MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Power Mac G4 – instalacja Mos 3.1

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #289
    Avatarwojox
    Participant

    Mam problem z zainstalowaniem każdego MorphOSa. Mianowicie oryginalnie w PM G4 (wersja na SDRAMy), HDD jest podpięty pod 1 kanał IDE, a DVD ROM pod drugi. Jeżeli zacznę instalację w takim ustawieniu instalator zacznie kopiować pliki i w którymś momencie przestaje. Nie ma postępu, proces zamiera. Jedynie podpięcie wszystkiego pod główny kanał IDE rozwiązuje problem. Tylko denerwuje mnie taka sytuacja. Dyski mają miejsce na dole w obudowie i muszę specjalnie dać dysk pod DVD, kombinacje z taśmami. Po zainstalowaniu mogę wrócić spowrotem do poprzednich ustawień. Systemu nie instaluję często ale jest to denerwujące.

    Czy ktoś miał już ten problem ?

    #1376
    kjbkjb
    Participant

    Ja miałem normalnie. Może sprawdź zworki, podmień taśmy sygnałowe.

    #1377
    EnderEnder
    Participant

    Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w PM chyba porty są przypisane do HDD i DVD i nie wolno tego zmieniać, więc może ktoś coś grzebał i źle podłączył. Ja mam DVD podpięte pod ATA 33, ATA 66 jest wolne (ewentualnie drugi dysk), dysk mam podpięte pod złącze ATA przy radiatorze (jak otworzysz to z prawej strony prawie na krawędzi masz gniazdo do wpięcia taśmy). Wszystko śmiga.

    #1482
    Avatarwojox
    Participant
    Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w PM chyba porty są przypisane do HDD i DVD i nie wolno tego zmieniać, więc może ktoś coś grzebał i źle podłączył. Ja mam DVD podpięte pod ATA 33, ATA 66 jest wolne (ewentualnie drugi dysk), dysk mam podpięte pod złącze ATA przy radiatorze (jak otworzysz to z prawej strony prawie na krawędzi masz gniazdo do wpięcia taśmy). Wszystko śmiga.

    Niestety ostatnim razem przy instalacji MOS 3.1 było to samo. Nawet podmieniłem napęd na DVD+/-RW hp300 i jest to samo. Jeżeli podepnę HDD jako master i DVD jako slave na jednej taśmie do głównego portu ATA66 wszystko śmiga. Jeżeli HDD jest na master w głównym kanale ATA66 a DVD jako master w drugim kanale ATA33 nie da się zainstalować MorphOSa.
    Lubię mieć porządek wewnątrz obudowy. Mój PMG4 nie posiada kieszonek na hdd pod napędami CD/DVD, ZIP także korzysta z IDE i to komplikuje podłączenie, tymbardziej że kanały IDE na płycie głównej PMG4 są w różnych miejscach i trzeba użyć długiej taśmy gdy damy dyski pod/nad napęd CD/DVD.

Widok 4 wpisów - 1 z 4 (of 4 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.