MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Moje boje z OWB (rozwiązane)

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #147
    recedentrecedent
    Participant

    Czy ktokolwiek z Was ma podobny problem z OWB jak ja? Męczy mnie to niemożebnie. Chodzi o ten nieszczęsny "pasek wyszukiwania" i opcję wyszukiwania w Google. Jak coś tam wpiszę z polskimi znaczkami, to w oknie wynikowym OWB mam krzaki aż miło. Próbowałem bawić się opcjami, zmieniać search string… bez rezultatu.

    Oto objawy i ustawienia: Prefsy OWB, konfig search stringu i tak to wychodzi.

    #429
    Avatarkrashan
    Participant
    Czy ktokolwiek z Was ma podobny problem z OWB jak ja? Męczy mnie to niemożebnie. Chodzi o ten nieszczęsny "pasek wyszukiwania" i opcję wyszukiwania w Google. Jak coś tam wpiszę z polskimi znaczkami, to w oknie wynikowym OWB mam krzaki aż miło.

    U mnie działa. Wpisałem „załóż partycję morphosową”. Co prawda „poszukiwana fraza nie została odnaleziona”, ale w gadżecie tekstowym Google tekst był poprawnie z polskimi znakami. Podejrzewam, że winna jest biblioteka charsets.library, ja mam na dysku wersję 52.4, w MorphOS-ie 2.7 jest bodajże 52.1, a zmiany jakie zaszły, mogą tu być istotne, jeżeli Fab skorzystał z nowych możliwości (tego nie wiem).

    #431
    edeede
    Participant

    U mnie działa na charsets.library 52.1 tej z MOSa 2.7 . Działało też bez ustawionych poskich fontów dla paska wyszukiwania (tyle, że nie było widać wbijanych znaków z ogonami) . System mam ustawiony na english czyli pewnie pomogło wybranie podczas instalacji klawiatury pc 105 pl czy jakoś tak.

    #432
    Avatarkrashan
    Participant
    czyli pewnie pomogło wybranie podczas instalacji klawiatury pc 105 pl czy jakoś tak.

    Nie sądzę, żeby recedent miał ustawioną w systemie inną klawiaturę, niż polską, to by się szybko dało zauważyć… Proponuję jeszcze sprawdzić zawartość pliku ENV:CODEPAGE.

    #452
    recedentrecedent
    Participant
    Proponuję jeszcze sprawdzić zawartość pliku ENV:CODEPAGE.

    Masz mnie. ISO-8859-1. Jak do tego doszło?
    Właśnie wyedytowałem w System:Prefs/Env-Archive i zobaczę po restarcie co i jak.

    EDIT: Zwycięstwo! Mój bohaterze ♥

    #454
    Avatarkrashan
    Participant
    Masz mnie. ISO-8859-1. Jak do tego doszło?

    Ano chyba tak, że ja tego pliku w ENVARC: nie mam i chyba mi go system tworzy dynamicznie…

    #455
    recedentrecedent
    Participant
    Ano chyba tak, że ja tego pliku w ENVARC: nie mam i chyba mi go system tworzy dynamicznie…

    Jak to jest, że jednym tworzy, a innym nie? Czemu mi nie stworzył? Bo już miałem? A który dowcipniś mi tam taki plik podrzucił?

    P.S. Cholera, a może sam sobie podrzuciłem podczas przerzucania jakichś prefsów z jakiegoś starego systemu/backupu? Nic to, ważne że działa.

    #471
    pamperspampers
    Participant

    Ja mam taki sam problem obecnie w wyszukiwarce na ppa, w codepage mam iso 2kę. Jakie kodowanie należy ustawić?

    #472
    Avatarkrashan
    Participant
    Ja mam taki sam problem obecnie w wyszukiwarce na ppa, w codepage mam iso 2kę. Jakie kodowanie należy ustawić?

    Powinno być ISO-2. Może też być tak, że masz domyślnie ustawioną w przeglądarce czcionkę z rodziny Vera, one nie mają polskich znaków…

    #473
    pamperspampers
    Participant
    Ja mam taki sam problem obecnie w wyszukiwarce na ppa, w codepage mam iso 2kę. Jakie kodowanie należy ustawić?

    Powinno być ISO-2. Może też być tak, że masz domyślnie ustawioną w przeglądarce czcionkę z rodziny Vera, one nie mają polskich znaków…

    Ha, ustawiłem w prefsach OWB 2kę (bo była jedynka) i wszystko bangla 🙂

    #518
    Avatarkrashan
    Participant

    To ja jeszcze tak porządkowo dodam link do obszernego artykułu na ten temat. Dla szukających w przyszłości.

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.