MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Dysk z Pegaza do PowerMaca

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #343
    AvatarZED^lM
    Participant

    Czy bez większych ceregieli da się przerzucić dysk z Pegaza do PM. Blok startowy w tym dysku jest jako RDB. Czy konieczne jest przeformatowanie na PM całego dysku?

    #1698
    Avatarkrashan
    Participant
    Czy bez większych ceregieli da się przerzucić dysk z Pegaza do PM. Blok startowy w tym dysku jest jako RDB. Czy konieczne jest przeformatowanie na PM całego dysku?

    Moim zdaniem co najmniej przeformatowanie pierwszej partycji. W maku dysk musi mieć makową tablicę partycji oraz partycję startową (z boot.img) w HFS. Osobiście, żeby nadmiernie nie kombinować, zbackupowałbym cały dysk i sformatował od nowa.

    #1699
    AvatarNorbert
    Participant
    Czy bez większych ceregieli da się przerzucić dysk z Pegaza do PM. Blok startowy w tym dysku jest jako RDB. Czy konieczne jest przeformatowanie na PM całego dysku?

    Moim zdaniem co najmniej przeformatowanie pierwszej partycji. W maku dysk musi mieć makową tablicę partycji oraz partycję startową (z boot.img) w HFS. Osobiście, żeby nadmiernie nie kombinować, zbackupowałbym cały dysk i sformatował od nowa.

    Moze tez miec pecetowa tablice partycji.
    Ale to juz "wyzsza" szkola jazdy .
    Przypuszaczam ze jesli wystartowalbys z pendrive, to dysk z pegaza obsluzony bylby bez problemu.
    Parametr BOOTDEVICE=dysk startowy SFS z pegaza

    #1700
    pamperspampers
    Participant
    Czy bez większych ceregieli da się przerzucić dysk z Pegaza do PM. Blok startowy w tym dysku jest jako RDB. Czy konieczne jest przeformatowanie na PM całego dysku?

    Ja poszedłbym wersją dla leniwych: w PM formatujesz normalnie dysk, potem wrzucasz ten z Pega i przewalasz cały system i dane.

    #1702
    MDWMDW
    Participant

    MorphOS tak jak AmigaOS jest dosyć "kopiowalny". Zastanawiam się tylko jak skopiować te całe softlinki (czy jak tam to się nazywa). Prawdę mówiąc to nawet sam nie wiem kiedy ona się pojawiły w naszych ami-systemach. Dawno temu, za czasów AmigaOS3 nie przypominam sobie żeby gdzieś taki twór był używany. Są całkiem przydatne ale wstyd się przyznać, że nawet nie wiem jak się je kopiuje. Potrafię tylko stworzyć (ln -s). 🙂

    #1703
    Avatarkrashan
    Participant
    Potrafię tylko stworzyć (ln -s). 🙂

    Prawdziwy amigowiec (pardon, mosista nie może być prawdziwym amigowcem…) tworzy softlinki poleceniem MakeLink, a nie jakimś uniksowym ścierwem 😉 .

    #1704
    MDWMDW
    Participant
    Potrafię tylko stworzyć (ln -s). 🙂

    Prawdziwy amigowiec (pardon, mosista nie może być prawdziwym amigowcem…) tworzy softlinki poleceniem MakeLink, a nie jakimś uniksowym ścierwem 😉 .

    Popieram! Obowiązkowo trzeba używać MakeLink. Ja po prostu nie wiedziałem, że ona istnieje i myślałem, że trzeba tej uniksowej prowizory używać. 🙂 Dzięki za cenną informację. 🙂

Widok 7 wpisów - 1 z 7 (of 7 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.