MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Klub dyskusyjny Instalacja MorphOSa na PowerBookG4

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #364
    MDWMDW
    Participant

    Z tego co słyszałem to boot.img na sprzętach Apple (konkretnie PowerBookG4) ma być na malutkiej partcji sformatowanej w HFS (czy HFS+?). Wobec tego jak wygląda instalacja MorphOSa na PowerBooku? Bootuję maszynę z CD albo pendrive USB, dzielę dysk na partycje i co wtedy? Będę mógł z poziomu MorphOSa sformatować pierwszą mini-partycję w HFS? Jak to zrobić?

    #1850
    Avatarkrashan
    Participant
    Będę mógł z poziomu MorphOSa sformatować pierwszą mini-partycję w HFS? Jak to zrobić?

    Installer Ci zrobi taką partycję i sam ją sformatuje.

    #1851
    MDWMDW
    Participant
    Będę mógł z poziomu MorphOSa sformatować pierwszą mini-partycję w HFS? Jak to zrobić?

    Installer Ci zrobi taką partycję i sam ją sformatuje.

    No właśnie zauważyłem w pliku readme w ISO MorphOSa, że jest to pobieżnie wyjasnione. Czyli malusia partycyjka się zrobi sama, a pozostałe będę mógł sobie typowo ustawić. Fajnie. 🙂

    Przy okazji przesiadki tak się zastanawiam nad zmianą ilości partycji. Coraz mniejszy sens widzę w dzieleniu dysku aż na 4 partycje. A jak to jest teraz z maksymalną wielkością partycji w SFS pod MorphOSem? Ile może mieć maksymalnie?

    #1852
    Avatarkrashan
    Participant
    Przy okazji przesiadki tak się zastanawiam nad zmianą ilości partycji. Coraz mniejszy sens widzę w dzieleniu dysku aż na 4 partycje. A jak to jest teraz z maksymalną wielkością partycji w SFS pod MorphOSem? Ile może mieć maksymalnie?

    Chyba tyle, co zawsze, czyli 128 GB.

    #1855
    MDWMDW
    Participant
    Chyba tyle, co zawsze, czyli 128 GB.

    Dzięki. Jakoś nigdy mi to ograniczenie nie przeszkadzało i pewnie dlatego nie wiem. 🙂 Bardziej przeszkadza ograniczenie wielkości jednego pliku (2 GB).

    #1857
    Avatarkrashan
    Participant
    Bardziej przeszkadza ograniczenie wielkości jednego pliku (2 GB).

    To zrób jedną partycję w IceFS.

    #1858
    MDWMDW
    Participant
    Bardziej przeszkadza ograniczenie wielkości jednego pliku (2 GB).

    To zrób jedną partycję w IceFS.

    No właśnie tak myślałem żeby zrobić. Tylko pomimo mojego marudzenia okazuje się, że chyba jednak nie miałbym w tej chwili dla niej zastosowania. 🙂 Ale jak tylko zaistnieje taka potrzeba to tak właśnie zrobię.

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.