MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

MorphOS 3.1813 maja 2023

Poniżej luźne tłumaczenie ze strony morphos-team.net

Zespół programistów MorphOS z dumą ogłasza publiczne wydanie MorphOS 3.18!

Ta nowa wersja zawiera kilka nowych aplikacji, takich jak Hex — skryptowalny edytor plików/pamięci RAM/dysków w formacie szesnastkowym, ArchiveIt — aplikacja do archiwizacji/unarchiwizowania ZIP oraz Thermals — aplikacja wyświetlająca informacje o temperaturze i wentylatorach oraz wykresy.

Ponadto MorphOS 3.18 obsługuje przeglądanie udziałów sieciowych Samba 2 i 3 oraz montowanie na pulpicie Ambient. Sterowniki Radeon zostały zaktualizowane, aby lepiej obsługiwać dwa monitory, więcej modeli kart graficznych i 3D, w tym zaktualizowaną bibliotekę i sterowniki TinyGL.

Udoskonaliliśmy również sterowniki Realtek 8168 Ethernet, obsługując więcej wariantów kart i zwiększając stabilność sieci w systemach PCI express, takich jak PowerMac G5 11,2.

Naprawiono problemy z łącznością urządzeń wejściowych USB w obsługiwanych systemach CyrusPlus 5040.

Wiele innych komponentów systemu i bibliotek również zostało naprawionych i ulepszonych, w tym MUI, Netstack, Filesysbox. Aby uzyskać bardziej szczegółowy przegląd zmian wprowadzonych w MorphOS 3.18, przeczytaj nasze informacje o wydaniu.

Gorąco zachęcamy nowych użytkowników do uważnego przeczytania naszych instrukcji instalacji i rozwiązywania problemów, zanim spróbują zainstalować MorphOS po raz pierwszy. Obecni użytkownicy mogą dokonać aktualizacji za pomocą znanej procedury, ale zachęcamy ich również do przeczytania przewodników.

MorphOS 3.18 jest dostępny do pobrania w naszej sekcji plików.

Zamieszczone przez: waldiamiga, 0 komentarzy

Dodaj komentarz