MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

MirrorCopy 2.413 maja 2013

Leif Salomonsson wydał nową wersję narzędzia do kopiowania plików MirrorCopy. W zasadzie dokładniej należałoby powiedzieć, że MirrorCopy jest narzędziem do synchronizowania katalogów, gdyż ma m. in. możliwość zapisywania skasowanych (nie występujących w katalogu źródłowym), oraz nadpisanych plików do odrębnych lokacji. Oprócz tego w zdefiniowany sposób radzi sobie z miękkimi i twardymi linkami. Wersja 2.4 ma poprawione zachowanie w przypadku błędów kopiowania – nie wychodzi z siebie, a kontynuuje i zwraca kod błędu 5. Oprócz tego poprawnie kopiuje informacje o użytkowniku i grupie pliku, o ile system plików je przechowuje. Program można pobrać z MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 3 komentarze

Komentarze:

 • AvatarMDW

  Przegenialne narzędzie. Bardzo szybko i sprawnie robi mi różnicowy backup wszystkich partycji na dodatkowy dysk. W menu mam opcje robienia backupu każdej z partycji albo wszystkich za jednym zamachem. Trwa to dosłownie chwileczkę i jest niezawodne.

  Generalnie uważam, że komputer bez backupu to komputer uszkodzony, niezdatny do używania. 🙂 Dlatego każda z używanych przeze mnie maszyn/systemów robi sobie codzienne (albo częściej) backupy. Do szczęścia brakowało mi tylko czegoś takiego dla MorphOS (wcześniej kopiowane były całe partycje). No i MirrorCopy spełniło wszystkie moje oczekiwania i sprawdziło się przez kilka ostatnich miesięcy rewelacyjnie.

  A tak przy okazji. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego plik readme w wersji 2.4 nie daje się w całości przeczytać w systemowym Ed albo MultiView? 🙂 Widać go tylko w More albo wypluwając przy pomocy Type do CLI/pliku.

 • Avatarkrashan
  Może mi ktoś powiedzieć dlaczego plik readme w wersji 2.4 nie daje się w całości przeczytać w systemowym Ed albo MultiView? 🙂

  Pod offsetem 269 jest bajt $00 nie wiadomo dlaczego… Większość programów wobec tego uważa, że to plik binarny.

 • AvatarMDW
  Pod offsetem 269 jest bajt $00 nie wiadomo dlaczego… Większość programów wobec tego uważa, że to plik binarny.

  No i zagadka rozwiązana. 🙂 Dzięki, będę mógł spokojnie zasnąć. Chociaż pliczek już sobie "naprawiłem".

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.