MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

TeXtminator31 lipca 2011

Przeznaczeniem TeXtminatora napisanego przez Petra Kaderkę jest umieszczanie napisów na obrazkach. Program wykonuje swoje zadanie bez zarzutu, jednak napisanie go w Hollywood skutkuje pewnymi niewygodami w obsłudze i wprowadza zaskakujące nieraz ograniczenia. Przykładowo obrazek większy niż 1280 × 1024 piksele zostanie przymusowo przeskalowany do tej właśnie rozdzielczości, w dodatku bez zachowania proporcji. W zdumienie wprawia też wybór czcionki (systemowej) przez okno wyboru plików. Interfejs „graficzny” sprowadzony jest do klawiatury, a jeżeli już pokaże się jakieś okienko (np. okno ustawiania kolorów), wygląda jak program spod AmigaOS 1.3. Z drugiej strony nie sposób nie zauważyć ciekawych opcji, których nie ma np. moduł tekstu w ShowGirls, a więc obroty o dowolny kąt (niestety są to obroty bitmapy i to bez interpolacji) i automatyczne centrowanie tekstu w pionie lub poziomie. Podsumowując, napisać można, że Hollywood znacznie obniżył próg umiejętności wymaganych do pisania programów. Przez to za pisanie zabierają się bardzo początkujący programiści z wiadomym skutkiem. Powstają programy często nawet pomysłowe, ale toporne w obsłudze, z zupełnie niestandardowymi interfejsami.

Zamieszczone przez: admin, 3 komentarze

Komentarze:

 • AvatarMDW

  Krashan jest niezwykle cięty na programy użytkowe stworzone przy pomocy Hollywood. 🙂 I chyba to rozumiem. Może nawet bardzo rozumiem. Ubolewam nad tym, że Hollywood zamiast uchodzić za świetne narzędzie do robienia prezentacji, uchodzi za kiepskie narzędzie do robienia bardzo kiepskich aplikacji. O ile gry (moim zdaniem) mogą mieć niestandardowy interface, trochę dziwne rozwiązania, to programy użytkowe powinny mieć jednak możliwie najbardziej standardowy interface oparty na w pełni systemowych rozwiązaniach.

 • Avatarkrashan

  Ja wciąż czekam, aż mi ktoś udowodni, że nie mam racji, jestem uprzedzony, czepiam się i w ogóle. Pokażcie mi jedną zgodną z systemem, użyteczną aplikację w Hollywood. Muszę zdwoić wysiłki nad interfejsem między Lua i MUI. Może tym odciągnę chociaż kilku programistów od ślepej uliczki Hollywood?

 • Avatarzbysiuk
  Muszę zdwoić wysiłki nad interfejsem między Lua i MUI. Może tym odciągnę chociaż kilku programistów od ślepej uliczki Hollywood?

  Jestem calym sercem za. Nawet potroj wysilki.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.