MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Czerwona dioda na płycie głównej

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #302
    AvatarMayolika
    Participant

    Witam! Od pewnego czasu gram w gry na moim Power Macu G4 MDD dual 1.25. Tzn chciałem grać, gdyż wszystkie gry które uruchamiam zawieszają się po większym lub mniejszym czasie. Zaglądnęłem do środka a tam zonk… czerwona dioda między slotami pamięci a kartą graficzną którą przedstawiam na zdjęciu

    http://img28.imageshack.us/img28/6403/dscn4627l.jpg

    co może być przyczyną jej świecenia?

    #1438
    pamperspampers
    Participant

    Co do samej diody nie mam pojęcia ale czy sprzęt przypadkiem się nie przegrzewa? Wygląda na to, że masz Radeona 9000 wersja makowa, może warto na ten radiator wrzucić jakiś wiatrak? Sprawdzałeś jaką temperaturę masz na procesorach?

    #1439
    AvatarMayolika
    Participant

    nie sprawdzałem, powiedz mi czy ten programik w macOSie jest do tego dobry? jaka powinna byc temperatura? tak to radeon 9000 64 MB, zmieniłbym na mocniejszą kartę graficzną, ale nie mam pojęcia na jaką, zwłaszcza że zależy mi na MorphOSie.

    #1440
    AvatarNorbert
    Participant
    Witam! Od pewnego czasu gram w gry na moim Power Macu G4 MDD dual 1.25. Tzn chciałem grać, gdyż wszystkie gry które uruchamiam zawieszają się po większym lub mniejszym czasie. Zaglądnęłem do środka a tam zonk… czerwona dioda między slotami pamięci a kartą graficzną którą przedstawiam na zdjęciu

    http://img28.imageshack.us/img28/6403/dscn4627l.jpg

    co może być przyczyną jej świecenia?

    przegladajac na szybcika internet, to jesli dioda pali sie na czerwono to problem jest z pamiecia lub ze slotami.
    pisza tez ze mozna tez sprawdzic czy bateria ok.

    #1441
    AvatarMayolika
    Participant

    no to i ja znalazłem, niestety nie odnosi się to do mojego modelu, dioda w całkiem innym miejscu. Co do baterii to też patrzyłem – cała. Bez baterii również się świeci

    #1442
    pamperspampers
    Participant
    nie sprawdzałem, powiedz mi czy ten programik w macOSie jest do tego dobry? jaka powinna byc temperatura? tak to radeon 9000 64 MB, zmieniłbym na mocniejszą kartę graficzną, ale nie mam pojęcia na jaką, zwłaszcza że zależy mi na MorphOSie.

    Jeżeli masz duala to temperatura może sięgać 60 stopni lub nawet i więcej. Czy masz zainstalowanego OSX? Jeżeli tak to czy zwiechy występują też pod OSX (coś w stylu kernel panic)?

    Co do lepszej karty graficznej ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się do czasu pojawienia się sterowników 3D dla kart z chipsetem R3xx.

    #1443
    AvatarMayolika
    Participant

    Jeżeli masz duala to temperatura może sięgać 60 stopni lub nawet i więcej. Czy masz zainstalowanego OSX? Jeżeli tak to czy zwiechy występują też pod OSX (coś w stylu kernel panic)?

    zwiechy występują pod OSX właśnie. Zawiesza sie i nic się nie da zrobić. Dzisiaj sprawdzę tą temperaturę. BTW czy zmiana karty graficznej jest równoznaczna utratą klucza licencyjnego MOS?

    #1444
    pamperspampers
    Participant
    zwiechy występują pod OSX właśnie. Zawiesza sie i nic się nie da zrobić. Dzisiaj sprawdzę tą temperaturę. BTW czy zmiana karty graficznej jest równoznaczna utratą klucza licencyjnego MOS?

    Czyli na mój gust się przegrzewa. Wymiana karty graficznej nie jest w żaden sposób powiązana z licencją. Licencja jest przypisana do płyty głównej Twojego MDD.

    Na początek radziłbym zdjąć radiator z procka i zapodać nową pastę termalną oraz zarzucić wiatraczek na radiator na karcie.

    #1445
    AvatarMayolika
    Participant

    i tak zrobię! Dzięki Pampers!

    #1446
    EnderEnder
    Participant

    Jak mi się zapaliła, to PM raz widział ram (cały) a raz nie (tylko połowę). Przełożyłem do kolejnego slotu kostkę ram i problem już nie występuje.

    #1447
    AvatarMayolika
    Participant

    Zrobiłem parę testów. Otóż temperatura procesorów jest chyba w normie. 64 stopnie C na procesorach. Wywalałem kości ram po kolei, bez zmian, dalej czerwona się świeci. Bez karty graficznej to samo. Przeczyściłem styki na karcie graficznej, kościach pamięci, dioda dalej się pali, natomiast nie udało mi się zawiesić wczoraj Age of Empires III, o dziwo! Ciekawe czy problem sam się rozwiązał, dzisiaj potestuję samą grę wieczorkiem.

    Acha, mam cztery sloty pamięci zajęte, wszystkie kości o tej samej pojemności, w sumie 2 GB RAM, natomiast dwie kości kingstona, a dwie kości innej firmy, ma to coś do rzeczy?

    #1448
    pamperspampers
    Participant
    Zrobiłem parę testów. Otóż temperatura procesorów jest chyba w normie. 64 stopnie C na procesorach. Wywalałem kości ram po kolei, bez zmian, dalej czerwona się świeci. Bez karty graficznej to samo. Przeczyściłem styki na karcie graficznej, kościach pamięci, dioda dalej się pali, natomiast nie udało mi się zawiesić wczoraj Age of Empires III, o dziwo! Ciekawe czy problem sam się rozwiązał, dzisiaj potestuję samą grę wieczorkiem.

    Acha, mam cztery sloty pamięci zajęte, wszystkie kości o tej samej pojemności, w sumie 2 GB RAM, natomiast dwie kości kingstona, a dwie kości innej firmy, ma to coś do rzeczy?

    Mieszanie pamięci nie powinno mieć żadnych negatywnych skutków, przynajmniej u siebie takich niezauważyłem (ani na G4 ani na G5). 64 stopnie to dosyć sporo wg. mnie, ja u siebie na G4 zauważałem problemy powyżej 62 stopnii (pod OSX, pod MorphOSem nie).

Widok 12 wpisów - 1 z 12 (of 12 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.