MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Natami, dodatek, ale wg. mnie, idea prawdziwej Amigi 68k.

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #170
    AvatarGość
    Participant

    Od wszechczasów wiadomo, że najlepsi i najbardziej efektywni Amigowcy – programiści, są związani z MorphOS. To MOS powinien dzisiaj nazywać się AmigaOS4…Historia jednak potoczyła się inaczej…
    Osobiście bardzo lubię AmigaOS4, używam na A1200 i za jakiś czas będę użytkownikiem AmigaOS4.1. Nie myślę aktualnie nad Sam, ponieważ ten komputer by "leżał" nieużywany. A co myślę o X1000, to chyba wszyscy wiedzą.
    X1000 jest nową Amigą NG, ale nie jest 68k.

    Wracając do tematu, co myślicie o oprogramowaniu Natami z Waszej strony? Komputera który będzie dodatkiem. Bo taka jest aktualnie idea A1200/4000 i Natami. 🙂

    #607
    AvatarSventevith
    Participant

    MOST już wybrał scieżkę rozwoju i o NATAMI można zapomnieć bo i po co ? MOS to hobbystyczny system starający się w jak największym stopniu jego codzienne używanie koniec i kropka. NATAMI nie umożliwi nic z tych rzeczy, a sam sprzęt może i ciekawy do codziennego użytku nadawać się nie będzie taka sobie ciekawostka.

    Obecnie z tego co rozumiem NATAMI będzie potrzebowała procka 68k więc za wiele do zaoferowania w stosunku do klasyka nie ma. Hardware do tego nie będzie miało sterowników do AOS, a soft nowy praktycznie nie wychodzi. Kiedyś było OWB dla 68k nie wiem jak to działało. Ciekawy jestem jaka będzie prędkość działania AROSA 68k vs orginalny AOS. Nie zdziwił bym się jak AROS będzie wolniejszy.

    #610
    Avatarkrashan
    Participant

    Spór „co jest, a co nie jest prawdziwą Amigą” proponuję zostawić zwolennikom NatAmi, klasyka i AmigaOS 4. Natomiast nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z „oprogramowaniem NatAmi z naszej strony”?

    #611
    recedentrecedent
    Participant
    co myślicie o oprogramowaniu Natami z Waszej strony?

    Tradycyjnie odwrócę kota ogonem: Czy "uśpieni" dziś programiści, którzy zaczną pisać nowe programy na NatAmi pomyślą też o ich wersjach pod MorphOS?

    #612
    EnderEnder
    Participant

    Andrzej jeżeli Natami pojawi się w sprzedaży i będzie kosztować max te 2500 zł, to będzie wspaniałe zastępstwo klasyka z fastATA, turbo 1260, Zorro, CV3D, Delfiną. Wszystko to za porównywalne, a może i mniejsze pieniądze. Jeżeli będzie mnie stać na kupno takiego nowego klasyka, po to by pograć w stare gry, to może się skuszę. Gdyby zamiast planowanej kiedyś (tak czytam) protezy PPC, Natami miała na starcie zmodernizowane Coldfire (lepsza emulacja 68k i większa kompatybilność z linią PPC – G4/G5 tak ze 3 ghz- marzenia wiem), gniazdem pci-e, to wtedy baaaaaardzo bym chciał żeby na ten sprzęt wyszedł Morphos. Sam oceń na ile jest szansa na pojawienie się tej drugiej wersji Natami i będziesz miał odpowiedź w jakim stopniu niektórych z nas zainteresuje Natami. W każdym razie NatamiTeam powodzenia !!!

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.