MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie MoonScript -> Lua

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #186
    AvatarValwit
    Participant

    wiecej pod linkiem http://moonscript.org/
    Krashan, bedziemy to mieli? 🙂

    #722
    Avatarkrashan
    Participant

    Trochę się zastanawiam po co? No, ale nie będę odpowiadał pytaniem na pytanie. W zależnościach widzę trzy moduły Lua napisane w C, wymaga to przeportowania. Jak już będą, nie widzę problemu, żeby MoonScript działał. Ja się tym jednak nie zajmę z dwóch powodów. Po pierwsze sensu dojrzeć nie mogę. MoonScript taki jakiś ezoteryczny mi się wydaje i wydumany. Coś konkretnego i fajnego MoonScripta używa, czy chcesz to mieć „dla sportu”? Po drugie w Lua są ważniejsze rzeczy do zrobienia na dziś, trzeba skompletować moduły standardowe (math.module skończyłem dzisiaj) oraz zrobić wielką rzecz, czyli przemyślany i wygodny mui.module. Chcę, żeby pozwalał nie tylko na tworzenie prostych aplikacji, ale także pisanie klas prywatnych w Lua, bo tylko z subklasowaniem w MUI dobrze się pisze większe projekty. Poza tym przemyśleć trzeba sposób budowania aplikacji, to co sobie panowie w AROS-ie wymyślili jest kiepawe moim zdaniem, mam kilka ciekawych pomysłów.

    #724
    AvatarValwit
    Participant

    spoko, mi sie wydaje przyjemne, a pytam przyszlosciowo. jasne jak slonce ze sama Lua ma o rzad wiekszy priorytet

Widok 3 wpisów - 1 z 3 (of 3 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.