MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

GemRB Beta 119 października 2020Cowcat przygotował pierwszą beta wersję portu GemRB. Co to takiego? To opensource’owa implementacja silnika Infinity Engine autorstwa BioWare. Powstały na nim jedne z lepszych gier fabularnych, takie jak: Baldur’s Gate I i II, Planescape: Torment, Icewind Dale. Program powstał ze skompilowania źródeł dla WarpOS przygotowanych przez Grelbfarlka, testowany tylko z demowersją Baldur’s Gate II. Autor portu zaleca przeczytanie README, a program pobierzemy z tego postu z forum English Amiga Board.

Zamieszczone przez: waldiamiga, 4 komentarze

Komentarze:

 • recedentrecedent

  A testował to już ktoś? Warto sprawdzać? Bo niejaki Cool_amigaN na MorphZone pisze, że mu Baldur’s Gate nie za bardzo chce się włączać.

 • waldiamigawaldiamiga Autor wpisu

  waldiamiga,

  Dziś poświęciłem nieco czasu nad tym portem, i tak:

  Zassałem wersje demo BG2, skopiowałem do katalogu z trzecią betą GemRB, uruchamiałem z konsoli z podaniem nazwy konkretnej konfiguracji (dla demo BF2) i szpil wali błędami – a to tego otworzyć nie może, to tego. Z wielkim prawdopodobieństwem że zassana wersja demo ma inny układ plików i katalogów (??) niż ta, podana konfigu dla BF2 Demo.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.