MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Szukam PowerBooka…

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • #327
  MDWMDW
  Participant

  W związku z tym, że pojawił się MorphOS 3.2 ze sterownikami 3D dla PowerBookowych Radeonów zaczynam powoli rozglądać się za PowerBookiemG4. Nie mam presji, nie spieszy mi się, bo Pegasos działa bez jakichkolwiek problemów. Wobec tego mogę sobie przebierać, grymasić… 🙂 Mógłby ktoś kumaty rzucić okiem na te aukcje i powiedzieć czy z jakiegoś powodu któryś z tych PowerBooków nie powinien dotknąć MorphOS-a?

  1. http://allegro.pl/apple-powerbook-g4-najmocniejszy-okazja-i3250785261.html

  2. http://allegro.pl/mac-powerbook-g4-laptop-apple-i3285538101.html

  Pierwszy mniej mi pasuje, bo ma 1280×854, a ja bym jednak wolał 1440×960, bo przez lata przywykłem do 1600×1200. Z tym, że 17-cali nie chcę. Myślę, że 15-cali to fajny kompromis między użytecznością, a mobilnością.

  850 zł to odrobinę za dużo jak dla mnie (tym bardziej, że muszę doliczyć licencję na MorphOSa. Ale ciekawy jestem czy mogę szukać takich modeli. Teoretycznie wszystkie aluminiowe PowerBookiG4 są wspierane przez MOSa 3.2 ale chętnie bym poznał opinię kogoś orientującego się w temacie.

  #1608
  AvatarSventevith
  Participant

  Pampers miał do sprzedania 15 1.5 GHz za 500 PLN:
  http://www.ppa.pl/gielda/sprzedam/tag/morphos

  Myślę, że lepiej kupić sprawdzony sprzęt od znajomego niż kombinować z allegro.

  #1610
  MDWMDW
  Participant
  Pampers miał do sprzedania 15 1.5 GHz za 500 PLN:
  http://www.ppa.pl/gielda/sprzedam/tag/morphos

  Myślę, że lepiej kupić sprawdzony sprzęt od znajomego niż kombinować z allegro.

  No tak ale 64MB VRAM, jeden bank RAMu nie działa i pewnie 1280×854. Mi się nie spieszy i mogę poszukać swojego ideału. 🙂

  #1612
  Avatarkrashan
  Participant

  Procesorowo najmocniejszy, ale „rzadka” matryca, no i to PowerBook 5,6, więc duża szansa na niedziałający drugi slot. Też mam 5,6 i niestety 1 GB max. Poza tym zwróć uwagę na układ klawiatury. Nie jest to co prawda niemiecka QWERTZ, ale układ amerykański (chyba najwygodniejszy dla Polaków) to też nie jest.

  Ten jest właśnie Twoim idealnym modelem (5,8) czyli 15" z matrycą 1440 × 960. Stan wizualny na ile to widać na tych niewyraźnych zdjęciach, jest OK. Aukcja zakończona, ale może gość wystawi jeszcze raz. Niemniej jeżeli chcesz kupić ideał, to wskazany odbiór osobisty… Bo dobrze jest odpalić LCD tester pod kątem bad pixeli na przykład. Dobrze jest zobaczyć czy zasilacz jest 45 czy 65 W… I tak dalej. Każdy kupujący PowerBooka powinien się zapoznać z tym artykułem, oraz odpowiednim rozdziałem tego artykułu.

  #1614
  MDWMDW
  Participant

  Dzięki za rady. Na pewno wszystkie wezmę pod uwagę. Artykuł już wcześniej czytałem i na pewno każde jego zdanie też potraktuję jak cenną radę. Co do odbioru osobistego to masz 100% racji. Kupowanie używanego sprzętu od kogoś nieznajomego to trochę kot w worku. Zwłaszcza gdy nie można sobie pozwolić na wpadkę, bo fundusze są mocno ograniczone. No chyba, że się kupuje od kogoś znajomego czy zaufanego. Jak na przykład od Pampersa. Wtedy odbiór osobisty nie jest aż tak istotny.
  No nic, będę się nadal rozglądał. Dzięki.

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.