MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie CrazyCrane

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • #291
  Avatarkrashan
  Participant

  Właśnie ukończyłem kolejny „preview” gry słowno-logicznej CrazyCrane, jaką tworzymy wspólnie z Leonem i mccnex-em. Gra polega na odgadywaniu haseł ukrytych w kolumnach liter. W wersji 0.4 ukończyłem animację literek oraz podstawową logikę gry: wykrywanie odgadnięcia wyrazu i odgadnięcia całego hasła (pod to ostatnie nie jest jeszcze podpięta żadna procedura). Chwilowo hasło do odgadnięcia jest zakodowane na sztywno. Dla tych, którzy chcą popróbować swoich sił bez zaglądania w źródła, podaję kategorię: „geografia Azji”.

  Gra ma natywne wersje dla MorphOS-a, AmigaOS 3 i AmigaOS 4. Grafikę można zmienić zmieniając plik w podkatalogu, aktualna nie wstrząsa, ale jest przygotowana dla klasycznej Amigi pracującej w 4 kolorach z rozdzielczością 640 × 256… Dźwięku jeszcze nie ma, ale będzie. Kod źródłowy gry jest dołączony do archiwum.

  #1384
  MDWMDW
  Participant

  Ściągnąłem ale jeszcze nie odgadłem. Pomimo wielkiej pokusy nie będę zerkał do źródeł. To znaczy będę ale trochę później i w celach edukacyjnych.

  #1388
  kjbkjb
  Participant

  Pod MorphOS działa, tylko tło po spadających literkach jest jaśniejsze, myślałem że takie rzeczy tylko pod AOS4.x 😛 🙂 (używam skórki ‘classic’, jeśli to ma jakieś znaczenie).

  Pierwszy wyraz zobaczyłem w literach, trzeci odkryłem metodą ślepego gwałciciela (na chybił/trafił). Drugi to już była czysta formalność w google 🙂

  #1389
  Avatarkrashan
  Participant
  Pod MorphOS działa, tylko tło po spadających literkach jest jaśniejsze

  To już przeszłość. Na razie MorphOS exclusive wersja 0.4.1! A w niej:

  • – wypasiona, 24-bitowa grafika,
  • – tło pod klockami jest bitmapą,
  • – klocki mogą mieć kanał alfa (akurat zestaw dostarczony z grą tego nie wykorzystuje, ale można takie zrobić),
  • – nowe, przerażająco trudne hasło, kategoria „cytaty z klasyki”.

  Ku chwale !

  #1390
  kjbkjb
  Participant

  Hasła w oryginale nie znałem, ale widziałem przeróbkę zamieszczoną kiedyś na łamach Top Secret, coś tam było o karabinie, rozpryskującym się ciele i Kubeczkowym wodogłowiu 🙂

  Fajna czcionka i grafika, teraz gra wygląda wypaśnie 🙂

  #1406
  Avatarkrashan
  Participant

  Dzisiaj wersja 0.5. Przede wszystkim jest już plik z hasłami do odgadywania. Na razie jest to plik testowy zawierający 27 haseł. Plik nie jest zaszyfrowany, więc jeżeli nie chcecie sobie popsuć zabawy, nie otwierajcie go . Ta wersja gry wybiera losowo z pliku jedno hasło i póki co po odgadnięciu nic się nie dzieje, więc żeby zgadywać dalej, trzeba wyjść z gry i odpalić jeszcze raz. Docelowo gra będzie pamiętała, które hasła z pliku były zgadywane. Kategoria hasła do odgadnięcia jest wyświetlana na belce okna. Gra liczy już punkty, co prawda na razie wyświetlane są w oknie konsoli. Wprowadziłem też ubywanie punktów w miarę upływającego czasu, być może 1 punkt na sekundę to trochę za dużo, ale to można łatwo zmienić w kodzie.

  Przerobiłem nieco sposób wyświetlania wszelkich animacji. Teraz dzieje się to asynchronicznie, więc mistrzowie szybkości mogą klikać w kolejny wyraz, zanim jeszcze poprzedni „spadnie” w całości. Wcześniej to też działało, ale nie było widać kliknięcia. Pod MorphOS-em (i AmigaOS 4) grafika może wykorzystywać kanał alpha (kostki z literami, belki). Domyślna z tego nie korzysta, bo jest również używana na konfiguracjach typu AmigaOS 3 z kartą graficzną.

  Link do archiwum.

  #1407
  recedentrecedent
  Participant
  Gra liczy już punkty, co prawda na razie wyświetlane są w oknie konsoli

  A da się zrobić tak, żeby punktów przestawało ubywać jak się hasło odgadnie?

  #1408
  Avatarkrashan
  Participant
  A da się zrobić tak, żeby punktów przestawało ubywać jak się hasło odgadnie?

  Powiem więcej, taki jest podstępny plan . Odgadnięcie hasła będzie odpowiednio zaakcentowane dźwiękowo i graficznie, licznik punktów zostanie zatrzymany, aby ruszyć po wyświetleniu kolejnego hasła. Jeżeli zabawa się nam znudzi, gra zapamięta dorobek punktowy i hasła odgadnięte do tej pory.

Widok 8 wpisów - 1 z 8 (of 8 wszystkich)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.