MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Jaki tablet dla Morphos-a ?

Widok 8 wpisów - 16 z 23 (of 23 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #686
    kjbkjb
    Participant

    Dzisiaj w końcu tablet dotarł.

    Pentagram QuadPen – po podłączeniu został od razu wykryty i działa 🙂
    Pod Sketch’em jest nawet obsługa siły docisku pióra, tak jak w przypadku tabletu o którym pisał Recedent.

    Moja córka (4 lata) czasami podchodzi do eMaca, odpala Sketcha i rysuje, ciekawe jak opanuje taki wynalazek jak tablet 🙂

    #688
    EnderEnder
    Participant
    Dzisiaj w końcu tablet dotarł.

    Pentagram QuadPen – po podłączeniu został od razu wykryty i działa 🙂
    Pod Sketch’em jest nawet obsługa siły docisku pióra, tak jak w przypadku tabletu o którym pisał Recedent.

    Moja córka (4 lata) czasami podchodzi do eMaca, odpala Sketcha i rysuje, ciekawe jak opanuje taki wynalazek jak tablet 🙂

    Jak stary jest to model? Może ten, który wskazywałem zadziała. Oj muszę się zdecydować.

    #689
    kjbkjb
    Participant
    Jak stary jest to model? Może ten, który wskazywałem zadziała. Oj muszę się zdecydować.

    Nastarszy opis tego modelu w sieci znalazłem z 2004r., ja mam z tyłu instrukcji napisane 2006.

    #690
    EnderEnder
    Participant
    Jak stary jest to model? Może ten, który wskazywałem zadziała. Oj muszę się zdecydować.

    Nastarszy opis tego modelu w sieci znalazłem z 2004r., ja mam z tyłu instrukcji napisane 2006.

    Czyli teoretycznie Thin … 2006 powinien byc lepszy. Mało o nim jest w necie.

    #747
    EnderEnder
    Participant
    Jak stary jest to model? Może ten, który wskazywałem zadziała. Oj muszę się zdecydować.

    Nastarszy opis tego modelu w sieci znalazłem z 2004r., ja mam z tyłu instrukcji napisane 2006.

    Czyli teoretycznie Thin … 2006 powinien byc lepszy. Mało o nim jest w necie.

    Kombinowałem, kombinowałem i kupiłem pentagrama. Podłączyłem do eMaca i wyskoczył komunikat, że wykryto urządzenie podłączone do USB i za chwilę sprzęt zostal rozpoznany jako slim tablet. Super, bo ten pentagram to faktycznie wersja slim. Co udało mi się sprawdzić, to na blacie Morphos-a działa jak myszka (kursor, przycisk). Przycisk jest jakby zbyt wrażliwy (na Win 7 w paincie muszę mocno wcisnąć, żeby zadziałał), więc musiałbym to jakoś zmienić. Podejrzewam, że może zmiana w ustawieniach myszy zadziała. Mam inny problem nie potrafię zainstalowac ArtEffecta. Po kliknięciu w install (english) nic. No to klikam w ArtEffect SE a tu wywala mi, że mam za mało pamięci. Klikam ignoruj lub zmień i wyskakuje komunikat o braku pamięci wirtualnej. . Może mam coś źle ustawione jeśli chodzi o katalog docelowy ? Zgłupiałem normalnie. Może ktoś pomóc, najchętniej na gg, maila, żeby MEGA INFORMATYCY nie komentowali mojej nieudolności.

    #748
    EnderEnder
    Participant

    Żeby nie bylo osoby krytykujące nie są związane z naszym systemem. Ma ktoś pomysł co zrobić z tym ArtEffectem?

    #749
    recedentrecedent
    Participant
    Żeby nie bylo osoby krytykujące nie są związane z naszym systemem. Ma ktoś pomysł co zrobić z tym ArtEffectem?

    Spróbuj jeszcze zainstalować go za pomocą oryginalnego commodorowskiego installera. Albo wyproś u MaaGa^dA beta wersję jego installera. Ten od Geita miewa czasem dziwne problemy (szczególnie ze starymi skryptami instalacyjnymi).

    #750
    EnderEnder
    Participant
    Żeby nie bylo osoby krytykujące nie są związane z naszym systemem. Ma ktoś pomysł co zrobić z tym ArtEffectem?

    Spróbuj jeszcze zainstalować go za pomocą oryginalnego commodorowskiego installera. Albo wyproś u MaaGa^dA beta wersję jego installera. Ten od Geita miewa czasem dziwne problemy (szczególnie ze starymi skryptami talacyjnymi).

    Żeby było śmieszniej to demo zainstalowałem, ale nie mogę uruchomić (nie mam open fonts), czyli? Jak klikam dokładnie w tę samą ikonkę install na płycie to nic się nie dzieje.

    Wrzucę tekst z pliku tekstowego skrypt instalacyjny, może to podsunie pomysł, mnie nie podsunęło. No to będę kombinował dalej.

    Aha tablet sprawdziłem pod Sketch i wszystko działa (nacisk, przycisk na piórku – jeżeli nacisnę bliżej rysika to LM, dalej od rysika PM, klikając piórkiem w tablet i na ikonce mam LM). Ogólnie jestem z niego jak na razie zadowolony i miło zaskoczony, że działa, ale prawdziwy test będzie pod ArtEffectem.

Widok 8 wpisów - 16 z 23 (of 23 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.