MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

gTranslator 3.115 marca 2015

gTranslator 3.1 to moduł sbar, który pozwala szybko przetłumaczyć wskazany tekst przy pomocy mechanizmu tłumacza Google. Wszystko to mamy do dyspozycji na naszej belce systemowej a samo tłumaczenie jest natychmiastowe. W nowej wersji mamy do dyspozycji szybkie tłumaczenie z każdego programu który pozwala wyciąć tekst do schowka. Program autorstwa Thomasa Igrackiego dostępny jest na jego stronie domowej.

Zamieszczone przez: pampers, 10 komentarzy

Komentarze:

 • Avatarkrashan

  O, widzę, że program „news co kwartał” realizowany jest konsekwentnie ;-).

 • Avatarwidelec

  Sbar jak najbardziej przydatny, ciekawy pomysł, dobrze wykonany. Przyczepić się można jedynie do wykonywania zapytań po każdym wpisanym lub usuniętym znaku (można byłoby wprowadzić “opóźnienie” np. wykonywać maksymalnie jedno zapytanie na sekundę), ale to drobiazg. Trochę gorzej wypada użycie armaty na komara, jaką niewątpliwie jest zastosowanie Scintilli jako prostego pola do wpisania kilku słów… No ale ktoś już kiedyś wspominał, że prawdopodobnie Scintilla zastąpi wszelkie “text inputy” w MUI, więc chyba czas zacząć się przyzwyczajać..

 • Avatarkrashan

  więc chyba czas zacząć się przyzwyczajać..

  Przyzwyczajać do Linuksa chyba. Skoro już bloatware, to przynajmniej na systemie, który nadaje się do codziennej pracy. Jeżeli twórcy MorphOS-a mają zamiar w ten sposób rzucać się w nieskuteczny pościg za mainstreamem, to ja wysiadam na następnym przystanku.

 • Avatarkrashan

  A skąd pewność, że to nie akcja news co rok?

  Pewności nie ma, będzie w czerwcu…

 • MDWMDW

  Bardzo fajnie się ten miły programik rozwija. Jest bardzo wygodny, działa bardzo sprawnie i cholernie przydatny. Jestem jego fanem! 🙂

 • edeede

  Coś ma namieszane ma ten programik. Nie wyświetla About – wtedy coś tam sobie muli i druga rzecz – po ustawieniu w settings Home jako Polish zawiesił Ambienta.
  Niby używać się da ale jakoś nie przekonałem się 🙂 brak synonimów, chyba że da się włączyć.

  Ps. Czysto teoretycznie, bo chyba lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć: Czego należy używać w MUI w przypadkach jak ten zamiast Scintilli ?

 • Avatarwidelec

  ede,

  Ps. Czysto teoretycznie, bo chyba lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć: Czego należy używać w MUI w przypadkach jak ten zamiast Scintilli ?

  Problem jest w tym, że nie bardzo jest czego użyć, żeby było dobrze. Wbudowany w MUI TextInput jest IMHO słaby (np. głupio zrobione dzielenie na linie w przypadku gadgetów zajmujących kilka linii), do tego potrafi zrobić “niespodziankę” i nie działać jak trzeba. Natomiast TextEditor.mcc nie jest zbyt stabilny i ma też kilka swoich wad… Najfajniej byłoby dostać coś nowego. Ale tutaj rozbijamy się o ideę wrzucania wszędzie Scintilli oraz o nieuniknioną, wcześniej czy później, obsługę UTF…

 • Avatarkrashan

  I tak jak człowiek na to popatrzy to ma ochotę odpalić DevPac-a, napisać sobie copperlistę i żeglować po niezmierzonej przestrzeni bitplanów…

 • edeede

  widelec,

  Najfajniej byłoby dostać coś nowego.

  Skoro twórcy MorphOSa mają inne ważniejsze zadania, to może Bounty na nową klasę Textinput,
  spełniającą te podstawowe(?) wymagania.

  krashan,
  DevPac chyba nawet spoko działa pod MOS-em :), coś mi się przypomina, że można sobie przeglądać zawartość pamięci RAM na pełnym ekranie.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.