MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Powrót Pingusa10 grudnia 2013

Rozwijająca się od kilku lat gra Pingus, przeportowana już kiedyś na MorphOS-a, powróciła na nasz system za sprawą Pawła „stefkosa” Stefańskiego. Dzięki niemu możemy zagrać w najnowszą (co oznacza dwuletnią) wersję 0.7.6. W skrócie Pingus to klon klasycznej gry Lemmings, w którym zadaniem gracza jest przeprowadzenie ekipy pingwinów po najeżonej przeszkodami planszy, korzystając z ich umiejętności. Jak na typową „SDL-kę” gra prezentuje wysoki poziom wykonania i dobrą grywalność, warto więc poświęcić jej kilka chwil, a może i wieczorów. Autor portu udostępnił archiwum z samym plikiem wykonywalnym gry, na MorphOS Files natomiast znajduje się pełna wersja z dołączonymi wszystkim danymi.

Zamieszczone przez: admin, 2 komentarze

Komentarze:

 • AS

  Fajna gierka. Tylko niestety zajętość procesora 100%, ale to nie przeszkadza grać. Natomiast uszkodzne nieraz tekstury teł i jak ekran gry jest większy od okna to nie działa przewijanie myszką (jak było przy Lemingach – jak sie doszło kursorem do brzegu to ekran się przewijał), trzeba przewijać strzałkami na klawiaturze.

 • krashan
  nie działa przewijanie myszką (jak było przy Lemingach – jak sie doszło kursorem do brzegu to ekran się przewijał), trzeba przewijać strzałkami na klawiaturze.

  1. Można przewijać mapą poziomu (przynajmniej mapa jest w tutorialowych poziomach…).
  2. Wciśnij środkowy myszy i pociągnij… .

 • Dodaj komentarz