    EnderEnder
    Participant
    No to jak chciales to sie nie liczy juz hehe ;). Jak juz tak to odpal sobie ASM-One na jakims UAE, do tego kurs asemblera 68k i popatrz co i jak – tam ladnie wszystko widac. Jak juz Ci sie rozjasni temat troche (nie musisz w ogole kodowac custom chips amigi) to dawaj w C .

    Mnie zaciekawiło to, że na motorole mieliśmy mnóstwo różnych języków, pytanie co z tej mnogości zostało na PPC. Taki temat na lato. C rulez odkąd mam fajną książkę. A jak z tym Photogenics prawda, czy ściema (ktoś mnie w maliny wpuścił)

    #1181
    recedentrecedent
    Participant

    Było kiedyś cuś takiego co zwało się Free Pascal, ponoć kompatybilne z TP. Kłopot w tym, że rozwój tego czegoś na MorphOSa chyba trochę zamarł był.

    #1182
    pamperspampers
    Participant

    Z tego co mi wiadomo to Pixel32 był napisany w Pascalu, szkoda że autor kompletnie olał projekt :/

    #1183
    EnderEnder
    Participant
    Z tego co mi wiadomo to Pixel32 był napisany w Pascalu, szkoda że autor kompletnie olał projekt :/

    To może warto spróbować odkupić od autora jego kod i przekazać BlaBla, może coś z tego wykorzystają w projekcie Paint ? Szkoda, żeby oprogramowanie przepadło. Moim zdaniem częściowa droga na skróty nie jest zła.

    #1184
    MDWMDW
    Participant
    To może warto spróbować odkupić od autora jego kod i przekazać BlaBla, może coś z tego wykorzystają w projekcie Paint ? Szkoda, żeby oprogramowanie przepadło. Moim zdaniem częściowa droga na skróty nie jest zła.

    Pixel nie przepadnie. Jest rozwijany dla innych platform. Autor nie bardzo miał pojęcie o MorphOSie. Dawno temu uwierzyłem w ten projekt, nawet dołożyłem $50. Potem nawet pisałem do autora ale on nie bardzo kumał nawet jak zrobić ikonę do aplikacji, jak ustawić stos dla niej. Dostał tego Pegasosa, coś tam skompilował, coś zaczęło działać ale ani się tym nie zajarał, ani go to nie wciągnęło, a problemy, które się pojawiły i chyba mały rynek zniechęciły go do dalszej pracy nad tym portem.

    #1187
    pamperspampers
    Participant
    Z tego co mi wiadomo to Pixel32 był napisany w Pascalu, szkoda że autor kompletnie olał projekt :/

    To może warto spróbować odkupić od autora jego kod i przekazać BlaBla, może coś z tego wykorzystają w projekcie Paint ? Szkoda, żeby oprogramowanie przepadło. Moim zdaniem częściowa droga na skróty nie jest zła.

    Autor kompletnie nie odpowiada na maile.

    MDW: możesz podać źródło, skąd czerpiesz wiadomości o dalszym rozwoju Pixela? Strona domowa nie tętni życiem za bardzo…

    #1189
    EnderEnder
    Participant

    [qAutor kompletnie nie odpowiada na maile.—-No a gdyby spróbować pozyskać źródła jakiegoś innego malarskiego softu (Delux Paint / ArtEffect / Brillance / Personal Paint). Na natywnie działające oprogramowanie naprawdę warto dać kasę. Wydaje mi się, że nie potrzeba zaraz portować jakiejś kobyły (pracochłonnej) z PC. Pewnie zaraz znowu dostanę rybą.

    #1191
    Avatarkrashan
    Participant
    Wydaje mi się, że nie potrzeba zaraz portować jakiejś kobyły (pracochłonnej) z PC. Pewnie zaraz znowu dostanę rybą.

    Mi się natomiast wydaje, że lepiej zmotywować stefkosa do rozwoju Painta.

    #1192
    EnderEnder
    Participant
    Wydaje mi się, że nie potrzeba zaraz portować jakiejś kobyły (pracochłonnej) z PC. Pewnie zaraz znowu dostanę rybą.

    Mi się natomiast wydaje, że lepiej zmotywować stefkosa do rozwoju Painta.

    No ok, ale ja odniosłem wrażenie (być może mylne, że nie o kasę chodzi). Zasugerowałem wsparcie przez bounty i tak zrozumiałem kolegę. Chętnie wpłacę jakąś kwotę na ten program. Uzbiera nas się jakaś grupa, to może i kasa będzie w miarę satysfakcjonująca.

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.