MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie RequestFile i cudzysłów

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #339
    MDWMDW
    Participant

    Orientuje się ktoś czy można w jakiś sposób zmusić komendę RequestFile do tego żeby zwracała ścieżkę do pliku, która nie jest ujęta w cudzysłów? Niestety potrzebuję ścieżki bez cudzysłowia żeby dorobić komendę "Extract to…" (rozpakuj do wskazanego katalogu) dla 7zip, który ma swoje małe dziwactwo.

    #1667
    Avatarkrashan
    Participant
    Orientuje się ktoś czy można w jakiś sposób zmusić komendę RequestFile do tego żeby zwracała ścieżkę do pliku, która nie jest ujęta w cudzysłów?

    Nie wiem czy o to dokładnie chodzi, ale ja zrobiłem tak:

    -- Lua script for stripping quotes off RequestFile output

    require('base')
    require('ipc')
    require('string')
    require('io')

    address('COMMAND')
    rx('RequestFile >T:foo_rf')

    f = io.open('T:foo_rf', 'r')

    if f then
    g = f:read('*l')
    g = string.match(g, '"(.*)"')
    print(g)
    io.close(f)
    end

    Skrypt uruchamia się np. tak:

    LuaX skrypt.lua

    Można pójść za ciosem i od razu w skrypcie uruchomić 7zip. Morphosowa Lua ma tak jak ARexx, po wydaniu polecenia address(‘COMMAND’), poleceniem rx() można wywoływać komendy CLI.

    #1670
    AvatarNorbert
    Participant

    Podobny skrypt mozna napisac w dosie.

    Prostrze jest cos takiego:

    echo `requestfile`

    Apostrof ma byc w "druga strone"
    Wynikiem dzialania ECHO bedzie sciezka dostepu do pliku – bez cudzyslowia
    Analogicznie mozna zastosowac metode do archiwizera 7zip

    #1672
    MDWMDW
    Participant

    Oba rozwiązania wcisnęły mnie w fotel. 🙂 Dzięki wielkie. Spróbuję z tym ECHO, a skrypt przekonuje mnie do tego, że chyba warto dotknąć Lua, bo taki język skryptowy w systemie to wręcz skarb.

    A tak swoją drogą to nie bardzo kumam dlaczego to ECHO sprawia, że cudzysłów znika (sprawdziłem – faktycznie tak jest). 🙂

    #1674
    AvatarNorbert
    Participant
    Oba rozwiązania wcisnęły mnie w fotel. 🙂 Dzięki wielkie. Spróbuję z tym ECHO, a skrypt przekonuje mnie do tego, że chyba warto dotknąć Lua, bo taki język skryptowy w systemie to wręcz skarb.

    A tak swoją drogą to nie bardzo kumam dlaczego to ECHO sprawia, że cudzysłów znika (sprawdziłem – faktycznie tak jest). 🙂

    To nie ECHO tylko apostrofy (te inne)
    Powoduja one ze wykonywana jest komenda w nim zawarta a wynik (tutaj ECHO) wypisuje go do CLI.
    Np
    lha a ram:archiwum `requestfile`

    po wykonaniu tej linijki do archiwum.lha zostanie spakowany plik wybrany w requestfile

    #1676
    MDWMDW
    Participant
    To nie ECHO tylko apostrofy (te inne)
    Powoduja one ze wykonywana jest komenda w nim zawarta a wynik (tutaj ECHO) wypisuje go do CLI.
    Np
    lha a ram:archiwum `requestfile`

    po wykonaniu tej linijki do archiwum.lha zostanie spakowany plik wybrany w requestfile

    No tak, to kumam. Używam tego RequestFile. Nie rozumiem tylko dlaczego razem z ECHO RequestFile zwraca nazwę wybranego pliku bez cudzysłowia, a normalnie z cudzysłowiem.

    #1678
    AvatarNorbert
    Participant
    To nie ECHO tylko apostrofy (te inne)
    Powoduja one ze wykonywana jest komenda w nim zawarta a wynik (tutaj ECHO) wypisuje go do CLI.
    Np
    lha a ram:archiwum `requestfile`

    po wykonaniu tej linijki do archiwum.lha zostanie spakowany plik wybrany w requestfile

    No tak, to kumam. Używam tego RequestFile. Nie rozumiem tylko dlaczego razem z ECHO RequestFile zwraca nazwę wybranego pliku bez cudzysłowia, a normalnie z cudzysłowiem.

    Na to jest prosta odpowiedz 🙂
    ECHO test
    i
    ECHO "test"
    daje ten sam wynik: – test – bez cudzyslowia

    Jesli nie chcesz korzystac z ECHO to mozesz wynik requestfile wyslac do zmiennej srodowiskowej i odczytaj ja juz w 7zip za pomoca $zmienna.
    Rowniez wtedy cudzyslowia znikaja "automagicznie"

    #1680
    MDWMDW
    Participant
    Na to jest prosta odpowiedz 🙂
    ECHO test
    i
    ECHO "test"
    daje ten sam wynik: – test – bez cudzyslowia

    Jesli nie chcesz korzystac z ECHO to mozesz wynik requestfile wyslac do zmiennej srodowiskowej i odczytaj ja juz w 7zip za pomoca $zmienna.
    Rowniez wtedy cudzyslowia znikaja "automagicznie"

    No faktycznie! Jakie to proste. 🙂 No i faktycznie można byłoby do tego użyć zmiennej środowiskowej. Dzięki za uświadomienie.

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.