MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie DigiBooster 3

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #218
    gilbangilban
    Participant

    Digibooster 3. Wczytuję moduł DBM – wczytuje się i działa
    Można słuchać, przerabiać. OK. Chcę wczytać inny i jest problem, bo go nie wykrywa – np. mod w standardzie Protrackera. Czy pełna wersja będzie obsługiwała moduły innych formatów niż DBM, czy niestety nie ?

    #937
    gilbangilban
    Participant

    Zapomniałem zmienić nazwę tytułu, a potem już się nie dało.

    #938
    recedentrecedent
    Participant

    Tak, z tego co Krashan pisze na MorphZone oraz AmigaWorld.net to obsługa .MODów, .XMów czy .DIGI jest jak najbardziej w planach (choć mogą być problemy z kompatybilnością zmienionych komend). Póki co trzeba korzystać z .DBM.

    #939
    Avatarkrashan
    Participant

    W zasadzie recedent wyczerpał temat. W planach jest wczytywanie modułów protrackerowych (również tych wielokanałowych), Digi (stary DigiBooster 1.7) i XM (FastTracker). Efekty, których nie da się „przetłumaczyć” będą wyświetlane w oknie importu. Przy okazji, obecna beta nie umie jeszcze automatycznie rozpakować modułu spakowanego XPK, więc jeżeli pojawi się informacja, w której mowa jest o „XPKF”, trzeba moduł rozpakować ręcznie.

    #940
    recedentrecedent
    Participant

    A że tak zapytam – jak mój moduło-pattern? Udało się zreplikować buga?

    #941
    Avatarkrashan
    Participant
    A że tak zapytam – jak mój moduło-pattern? Udało się zreplikować buga?

    Owszem. Po naciśnięciu stop, pierwsze zagranie nuty z klawiatury jest ścinane do C-4 o ile zagrany jest ton wyższy. W innych modułach nie zauważyłem tego zjawiska. Na razie nie ustaliłem przyczyny, ale będę badał.

    #942
    recedentrecedent
    Participant
    Na razie nie ustaliłem przyczyny, ale będę badał.

    Skoro w innych modułach nie występuje to zapewne wina twórcy ("tfurcy") rzeczonego modułu .

    #943
    Avatarkrashan
    Participant
    Skoro w innych modułach nie występuje to zapewne wina twórcy ("tfurcy") rzeczonego modułu .

    Tak czy inaczej, nie widzę rozsądnego powodu, żeby tak się działo. Mimo wszystko więc zakładam błąd w programie.

    #944
    Avatarkrashan
    Participant
    Skoro w innych modułach nie występuje to zapewne wina twórcy ("tfurcy") rzeczonego modułu .

    Tak czy inaczej, nie widzę rozsądnego powodu, żeby tak się działo. Mimo wszystko więc zakładam błąd w programie.

    Błąd istotnie tkwił w programie. Był dość subtelny, stąd uszedł do tej pory niezauważony. Pojawi się w przypadku jeżeli zagramy nutę po użyciu „stop”, gdy kursor znajduje się w linii zawierającej komendę zmiany szybkości modułu (Fxx), przy czym parametr musi się mieścić w granicach od 07 do 1F (im będzie wyższy, tym niżej na skali będzie nam przycinać nuty). Błąd jest już usunięty. Dziękuję za jego zgłoszenie, sam bym go pewnie nie zauważył.

Widok 9 wpisów - 1 z 9 (of 9 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.