MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Jaka wersja morphos

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 15 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #338
    Avatarshooterxxx
    Participant

    Witam, jestem posiadaczem ibooka g4 z PPC G4 jaką wersję systemu MorphOS moge zainstalowac na ten laptopik. OSX jest strasznie wolny.

    #1660
    kjbkjb
    Participant

    Najnowszą, czyli 3.2 🙂

    http://www.morphos.de/downloads

    #1661
    EnderEnder
    Participant
    Witam, jestem posiadaczem ibooka g4 z PPC G4 jaką wersję systemu MorphOS moge zainstalowac na ten laptopik. OSX jest strasznie wolny.

    A jaką wersję iBooka masz? Jak jakąś słabą, to żadna wersja nie ruszy. Na pewno 1.42Ghz działa. Musi być układ Ati, reszty nie pamiętam. Nasz system jest w wersji demo, więc zobaczysz czy i jak działa.

    #1662
    Avatarshooterxxx
    Participant
    Witam, jestem posiadaczem ibooka g4 z PPC G4 jaką wersję systemu MorphOS moge zainstalowac na ten laptopik. OSX jest strasznie wolny.

    A jaką wersję iBooka masz? Jak jakąś słabą, to żadna wersja nie ruszy. Na pewno 1.42Ghz działa. Musi być układ Ati, reszty nie pamiętam. Nasz system jest w wersji demo, więc zobaczysz czy i jak działa.

    Qrde nie jestem znawca appla ale jak dam informacje o mac-u to mi się wyświetla procesor 1,2 Power PC G4 i 1,25 GB pamieci w tym momecie mam zainstalowany mac os x 10.5.8

    #1663
    Avatarshooterxxx
    Participant
    Najnowszą, czyli 3.2 🙂

    http://www.morphos.de/downloads

    mam sciągniety ale jak uruchomie maca z cd to mi wyswietla jakas wiadomosc:

    Quark/OpenFirmware
    console active
    System: <PowerBook6,5> Rev <>
    CPU0: <PPC7447A> Version 0x8003 Revision 0x102
    CPU0: CPUClock 1199999997 BUSClock 133121428

    #1664
    AvatarNorbert
    Participant
    Witam, jestem posiadaczem ibooka g4 z PPC G4 jaką wersję systemu MorphOS moge zainstalowac na ten laptopik. OSX jest strasznie wolny.

    A jaką wersję iBooka masz? Jak jakąś słabą, to żadna wersja nie ruszy. Na pewno 1.42Ghz działa. Musi być układ Ati, reszty nie pamiętam. Nasz system jest w wersji demo, więc zobaczysz czy i jak działa.

    Qrde nie jestem znawca appla ale jak dam informacje o mac-u to mi się wyświetla procesor 1,2 Power PC G4 i 1,25 GB pamieci w tym momecie mam zainstalowany mac os x 10.5.8

    sprawdz pod OSX jaka jest karta graficzna

    #1665
    Avatarkrashan
    Participant
    sprawdz pod OSX jaka jest karta graficzna

    Ze specyfikacji wynika, że oba modele 1,2 GHz (A1054, A1055) mają Radeona 9200, więc powinno działać. Prawdopodobnie jest to pechowy model A1055, okazało się, że na części z nich MorphOS 3.2 nie startuje. Problem został rozpracowany i w MorphOS-ie 3.3 powinno być już OK. Tu można więcej poczytać na temat: http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=9280&forum=3.

    #1666
    EnderEnder
    Participant

    A kiedy MorphOS 3.3? Muszę w końcu na 3.2 przeskoczyć, bo karta przyszła, ale może od razu na 3.3.

    #1669
    kjbkjb
    Participant

    Wskakuj od razu na 3.2! Nie ma co czekać 🙂

    #1671
    recedentrecedent
    Participant
    A kiedy MorphOS 3.3? Muszę w końcu na 3.2 przeskoczyć, bo karta przyszła, ale może od razu na 3.3.

    No wiesz, 3.3 przed lipcem na pewno nie będzie gotowy, więc nie ma co czekać

    #1673
    Avatarshooterxxx
    Participant
    sprawdz pod OSX jaka jest karta graficzna

    Ze specyfikacji wynika, że oba modele 1,2 GHz (A1054, A1055) mają Radeona 9200, więc powinno działać. Prawdopodobnie jest to pechowy model A1055, okazało się, że na części z nich MorphOS 3.2 nie startuje. Problem został rozpracowany i w MorphOS-ie 3.3 powinno być już OK. Tu można więcej poczytać na temat: http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=9280&forum=3.

    grafika Radeon 9200, mam model A1054. Czyli co robię źle ?? jak zainstalować ten system??

    #1675
    AvatarNorbert
    Participant
    sprawdz pod OSX jaka jest karta graficzna

    Ze specyfikacji wynika, że oba modele 1,2 GHz (A1054, A1055) mają Radeona 9200, więc powinno działać. Prawdopodobnie jest to pechowy model A1055, okazało się, że na części z nich MorphOS 3.2 nie startuje. Problem został rozpracowany i w MorphOS-ie 3.3 powinno być już OK. Tu można więcej poczytać na temat: http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=9280&forum=3.

    grafika Radeon 9200, mam model A1054. Czyli co robię źle ?? jak zainstalować ten system??

    wynika z tego ze trzeba poczekac na poprawki w MOS3.3
    Mozesz probowac zabootowac z USB i ISO lub nawet przegrac plyte cd na pendrive w FAT i wystartowac z OF.
    Dziala to na macmini, powerbook , powermac i na ibook , ale nie wiem czy zadziala na twoim modelu ibook.
    Trzeba sie tylko troche znac na openfirmware.

    #1677
    MDWMDW
    Participant
    No wiesz, 3.3 przed lipcem na pewno nie będzie gotowy, więc nie ma co czekać

    Tym bardziej, że taki "przeskok" to kwestia 15 minut. 🙂

    #1679
    EnderEnder
    Participant
    No wiesz, 3.3 przed lipcem na pewno nie będzie gotowy, więc nie ma co czekać

    Tym bardziej, że taki "przeskok" to kwestia 15 minut. 🙂

    No, ale czasem wygrywa lenistwo

    #1687
    MDWMDW
    Participant
    Tym bardziej, że taki "przeskok" to kwestia 15 minut. 🙂

    No, ale czasem wygrywa lenistwo

    Jeżeli chodzi o MorphOSa to lenistwo mnie nigdy nie ogarnia. Ale faktycznie czasem człowiek po kolejnym popierdzielonym dniu po prostu nie ma już siły robić nic kreatywnego. 🙂 Chociaż dzięki temu, że zawsze mam codzienny backup dysku Pegasosa to robię update bez zastanawiania się, bo w razie jakiegokolwiek problemu przywracam zawartość dysku z backupu i wszystko gra.

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 15 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.