MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Problem z SDL (chyba).

Widok 14 wpisów - 1 z 14 (of 14 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #248
    EnderEnder
    Participant

    No właśnie podejrzewam, że z nim. Mam zainstalowane SDL 14 i jak chce uruchomić Fortisa lub kilka innych gier z PowerPack to mam tylko muzykę, a zamiast grafiki, jakieś paski, trójkąty obrazu. Co spieprzyłem?

    #1163
    Avatarnorbi
    Participant
    No właśnie podejrzewam, że z nim. Mam zainstalowane SDL 14 i jak chce uruchomić Fortisa lub kilka innych gier z PowerPack to mam tylko muzykę, a zamiast grafiki, jakieś paski, trójkąty obrazu. Co spieprzyłem?

    Czyżby Powerbook?

    #1164
    pamperspampers
    Participant
    No właśnie podejrzewam, że z nim. Mam zainstalowane SDL 14 i jak chce uruchomić Fortisa lub kilka innych gier z PowerPack to mam tylko muzykę, a zamiast grafiki, jakieś paski, trójkąty obrazu. Co spieprzyłem?

    Czyżby Powerbook?

    Ender ma PowerMaca. Próbowałeś sprawdzać jaką rozdzielczość masz w ustawieniach SDL? Czy kaszanę masz w oknie czy w trybie pełnoekranowym?

    #1165
    EnderEnder
    Participant
    Ender ma PowerMaca. Próbowałeś sprawdzać jaką rozdzielczość masz w ustawieniach SDL? Czy kaszanę masz w oknie czy w trybie pełnoekranowym?

    Nie, nie sprawdzałem (nie wiedziałem, że można no i jak to się robi). Kaszana jest w jednym i drugim trybie (niektóre gry otwierają się w okienku, inne w trybie pełnoekranowym. Gdzie sprawdzić rozdziałkę w SDL i jaka powinna być (mam ogólnie dość wysoką).

    #1166
    Avatarkrashan
    Participant
    Nie, nie sprawdzałem (nie wiedziałem, że można no i jak to się robi). Kaszana jest w jednym i drugim trybie (niektóre gry otwierają się w okienku, inne w trybie pełnoekranowym. Gdzie sprawdzić rozdziałkę w SDL i jaka powinna być (mam ogólnie dość wysoką).

    To może nie być problem SDL-a tylko karty graficznej, zwłaszcza jeżeli to flaszowana karta z PC, nowe sterowniki z MorphOS-a 3.0 wprowadziły tu nieco zamieszania… Spróbowałbym podmienić sterowniki na te z 2.7 na próbę.

    #1167
    EnderEnder
    Participant
    Nie, nie sprawdzałem (nie wiedziałem, że można no i jak to się robi). Kaszana jest w jednym i drugim trybie (niektóre gry otwierają się w okienku, inne w trybie pełnoekranowym. Gdzie sprawdzić rozdziałkę w SDL i jaka powinna być (mam ogólnie dość wysoką).

    To może nie być problem SDL-a tylko karty graficznej, zwłaszcza jeżeli to flaszowana karta z PC, nowe sterowniki z MorphOS-a 3.0 wprowadziły tu nieco zamieszania… Spróbowałbym podmienić sterowniki na te z 2.7 na próbę.

    O karcie też pomyślałem i mam nadzieję, że to nie to, ale spróbuję.

    #1168
    gilbangilban
    Participant

    Ja na Mini Maku Morphos 3.1 też miałem problem z uruchomieniem Fortisa i innych programów korzystających z SDL. Więc zainstalowałem starszą wersję SDL i problemy się skończyły. Czyli jednak już wiadomo, że SDL w mosie 3.1 jest skopane. Nic na to nie poradzę.

    Jednym słowem Fortis się wieszał i tylko reset komputera pomagał.

    #1169
    EnderEnder
    Participant

    Popatrzyłem sobie i nie wiem co i gdzie miałbym przekopiować.

    #1170
    pamperspampers
    Participant
    Nie, nie sprawdzałem (nie wiedziałem, że można no i jak to się robi). Kaszana jest w jednym i drugim trybie (niektóre gry otwierają się w okienku, inne w trybie pełnoekranowym. Gdzie sprawdzić rozdziałkę w SDL i jaka powinna być (mam ogólnie dość wysoką).

    To może nie być problem SDL-a tylko karty graficznej, zwłaszcza jeżeli to flaszowana karta z PC, nowe sterowniki z MorphOS-a 3.0 wprowadziły tu nieco zamieszania… Spróbowałbym podmienić sterowniki na te z 2.7 na próbę.

    Ah no tak, przecież Ender ma flashowaną przeze mnie kartę – tutaj pies leży pogrzebany. Nie ma sensu szukać działającej wersji SDL, z flaszowaną kartą nie zabangla prawidłowo. Spróbuj odpalić jakąkolwiek grę korzystającą z 3D.

    #1171
    Avatarkrashan
    Participant
    Czyli jednak już wiadomo, że SDL w mosie 3.1 jest skopane.

    No zaraz, zaraz, SDL póki co w skład MorphOS-a nie wchodzi. Wersja stabilna to 14, jeżeli ktoś instaluje jakieś bety piętnastki, cóż…

    #1172
    Avatarkrashan
    Participant
    Popatrzyłem sobie i nie wiem co i gdzie miałbym przekopiować.

    „r200.library” i „tinygl.library”

    #1173
    EnderEnder
    Participant
    Popatrzyłem sobie i nie wiem co i gdzie miałbym przekopiować.

    „r200.library” i „tinygl.library”

    Zadziałało, choć zdziwiłem się, że "r200.libary" jest w różnych katalogach w zależności od wersji (rave3d/tinygl). Mniejsza, uruchomiłem fortisa, wybrałem rozdziałkę, wpisałem swoje imię, poczytałem kto co zaprogramował/projektował w grze, no i klikam dalej i niby ok "fortis loading", niestety system zamarzł. Po wcisnięciu ESC przez cały ekan (długość) tak na 4 cm wysokości na środku pokazuja się poziome kreseczki. Podobnie robiło się jeszcze z jedną grą z pakietu game (power pack), reszta ruszyła, choć wcześniej było jak przy odpalaniu Fortisa.

    #1174
    gilbangilban
    Participant

    Dlatego proponuję rozejrzeć się za oryginalną makową kartą. Zdecydowanie będzie lepiej, lub poszukać lepszego flasza do obecnie posiadanej karty, o ile taki istnieje.

    #1177
    pamperspampers
    Participant
    Dlatego proponuję rozejrzeć się za oryginalną makową kartą. Zdecydowanie będzie lepiej, lub poszukać lepszego flasza do obecnie posiadanej karty, o ile taki istnieje.

    Nie istnieje, niedawno spędziłem pół dnia na testowaniu wszystkich dostępnych wsadów.

Widok 14 wpisów - 1 z 14 (of 14 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.