MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Cinnamon Writer 0.9015 maja 2013

Wygląda na to, że w końcu pojawiła się jakaś realna konkurencja dla Scriby. Cinnamon Writer autorstwa Clausa Deslera to prosty procesor tekstu. Niewątpliwie posiada dobrze zrobioną stronę internetową. Sam program – tu już jest nieco gorzej. Co prawda nie ma problemów z podstawową funkcjonalnością, ale łatwo Cinnamona zawiesić chociażby klikając w niektóre przyciski. Nieco dziwne jest też umieszczenie narzędzi w oddzielnym oknie. Mimo że program korzysta z MUI, to główne okno z dokumentem znajduje się jakby poza aplikacją, nie używa MUI i np. nie ikonifikuje się razem z oknem narzędziowym. Ogólnie wygląda to tak, jakby Cinnamon Writer składał się wewnętrznie z dwóch oddzielnych programów. Na razie wersja dla MorphOS-a ma status bety, ma też zablokowaną funkcję druku i zapisu do PDF. Czas pokaże, czy zaistnienie konkurencji na polu procesorów tekstu dla MorphOS-a wpłynie na podniesienie ich jakości.

Zamieszczone przez: admin, 4 komentarze

Komentarze:

  • Avatarzbysiuk

    Wyglada dobrze, to znaczy można w nim cos napisać. Nie wiem czy tylko w tej wersji, czy w poprzednich rownież, ale działa zapis PDF i kilku innych formatach i nie zawiesza sie zbyt często.

  • Avatargilban

    Cinnamon Writer ma możliwość eksportu do formatu docx. Jednak Word 2007 nie umie tak zapisanego pliku otworzyć. Natomiast gdy chcę zapisać dokument w pdf to dostaję info że eksport w tej wersji programu nie jest jeszcze gotowy. Więc Scriba, choć dalej ma dużo błędów, to uważam, że i tak jest na razie lepsza od tego programu. Oczywiście za jakiś czas może się to zmienić.

  • Dodaj komentarz

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.