MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

OpenXcom 0.915 lipca 2013

Wielu z nas pamięta „wachlowanie dyskietkami” przy grze w UFO – Enemy Unknown. Te dyskietki mogą się nam teraz przydać za sprawą Pawła „stefkosa” Stefańskiego, który przeportował OpenXcom, czyli otwartoźródłowy klon tej gry. Po wyposażeniu katalogu z grą w dane z tychże dyskietek możemy eksterminować alieństwo na MorphOS-ie. Gra cechuje się umiarkowanym apetytem na procesor, wymagania pamięciowe są w zasadzie pomijalne. Warto podkreślić dobrą stabilność, chociaż częste zapisywanie stanu tej gry to i tak niezbędny element taktyki . Tak więc, kto żyw, do broni i na Cydonię! Ale najpierw oczywiście trzeba ściągnąć grę.

Zamieszczone przez: admin, 9 komentarzy

Komentarze:

 • waldiamiga
  No i zacnie działa 😉

  Działa ino ja kulawy jestem w tego szpila. Zawsze wolałem Sabre Team.

 • krashan
  Działa ino ja kulawy jestem w tego szpila. Zawsze wolałem Sabre Team.

  Cydońskie kreatury! Nadchodzę z drużyną!

 • recedent
  Cydońskie kreatury! Nadchodzę z drużyną!

  Eee… To ja tylko uprzedzę o dwóch rzeczach:

  Primo: Gra jest najzwyczajniej w świecie wolna. W fullscreenie i 640×480 na Miniaczu 1.5 niby da się grać, ale przyjemność z tego niewielka.

  Secundo: Gra jest trudna. Włączyłem sobie testowo Battleshipa z Mutonami na poziomie Superhuman, napakowałem Avengera czterema Tank/Fusion Ball Launcher i dziesiątką ludzi (same ciężkie plazmy i Blaster Launchery, Flying Suit na dokładkę). Widzę Mutona jeszcze z pokładu Avengera. Posyłam mu Blaster Bomb – bezpośrednie trafienie, trawa w promieniu 15 metrów wyparowuje, a Muton stoi! Co więcej – posyła mi odwetowo jedną serię Auto-shotów z ciężkiej plazmy, potem drugą… Czołg obrywa, ale blokuje przejście i nie mogę strzelać. Przesuwam go kawałek… A tu zielony koleżka posyła TRZECIĄ serię z ciężkiej plazmy! Oczywiście z czołgu zostają zgliszcza.
  I tak dalej et cetera… dwie trzecie Mutonów wytrzymuje pierwsze trafienie Blaster Bomb bez mrugnięcia okiem. Za to ściany UFO są bardzo dziwne – próbowałem się przebić "od góry" i rozwalić pokój dowodzenia. NIC Z TEGO – dwa bezpośrednie trafienia Blaster Bomb nie wystarczają, zeby przebić ścianę UFO! Więcej – przyznaję – nie próbowałem, szkoda mi było bomb.
  Dam znać jak przejdę planszę do końca (o ile przejdę, heh – w końcu mam do dyspozycji dziesięciu Rookie :).

  Tak czy siak – pewnie bym zaczął przechodzić, gdyby nie to że góra dwa miesiące temu przeszedłem całe UFO pod DOSBoxem – działa jak marzenie.

 • recedent
  Na G5 mam 60 fps 🙂

  W jakiej rozdziałce?

  Tak czy siak – czy to nie gruba przesada, że gra która bez problemów chodziła na 386 wymaga procesora G5 do płynnej rozgrywki?

 • deez
  Na G5 mam 60 fps 🙂

  Jakim cudem masz na G5 60 fps to nie wiem. Jest jakis parametr, który to pokazuje ?

 • Drako^BB
  Na G5 mam 60 fps 🙂

  Jakim cudem masz na G5 60 fps to nie wiem. Jest jakis parametr, który to pokazuje ?

  W pliku konfiguracyjnym masz opcje do tego

 • recedent
  Dam znać jak przejdę planszę do końca (o ile przejdę, heh – w końcu mam do dyspozycji dziesięciu Rookie :).

  Cóż… Przeszedłem. Straciłem tylko dwóch żołnierzy i jeden czołg vs piętnastu ufoków. Stwierdzam, że żołnierze X-Comu mają (w porównaniu do oryginalnego UFO) zadziwiającą celność – ze średniego dystansu przy celności strzału w granicach 20% (Rookie, ciężka plazma) trafia taki trzy razy pod rząd. Okazuje się też, że ciężka plazma ma skuteczność porównywalną z Blaster Launcherem – dwa trafienia z reguły wystarczają, żeby powalić Mutona.

  Zauważyłem cokolwiek dziwne zachowanie gry – niby ściany UFO są praktycznie niezniszczalne, ale "przepuszczają" falę uderzeniową do środka – trafisz Blaster Launcherem w okolicy "nogi" Battleshipa i o Elerium możesz zapomnieć. Np a to tłumaczenie… "Alien Entertainment" = "Sprzęt rekreacyjny obcych" – hłe hłe, kosmiczne orbitreki?

 • Dodaj komentarz

  Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056 Warning: realpath(): open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html:/tmp:/usr/share:/usr/local/share/pear:/dev) in /usr/home/widelec/domains/morphos.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 2056