MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Mobilny internet

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 16 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #178
    edeede
    Participant

    Są jakieś szanse na połączenie z internetem w konfiguracji – USB -> telefon komórkowy ?

    Ewentualnie przez „CDC ACM (Abstract Control Model) modems. No Winmodems!”, co prawda nie bardzo wiem co to za urządzenia i kto to produkuje/sprzedaje, także i w tym temacie mile widziane podpowiedzi 🙂
    W sumie to zadowalajacym rozwiazaniem dla mnie byłby GPRS przez USB, ale zdaje się Kraszan napisał kiedyś, że przez USB ciężko z tym będzie. Może coś się zmieniło od tego czasu w temacie i komuś udała się ta sztuka ?

    Ps. I czy trzbeba mieć do tego celu Miami, czy wystarczy stos TCP/IP wbudowany w MorphOSa ?

    #658
    Avatarkrashan
    Participant

    W tym temacie Jaca mógłby mieć sporo do powiedzenia. Chwalił się, że korzysta pod MorphOS-em z modemu 3G podłączonego przez USB do PowerBooka.

    #659
    AvatarGość
    Participant
    W tym temacie Jaca mógłby mieć sporo do powiedzenia. Chwalił się, że korzysta pod MorphOS-em z modemu 3G podłączonego przez USB do PowerBooka.

    Czyli pewnie w 2.8 będa do tego sterowniki 😉

    #662
    recedentrecedent
    Participant

    Ja na razie (np. w tym momencie – wakacyjnie) radzę sobie inaczej – kupiłem sobie starter Orange Internet, przełożyłem kartę SIM do mojej komórki (tani smartfon Samsunga), włączyłem w niej tryb routera WiFi i łączę się z internetem moim Miniaczem poprzez Airport z poziomu OSX (druga rzecz – po wyłączeniu startowego "Bong" – do której przydaje mi się ten system ).

    #666
    edeede
    Participant

    Aaa … to komórki maja teraz WiFi… Oświeciłeś mnie Recedencie . Po malym rekonesansie okazuje się, że głównie telefony 3G posiadają WiFi. Wnioskuję wiec, biorąc pod uwagę podpowiedź Kraszana, że nowy MorphOS ma stery WiFi do Powerbooka – to byłaby/jest pełna elegancja :). Przyznaję, że na chwilę obecną patent Recedenta jest bardzo praktycznym kompromisem. Na uparciucha można by zestawić tę komunikację w połączeniu z WiFi wpinanym do gniazda ethernet i cieszyć się wakacyjnym netem na MorphOSie już teraz, ale że MorphOS 2.8 niebawem, można spokojnie wstrzymać się z zakupem adaptera WiFi :).

    #667
    recedentrecedent
    Participant
    biorąc pod uwagę podpowiedź Kraszana, że nowy MorphOS ma stery WiFi do Powerbooka (…) ale że MorphOS 2.8 niebawem, można spokojnie wstrzymać się z zakupem adaptera WiFi :).

    Tu bym był bardzo ostrożny – Krashan wspomina o jakimś modemie 3G wpinanym w USB, a nie o tym, że obsługiwany jest wbudowany w PowerBooka AirPort/AirPort Extreme czy jak mu tam. Poza tym – jeden AirPort drugiemu nie równy (inny chipset, osobny sterownik trzeba pisać). Ale mam nadzieję, że się mylę i będzie full wypas.

    #668
    edeede
    Participant

    Fakt, jest jak byk „USB” – czasem coś mi w bani nie styka :}

    jeden AirPort drugiemu nie równy

    – to jednak MiniMac ma inny niż PowerBook ?

    #670
    recedentrecedent
    Participant
    to jednak MiniMac ma inny niż PowerBook ?

    eee… chyba jednak nie. Pochrzaniło mi się ze "zwykłym" AirPortem. Akurat zarówno Mini jak i PB mają AirPort Extreme na Broadcomie.

    #672
    Avatarjacadcaps
    Participant

    Support dla modemów USB faktycznie będzie – najprawdopodobniej w następnym release systemu. Będą działały te same co z AROSem.

    #692
    edeede
    Participant
    Support dla modemów USB faktycznie będzie – najprawdopodobniej w następnym release systemu. Będą działały te same co z AROSem.

    Na czym polegać będzie ten support, będą zmiany w cdcacm.class ? czy raczej na dodaniu ppp.device, opcji konfiguracji etc. ?

    #702
    Avatarjacadcaps
    Participant
    Support dla modemów USB faktycznie będzie – najprawdopodobniej w następnym release systemu. Będą działały te same co z AROSem.

    Na czym polegać będzie ten support, będą zmiany w cdcacm.class ? czy raczej na dodaniu ppp.device, opcji konfiguracji etc. ?

    Support obejmuje zarówno zmiany w cdcacm jak i dodanie ppp.device (port z AROSa). Niestety ze względu na ilość błędów w AROSowym kodzie możliwe, że nie wyrobię się z doprowadzeniem tego do używalności przed opuszczeniem strefy z zasięgiem telefonii komórkowej – wtedy release opóźni się o jakieś półtora roku, o ile nikt inny tego nie pociągnie.

    #703
    edeede
    Participant

    Support dla WiFi byłby doskonałym rozwiązaniem przewidywanego opóźnienia supportu modemów USB . W praktyce okazuje się, że użycie mobilnego telefonu jako rutera jest nawet wygodniejsze. Przykładowo u mnie na działce w pomieszczeniu w którym mam stanowisko z kompem, zasięgu paraktycznie nie ma. Wynikiem tego telefon mam około 6m od komputera przypięty opaską do belki daszku na werandzie – w tym wypadku wifi super wygodne. Mam neta w domku i pod gruszą bez kabli .

    #721
    AvatarValwit
    Participant
    błędów w AROSowym kodzie możliwe, że nie wyrobię się z doprowadzeniem tego do używalności przed opuszczeniem strefy z zasięgiem telefonii komórkowej – wtedy release opóźni się o jakieś półtora roku, o ile nikt inny tego nie pociągnie.

    Miałem zapytac czy lecisz na Marsa bo na Ziemi internet jest praktycznie wszedzie, ale potem sobie przypominiałem ze nawet na Marsie nie ma takich dziur w zasiegu, wiec pozostaje jedna możliwość: gdzie będziesz siedział? 🙂

    #723
    Avatarkrashan
    Participant
    wiec pozostaje jedna możliwość: gdzie będziesz siedział? 🙂

    Będzie siedział w pingwiniarni i dopracowywał techniki zamrażania kodu źródłowego .

    #734
    Avatarjacadcaps
    Participant

    Dokładnie – wracam do pingwinów.

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 16 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.