MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Nowe funkcje na stronie

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 19 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #165
    Avatarkrashan
    Participant

    Nowe funkcje są dwie. Pierwsza to w sumie kosmetyka, kolejny z trzech wysuwających się przycisków na samej górze został zagoniony do roboty. Wciśnięcie przycisku z ikonką RSS ujawnia małe okienko zawierające – co za niespodzianka – linki do naszych dwóch strumieni RSS, pierwszy zawiera wiadomości, drugi wszystkie komentarze i posty na forum.

    Druga funkcja to znane i lubiane z mobilnej wersji strony pokazywanie nieprzeczytanej treści. W ramce „Dzieje się” nieprzeczytane elementy są wytłuszczone. Odznaczanie przeczytanych już rzeczy nie jest automatyczne – robi się to linkiem "Oznacz wszystko jako przeczytane", uwaga link ten działa jednocześnie na wiadomości, artykuły, komentarze i forum. Oczywiście żeby ta funkcja działała, trzeba się zalogować.

    #608
    AvatarSventevith
    Participant

    Zakładka forum w kwadracie dzieje się rozwala wygląd strony przy dużej ilości tematów o długuch nazwach.

    #609
    Avatarkrashan
    Participant
    Zakładka forum w kwadracie dzieje się rozwala wygląd strony przy dużej ilości tematów o długuch nazwach.

    Mógłbyś zrobić zrzut ekranu, albo podać jakiej przeglądarki używasz? Za długie tematy są automatycznie skracane i na OWB jest OK. Być może trzeba je skracać bardziej.

    #613
    recedentrecedent
    Participant
    Mógłbyś zrobić zrzut ekranu, albo podać jakiej przeglądarki używasz?

    To dzieje się tylko wtedy, gdy są jakieś nieprzeczytane. Przykład tutaj.

    #614
    Avatarkrashan
    Participant
    Mógłbyś zrobić zrzut ekranu, albo podać jakiej przeglądarki używasz?

    To dzieje się tylko wtedy, gdy są jakieś nieprzeczytane.

    U mnie takie zjawisko jaki widać nie występuje. Dlaczego? Otóż, jak się okazuje długość tekstu napisanego zwłaszcza czcionką pogrubioną, w znacznym stopniu zależy od ustawień modułu fontconfig w OWB. Osobiście wyłączyłem hinting czcionek („przyciąganie” elementów poziomych i pionowych liter do siatki pikseli), przez co tekst upodadnia się bardziej do druku na papierze, kosztem nieco większego rozmycia liter. No ale, przecież nie każę wszystkim zmieniać ustawień OWB… Widzę tu dwa rozwiązania, albo będę przycinał tematy krócej (to akurat bardzo łatwe), albo pomieszam w stylach żeby po prostu wystający tekst ciachało brutalnie na granicy komórki tabeli.

    #615
    EnderEnder
    Participant

    Może odrobinę nie w temacie, ale są w planach jakieś nowe emotki, które można by wykorzystać?

    #616
    AvatarAS
    Participant

    Panowie, jest błąd. Po zalogowaniu się na stronę, w okienku, gdzie są wymienieni ludzie, którzy odwiedzili stronę, tekst wychodzi poza ramkę. Jest to taki objaw, jak pokazał Recedent wyżej – tylko w innej ramce.

    #617
    Avatarkrashan
    Participant
    Panowie, jest błąd. Po zalogowaniu się na stronę, w okienku, gdzie są wymienieni ludzie, którzy odwiedzili stronę, tekst wychodzi poza ramkę. Jest to taki objaw, jak pokazał Recedent wyżej – tylko w innej ramce.

    A przy czyim nicku to występuje? Się utnie.

    #618
    AvatarAS
    Participant
    A przy czyim nicku to występuje? Się utnie.

    Nie wiem przy kim, gdyż w tym momencie jest prawie dobrze, – a nie pamiętam, kto był wtedy. Prawie, gdyż napis wyloguj jest na lini ramki.

    #619
    Avatarkrashan
    Participant
    Nie wiem przy kim, gdyż w tym momencie jest prawie dobrze, – a nie pamiętam, kto był wtedy. Prawie, gdyż napis wyloguj jest na lini ramki.

    Po raz kolejny jestem zmuszony poprosić o zrzut ekranu…

    #620
    AvatarAS
    Participant
    Po raz kolejny jestem zmuszony poprosić o zrzut ekranu…

    Poszło na e-maila

    #621
    Avatarkrashan
    Participant
    Poszło na e-maila

    Możliwe, że dostrzegam przyczynę. W ustawieniach OWB w podstronie „Czcionki” są takie dwie opcje jak „Minimalny rozmiar czcionki” i „Minimalny logiczny rozmiar czcionki”. Ja mam tam wpisane 8. W okienku z ostatnio widzianymi osobami jest użyta czcionka o rozmiarze 10, a na Twoim zrzucie ekranu widać, że czcionka jest taka, jak w innych oknach, a więc jedenastka.

    #622
    AvatarAS
    Participant
    Poszło na e-maila

    Możliwe, że dostrzegam przyczynę. W ustawieniach OWB w podstronie „Czcionki” są takie dwie opcje jak „Minimalny rozmiar czcionki” i „Minimalny logiczny rozmiar czcionki”. Ja mam tam wpisane 8. W okienku z ostatnio widzianymi osobami jest użyta czcionka o rozmiarze 10, a na Twoim zrzucie ekranu widać, że czcionka jest taka, jak w innych oknach, a więc jedenastka.

    Zgadza się, jak zmienię rozmiar czcionki na mniejszy to jest dobrze, tylko, że wszystko jest tak małe, że czytać jest trudno. A nie da się tak zakodować strony, aby przystosowywała się do czcionki? Przecież nie będzie się każdemu tłumaczyło, żeby zmieniał ustawienia, aby było ok.

    #623
    Avatarkrashan
    Participant
    Zgadza się, jak zmienię rozmiar czcionki na mniejszy to jest dobrze, tylko, że wszystko jest tak małe, że czytać jest trudno. A nie da się tak zakodować strony, aby przystosowywała się do czcionki? Przecież nie będzie się każdemu tłumaczyło, żeby zmieniał ustawienia, aby było ok.

    Nie każdy musi te ustawienia zmieniać… Niestety przy obecnym projekcie strony dostosowanie się do rozmiaru czcionki wymuszonego przez przeglądarkę jest niemożliwe. Taki zabieg zapewne znacznie lepiej zniesie wersja mobilna (m.morphos.pl).

    #624
    edeede
    Participant

    Fajnie byłoby gdyby w "Co nowego – Nieprzeczytane komentarze" pojawiały się oprócz tych do newsów również komentarze do artykułów .

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 19 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.