MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Scriba 1.8.017 maja 2013

Scriba 1.8.0 pomimo wciąż irytujących błędów przy formatowaniu tekstu, stał się edytorem w miarę stabilnym i poniekąd użytecznym. Niestety autor, zamiast usunąć znane problemy, postanowił dorzucić nowych, czyli nowy eksporter do formatu PDF, nazwany „Professional PDF”. W teorii pozwala on na generowanie plików PDF z linkami i formularzami, również zabezpieczonych hasłem i szyfrowanych. W praktyce jedyne co ten dodatek potrafi zrobić profesjonalnie, to profesjonalnie zawiesić się przy próbie eksportu. Żeby zaś mimo wszystko zakończyć tego newsa optymistycznym akcentem, informujemy, że od wersji 1.7.9 Scriba ma polską lokalizację . Program można pobrać z MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 3 komentarze

Komentarze:

 • Avatargilban

  No więc ja u siebie testowałem eksport do pdf’a plików. Na razie z tekstem maksymalnym dwóch stron i mi się program nie wiesza. Działa stabilnie. Następnie sprawdziłem odczyt pd’fa pod Mosem ale też na PC w Acrobat Readerze 11 i pliki pdf otwierają się bardzo ładnie. Również tekst można kopiować do notatnika. Jednak w programie dalej wkurza dzielenie wyrazów nie tam gdzie potrzeba, również bez dodania kreski informującej o przyniesieniu reszty wyrazu do drugiej linijki. Również wkurza, że gdy wklejam tekst nie mieszczący się na stronie. to zamiast go przenieść z automatu na drugą stronę to wyświetla resztę po niżej strony i nawet się nie mieści na niej. Dopiero ręcznie muszę przycisk Enter wcisnąć.

  Co do spolszczenia, to się pytałem Drako czy mogę wysłać to spolszczenie do autora, także uważam, że jest wszystko w porządku.

 • Avatarkrashan
  No więc ja u siebie testowałem eksport do pdf’a plików.

  Ale w tej chwili Scriba ma dwa eksportery do PDF-a. Jeden, ten standardowy, działa bardzo dobrze. Drugi, opisany w newsie, wiesza się.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.