MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie AmbientShell SH stos

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #390
    edeede
    Participant

    Jak się ma stos ustawiony za pomcą ‘stack’ w Amiga Shell-u do obsługi stosu przez ixemul ?
    Czy do uruchamiania programów korzystających ze środowiska ixemul trzeba zamarkować ‘Check stack usage’ w ixprefs ?

    #2043
    Avatarrzookol
    Participant
    Jak się ma stos ustawiony za pomcą ‘stack’ w Amiga Shell-u do obsługi stosu przez ixemul ?
    Czy do uruchamiania programów korzystających ze środowiska ixemul trzeba zamarkować ‘Check stack usage’ w ixprefs ?

    to ixemula byl ixstack ale nie wiem czy dalej dziala
    komenda stack zmiania stos dla programow pod 68k

    #2045
    MDWMDW
    Participant
    komenda stack zmiania stos dla programow pod 68k

    Serio? No popatrz… pojęcia nie miałem, że to się tyczy tylko programów dla 68k. 🙂 Czyli dla programów dla MorphOS zupełnie nie ma sensu ustawianie stosu? W ikonie morphosowego pliku wykonywalnego też nie ma sensu ustawiać stosu?

    #2046
    edeede
    Participant

    Dołączam się do pytania MDW (i w shell-startup dla mosowych też ?)

    do ixemula byl ixstack ale nie wiem czy dalej dziala

    Polecenie ixstack jest nadal. Z małego śledztwa jakie przeprowadziłem w tym kierunku wynika mi,
    że nie działa – przynajmniej jeśli chodzi o ixemulowe programy pod ppc (z ixemulowymi 68k nie sprawdzałem) . Za to, co ciekawe programy (przynajmniej te z gg) które otwierają ixemul.library, odczytują zmienną IXPPCSTACK (trzeba sobie ją dodać).

    Tak na marginesie tematu, jeśli program przeportowany z unixa (w ANSI C) otwiera bsdsocket.library usergroup.library a nie otwiera ixemul.library i zapewne w związku z tym nie odczytuje IXPPCSTACK (tak jak progsy z gg), to co on jest taki program ?
    Skoro jest w ANSI C i skompilowany bez użycia -noixemul to siłą rzeczy nie ma bata musi korzystać z ixemula a nie otwiera ixemul.library, no nie kumam tego.
    Zakłada że ixemul.library jest zawsze otwarta ? Programy z gg za każdym użyciem otwierają ixemul.library.

    #2047
    edeede
    Participant
    Serio? No popatrz… pojęcia nie miałem, że to się tyczy tylko programów dla 68k. 🙂 Czyli dla programów dla MorphOS zupełnie nie ma sensu ustawianie stosu? W ikonie morphosowego pliku wykonywalnego też nie ma sensu ustawiać stosu?

    Słuszna uwaga ;). Spojżyj co pokazuje Scout/Tasks.

    Zasadnicze pytania brzmią:

    1. Jak można ustawić stos dla programu ppc skompilowanego z libnixem ?
    2. Jak można ustawić stos dla programu ppc skompilowanego z ixemulem ?

    Ad. 2. Możliwe że służy do tego zmienna środowiskowa IXPPCSTACK . Z małym ale:
    Jak ustawić stos dla programu ixemulowego, który nie odczytuje zmiennej IXPPCSTACK ?

    Ps. Dzięki Rzookolowi wiemy już, że za pomocą polecenia stack ustawiamy wielkość stosu dla programów 68k.

    Poniekąd potwierdza to monitor Scout. Sprawdziłem na OWB i zwiększenie stosu np. w ikonie jeśli, chodzi o FreeStack(PPC) nie daje konkretnie nic.
    Scout pokazuje też, że każdy process/task ma przydzielone dwa rodzaje stosu. Jakby ogólny stos i dodatkowo stos dla PPC. Ten ogólny stos można zmieniać jak w standardowym AOS 3.1 powiedzmy. Dlaczego tak jest nie mam pojęcia . Za to wiem że proces który mi się wiesza, stosu PPC ma (w ostatniej chwili kiedy udaje się jeszcze tą wartość złapać) "tyle co kot napłakał" – ‘7 bajtów’ około.

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.