MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Problem RTea z MPlayerem i filmami dvd

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #383
    AvatarKaczus
    Participant

    Niepotrzebnie kolega zadaje pytania na PPA.
    Dość dużo filmów oglądam z dvd – czasami zdarzają się takie, z którymi trzeba pokombinować, ale zazwyczaj nie ma problemu z wyborem języka, odpalając mplayera z gui. Druga metoda, to wybrać mplayera z opcją menu, tyle że z niektórych menu trzeba wyjść za pomocą esc, a wtedy wychodzi się z programu (możliwe, że w nowszych wersjach działa to lepiej, ale odkąd weszła wersja z GUI już nie bawię się w odpalanie z opcją menu)… Tak więc odpal wersję z GUI, wciśnij płytkę, czasami trzeba potem zmienić ścieżkę, bo inaczej będzie tylko zwiastun, a w górnym menu możesz sobie ustawić napisy, albo ścieżkę w języku, który jest do wyboru na płycie.

    #2010
    Avatarr-tea
    Participant

    Kurczę, wchodzę na forum MorphOS.pl, a tu kontynuacja mojego wątku z PPA. Czyżby jakieś tajemnicze przekierowania działały ? 😉
    Ja odpalam filmy z płytki poprzez drag&drop ikony DVD na otwarte okno MPlayera.
    Niestety w górnym menu Audio -> Select audio track -> [ i w tym miejscu już nic nie ma], czyli nie otwiera się kolejne podmenu ze ścieżkami.

    #2012
    AvatarKaczus
    Participant

    Pytanie jest, czy dzieje się tak na tym tracku co leci, czy w czasie filmu też? Bo czasem rózne tracki mają różne wersje językowe. Co do uruchamiania, to zamiast łapać ikonę płyty wciskam gadżecik płyty i zaczytuje informacje o niej.

    #2016
    AvatarKaczus
    Participant
    Pytanie jest, czy dzieje się tak na tym tracku co leci, czy w czasie filmu też? Bo czasem rózne tracki mają różne wersje językowe. Co do uruchamiania, to zamiast łapać ikonę płyty wciskam gadżecik płyty i zaczytuje informacje o niej.

    Ha – zauważyłem problem na jednej płycie – też nie było do wyboru subtitlesów (choć pamiętam, że w starszych wersjach mplayera były), ale z ciekawości dałem cycle subtitles i pojawiło sie w menu możliwość wyboru subtitli…..

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.