MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

SVG Viewer 1.029 lutego 2012

SVG Viewer stworzony przez Carstena Siegnera, jest chyba pierwszym programem korzystającym z nowych możliwości Hollywood 5. Jedną z nich jest obsługa wektorowych obrazków SVG. SVG Viewer po prostu robi z tej możliwości użytek. Co ciekawe, mimo, że program jest napisany w Hollywood, to nie jest samodzielny – wymaga instalacji dodatkowego modułu w LIBS:. Mimo sporych rozmiarów (2,5 MB program, 1,8 MB moduł) SVG Viewer nie radzi sobie za dobrze z tekstami w grafikach, a także z polskimi znakami. Aby nie mieć problemów, trzeba przy zapisie SVG tekst zamienić na krzywe.

Zamieszczone przez: admin, 4 komentarze

Komentarze:

 • Avatargilban

  Czy przypadkiem to jest ten Hollywood 5, który 99 euro kosztuje ? I jeszcze, czy istnieje wersja demo tegoż Hollywood 5 pod mosa, aby można zobaczyć co to jest ? Inna sprawa ciekawy jestem, czy ten SVG Viewer odczyta pliki svg z Corela.

  No i sprawdziłem – są problemy:

  Oto wynik: http://imageshack.us/photo/my-images/696/grabcs.png/

  Może ma ktoś jakieś pomysły ?

 • Avatarrecedent
  Może ma ktoś jakieś pomysły ?

  Ja mam jeden, tylko nie wiem czy dobry. No i zawsze jest jeszcze coś takiego, ale wymaga naprawdę szybkiego kompa żeby działać znośnie (na miniaczu 1.5 powoduje zgrzytanie zębów).

 • Avatargilban

  Dzięki – fajny programik. Na pececie oczywiście śmiga, pod Mosem już testował go raczej nie będę. No i najważniejsze. Działa bez instalacji.

 • Avatarrecedent
  Dzięki – fajny programik. Na pececie oczywiście śmiga, pod Mosem już testował go raczej nie będę.

  No, przynajmniej póki nie dorobimy się JITa dla JavaScriptu. Ale skoro o PC mowa to po co się męczyć w przeglądarce? Lepiej użyć darmowego i dość wypaśnego Inkscape.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.