MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie MUICON, Toggle buttons

  • This topic has 5 odpowiedzi, 2 głosy, and was last updated 10 years temu by edeede.
Widok 6 wpisów - 1 z 6 (of 6 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #400
    edeede
    Participant

    Czy jest możliwość otwarcia okna MUICON w taki sposób aby od razu były schowane przyciski na górnej belce ?
    Ogólnie chodzi mi o to by przy pomocy IconX otworzyć okno CLI z najmniejszą ilością bajerów.
    W pierwszej kolejności chcę ukryć buttony i jakby się dało to gadżet zamykania okna i ewentualnie pasek skrolowania. Są jakieś szanse na to pod Ambientem ?

    #2087
    edeede
    Participant

    Albo może inaczej: Jak uruchamiać CLI z uwzględnieniem zapisanych ustawień MUICON innych niż default-owe ?

    #2088
    edeede
    Participant

    Mam pomysł na rozwiązanie, przynajmniej częściowe.
    Jakby ktoś miał podobny problem to trzeba zaznaczyć, że parametry typu NOCLOSE, NOBORDER itp. dla polecenia NewShell (dla Tooltype IconX również) działają tylko dla konsoli typu RAW: lub SYSCON: nie ma szans aby to zadziałało z CON: czy MUICON: raczej.

    Co do uruchamiania okna CLI (CON: lub MUICON:) z uwzględnieniem odrębnej konfiguracji, to można posłużyć się pewnym trick-iem. Mianowicie w skrypcie AmigaDOS przed poleceniem NewShell należy umieścić polecenie które podmieni konfigurację domyślną [ENV:Sys/CON_muiconhandler.prefs] na docelową zapisaną wcześniej pod inną nazwą i ewentualnie lokacją. Z kolei przywrócenie domyślnej konfiguracji można wykonać w pierwszej lini skryptu uruchamianego przez ów NewShell wykorzystującym [FROM].

    #2091
    AvatarNorbert
    Participant
    Co do uruchamiania okna CLI (CON: lub MUICON:) z uwzględnieniem odrębnej konfiguracji, to można posłużyć się pewnym trick-iem. Mianowicie w skrypcie AmigaDOS przed poleceniem NewShell należy umieścić polecenie które podmieni konfigurację domyślną [ENV:Sys/CON_muiconhandler.prefs] na docelową zapisaną wcześniej pod inną nazwą i ewentualnie lokacją. Z kolei przywrócenie domyślnej konfiguracji można wykonać w pierwszej lini skryptu uruchamianego przez ów NewShell wykorzystującym [FROM].

    Po co podmieniac konfiguracje domyslna jesli kazde okno CLI mozna uruchamic w odrębnej konfiguracji skorzystajac z wczesniej zapisanych ustawień za pomoca parametru FROM

    #2094
    edeede
    Participant
    Po co podmieniac konfiguracje domyslna jesli kazde okno CLI mozna uruchamic w odrębnej konfiguracji skorzystajac z wczesniej zapisanych ustawień za pomoca parametru FROM

    Jak tego dokonać ? Nie znalazłem przykładu jak wczytać własną konfigurację w skrypcie.

    #2095
    edeede
    Participant
    Po co podmieniac konfiguracje domyslna jesli kazde okno CLI mozna uruchamic w odrębnej konfiguracji …

    Postaram się uporządkować trochę temat aby dokładniej nakreślić o co mi chodzi.
    Otóż mam zapisane ustawienie domyślne dla MUICON odpowiadające moim preferencjom. Domyślnie widocznych jest kilka przycisków.
    Teraz niezależnie od powyższych ustawień chcę mieć:
    1. Możliwość uruchamiania pewnego programu działającego w trybie tekstowym (wykorzystuje on klasę PowerTerm) w oknie MUICON w taki sposób aby były schowane przyciski (NewPage itp.).
    2. Dodatkowo okno to ma mieć inne położenie i wymiary niż domyślne dla NewShell (z menu Ambienta).
    3. Uruchamiać się w innej kolorystyce niż domyślnie zapisana dla PowerTerm.

    Jak mi się wydaje odpowiedzialne za te ustawienia są:
    Ad. 1 – ENV:Sys/CON_muiconhandler.prefs
    Ad. 2 – NewShell WINDOW="CON://///" FROM=skrypt (w tym skrypcie następuje uruchomienie programu)
    AD. 3 – ENV:MUI/MCON.1.prefs – (stąd pytanie o sposób sprawdzenia aktualnej ilości otwartych okien CLI)

Widok 6 wpisów - 1 z 6 (of 6 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.