MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Problem z Multiview

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #155
    AvatarAS
    Participant

    Mam problem z Multiview. Kiedy chcę z pod niego otworzyć jakieś zdjęcie np. w jpg, to mi się zawiesza. Nie zawiesza systemu, tylko pojawia się komunikat, że aplikacja wydaje się zawieszona. Obrazki wczytują mi się pod Ambientem, a pod Multiviewem nie chcą, natomiast wczytują się pliki amiga.guide. Denerwuje mnie, że nie działa ten program poprawnie. Wiem, że mam inne programy do zdjęć i sam ambient wyświetla dobrze, ale program systemowy powinien też działać poprawnie. Czy u Was też tak jest? A może ktoś zna przyczynę takie stanu rzeczy?

    #531
    Avatarkrashan
    Participant

    Wrzuciłem parę JPEG-ów na próbę… Działają.

    #533
    AvatarAS
    Participant
    Wrzuciłem parę JPEG-ów na próbę… Działają.

    Otworzyłeś Multiviewa i wybrałeś z menu otwórz plik? U mnie się blokuje, a kiedyś działało. Hmmm, a może mam coś z datatype pokręcone?

    No i nie wiem, z płyty jest dobrze, a z dysku jest źle. I nie wiem co mam namieszane.

    Po testach zauważyłem, że czyta inne formaty, tylko przywiesza się z jpg. Wymieniłem datatypy z płyty instalacyjnej MOSa 2.7 i jest nadal to samo.

    #534
    Avatarkrashan
    Participant
    Otworzyłeś Multiviewa i wybrałeś z menu otwórz plik?

    Dokładnie tak. Testowałem terz wrzucanie pliku do okna MultiView-a.

    I nie wiem co mam namieszane.

    Zbadaj dysk na okoliczność istnienia na nim plików jpeg.decoder i jpeg.demuxer. Jeżeli są, przenieś w inne miejsce lub skasuj, zrestartuj komputer i spróbuj ponownie.

    #536
    AvatarAS
    Participant
    Otworzyłeś Multiviewa i wybrałeś z menu otwórz plik?

    Dokładnie tak. Testowałem terz wrzucanie pliku do okna MultiView-a.

    I nie wiem co mam namieszane.

    Zbadaj dysk na okoliczność istnienia na nim plików jpeg.decoder i jpeg.demuxer. Jeżeli są, przenieś w inne miejsce lub skasuj, zrestartuj komputer i spróbuj ponownie.

    Dzięki Kraszan, to właśnie było to. Po usunięciu jpeg decoder i demuxer z partycji systemowej Multiveiw zaczął czytać jpg bez problemu. Tylko teraz pytanie: czy powyższe nie będa potrzebne w Reggae? Czy może te właśnie zawierały błędy, gdyż inne formaty czytał?

    #537
    Avatarkrashan
    Participant
    Dzięki Kraszan, to właśnie było to. Po usunięciu jpeg decoder i demuxer z partycji systemowej Multiveiw zaczął czytać jpg bez problemu. Tylko teraz pytanie: czy powyższe nie będa potrzebne w Reggae? Czy może te właśnie zawierały błędy, gdyż inne formaty czytał?

    Nie znam dokładnie detali działania MultiViewa (musiałbym zajrzeć do źródeł), ale prawdopodobnie Reggae ma w nim priorytet nad datatypami i z jakichś powodów jpeg.decoder i/lub jpeg.demuxer zachowują się niepoprawnie. Pierwszym krokiem może być zrzucenie loga Reggae za pomocą narzędzia MediaLogger (znajduje się w katalogu SYS:Tools/Debug/). A później to już rzookol musiałby się temu przyjrzeć, bo to są jego klasy. Jak znajdę chwilę czasu, to poeksperymentuję. Z drugiej strony wszystko wskazuje na to, że klasy napisane przez rzookola (a jest tego trochę) staną się od wersji 2.8 elementem systemu, więc będzie musiał poprawić .

    #539
    pamperspampers
    Participant
    Z drugiej strony wszystko wskazuje na to, że klasy napisane przez rzookola (a jest tego trochę) staną się od wersji 2.8 elementem systemu, więc będzie musiał poprawić .

    Toż to Scandal 😉 który nota bene też powinien stać się częścią systemu, jeżeli Rzookol wyraził by zgodę a MorphOS Team byłby tym zainteresowany.

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.