MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Zegarków ci u nas dostatek…29 listopada 2011

…ale i ten przyjmiemy jako wróżbę zwycięstwa . Ukazała się MorphOS-owa wersja 1.1 nieźle wyglądającego „blatowego” zegarka Flipclock. Oprócz pokazywania czasu, program serwuje nam też mniej lub bardziej dokładne prognozy pogody pobrane z sieci. Flipclocka napisał w Hollywood niejaki „f1NGUS”. Grafika półprzezroczyście komponuje się z tłem, niestety jest to nieco oszukane, bo przy zmianach na ekranie zegar przez chwilę zachowuje stare tło. Są też problemy z wyświetlaniem polskich liter. Program startuje prawie pół minuty i zabiera około 10 MB pamięci. Niemniej, dla miłośników przyjemnych dla oka gadżetów, wart zauważenia i pobrania z MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 7 komentarzy

Komentarze:

 • AvatarAS

  Dość fajnie wygląda i ma ciekawą pogodynkę. Ale nie można zmienić czcionki i przez to brak polskich liter, komunikat po polsku o prędkości wiatru jest za długi i "wchodzi" pod ikonkę pogody, trochę zjada za dużo pamięci, Mam nadzieję, że autor to poprawi, bo zegarek jest fajny.

 • Avatarkrashan
  Ale nie można zmienić czcionki i przez to brak polskich liter, komunikat po polsku o prędkości wiatru jest za długi i "wchodzi" pod ikonkę pogody, trochę zjada za dużo pamięci, Mam nadzieję, że autor to poprawi, bo zegarek jest fajny.

  Jak wyczytałem w readme, autor wie o krzaczkach i o tych długich opisach. Natomiast zużycia pamięci chyba zmniejszyć się nie da. To cena jaką się płaci za pisanie w Hollywood. Ten pakiet powstał do pisania prezentacji interaktywnych, a więc czegoś co się odpala, pokazuje i zamyka. Pisanie w nim gadżetów pracujących w tle niesie za sobą właśnie spore zużycie pamięci. Dlatego ja Flipclocka obejrzałem i skasowałem, zadowolę się zegarkiem na belce ekranu.

 • AvatarAS

  Mnie się podoba, no i ma dobrą pogodynkę – Wetter nie pokazuje prognozy pogody na kilka dni do przodu.

 • AvatarValwit

  bardo ladny port weatherclock z Sense UI (android i windows mobile) 🙂 mi sie podoba, choc w telefonie mam nowsza wersje.

 • AvatarMDW

  Rety, znów Hollywood. To istny paradoks. Przez to, że możliwości tego programu są całkiem spore jakoś nie może on zdobyć mojej sympatii, bo zazwyczaj jest używany do niewłaściwych celów.

 • AvatarAdam_K
  Mnie się podoba, no i ma dobrą pogodynkę – Wetter nie pokazuje prognozy pogody na kilka dni do przodu.

  Jak to Wetter nie pokazuje? Zależy jak się go ustawi. Ja zrobiłem sobie tak, że po kliknięciu w gadżet rozwija mi się lista z prognozą na cały tydzień.

  Dlatego, ja się chyba nie zdecyduję na ten nowy zegarek – szczególnie zniechęca mnie te 10MB i to długie wczytywanie. Programy pod amigowe systemy mają być szybie, lekkie i przyjemne. Dlatego cenię i używam MorphOSa.

 • AvatarAS
  Jak to Wetter nie pokazuje? Zależy jak się go ustawi. Ja zrobiłem sobie tak, że po kliknięciu w gadżet rozwija mi się lista z prognozą na cały tydzień..

  A możesz podpowiedzieć jak zdefiniować Wettera, aby pokazywał pogodę na tydzień do przodu. Nie mogę znaleźć takich ustawień.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.