MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Odpowiedzi na Forum Stworzone

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 206 wszystkich)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi do: Jazda bez trzymanki, czyli krzywe Ami TV Studio #6208
  EnderEnder
  Participant

  Panowie za dwa ostatnie filmy przyznaje Wam Order Uśmięchniętego NG-towca.

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5378
  EnderEnder
  Participant

  Ja mam PoweMaka MDD 1.25Ghz i oryginalną Ati 9560 256Vram. Musiałem piny taśmą bezbarwną zakleić, bo karta działa na AGP x 8, czyli PM G5, a tak działa teraz na AGP x4 PM G4. Mam też na zapasie oryginalną makową Ati9000 128Vram. Do tego SB live, sieciówkę z artku o Wifi (na tym portalu). PM g4 miał wcześniej obsługę MorphOS-a dodaną niż eMac 1.42Ghz. Miałem eMaca 1.25 ghz, ale tylko 32 Vram i dlatego sprzedałem. Miałem MM 1.5Ghz 64 Vram (malutki zgrabniutki) też dawał radę. No i Efika na początku.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 years, 5 months temu przez EnderEnder.
  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5367
  EnderEnder
  Participant

  Dlatego twierdzę, że eMac 1.42 Ghz z 64MB Vram jest najlepszy z zamkniętych Maków. Ma procesor G4 jedna z ostatnich wersji, obsługuje 2 GB RAM, ma więcej portów USB i chyba są to porty 2.0, ma Ati 9600 64 MB Vram i chyba śmiga z prędkością AGP x 4. Monitor naprawdę ładnie świeci, jedyna bolączka to waga. Normalnie kogoś …. …… z wagą komputera 20 kg. Poza tym jak dla mnie super zabaweczka, jeżeli kiedykolwiek będę zmieniał kompa na coś z G4 to na pewno nie wezmę MM, tylko właśnie eMaca z 1.42 Ghz.

  w odpowiedzi do: Wybór sprzętu #5317
  EnderEnder
  Participant

  Co do PM to trzeba zdać sobie sprawę, że MorphOS póki co tak jak inne amisystemy jest 32-bitowy i mimo że G5 czyta instrukcje 32-bit, to chyba niczego szczególnego poza większym zegarem nie zyskujemy (w kwestii systemu). Słyszałem, że są jakieś 64-bitowe wersje oprogramowania, ale nie sprawdzałem. Co flasz(ek) zgadza się, miałem na początku w PM G4 jakieś Ati 9200 i zdarzało się, że kaprysiło. Na oryginalnych kartach tego nie ma. To nie wina MorphOS-a, bo na forach typu MyApple polecają raczej do flaszowania NVidię. Napisz coś o niedocenianym eMacu, ale o wersji 1.42 Ghz (procesor jedna z ostatnich rewizji z tego co kojarzę), ma więcej złącz USB, obsłuży więcej RAM-u, ma Ati 9600 64MB Vram, więc w moim odczuciu jest lepszym wyborem niż MM z 64 MB Vram. Miałem przez moment MM (fajny, bo mały i zgrabny), miałem eMaca, ale 1.25 Ghz z 32 Vram (gdyby było więcej Vram, to pewnie by został), teraz mam PM MDD 1.25 Ghz. Drugi proc leży i odpoczywa, miałem Ati 9000 mac edition 128 Vram (nadal mam na półce i fajnie śmigało). Kupiłem Ati mac edition 9650 256 Vram, zakleiłem piny (3 i 13 chyba, nie pamiętam w necie jest) i zdusiłem AGP x8 do x4 więc mam kartę, która normalnie chodziła w PM G5 u siebie na PM G4. Do tego SB Live, karta PCi z dodatkowymi portami USB (chyba na układach NEC), WiFi TP Linka z artka o WiFi i śmiga. Nie jestem żadnym zaawansowanym użytkownikiem, więc nie wykorzystuję w pełni tego sprzętu. Jedno co było od samego początku związane z tym systemem to wiara, która bezinteresownie mi pomagała. Jeżeli nie jest się trollem, to środowisko pomaga i to jest piękne w tym hobby. Mosowcy kocham Was za to, ale całować się nie będziemy. 🙂

  w odpowiedzi do: PowerMac i WiFi co najlepiej wybrać? #5315
  EnderEnder
  Participant

  Mam kartę WiFi T Link jak w artykule, ale dzięki za zainteresowanie. wifi i morphos

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 years, 9 months temu przez EnderEnder.
  w odpowiedzi do: Informacje o cyklu C obiektowo #5270
  EnderEnder
  Participant

  No proszę, a ja już myślałem, że strona umarła i prawie tu nie zaglądałem. Oj niedobrze.

  w odpowiedzi do: Informacje o cyklu C obiektowo #5188
  EnderEnder
  Participant

  Fajnie, że dzielisz się wiedzą.

  w odpowiedzi do: Przydatne książki #2085
  EnderEnder
  Participant
  w odpowiedzi do: Przydatne książki #2084
  EnderEnder
  Participant

  Aha, to dobrze wiedzieć. Muszę przewietrzyć swoje zasoby, bo kiedyś kupiłem coś dla klasyka i leżą, a tak może się komuś przydadzą. Z tego co mi już kilka osób pisało, AmigaDOS ta zielona może się przydać. Książki o Amosie odpadają. Książka o bibliotekach systemowych też chyba odpada?

  w odpowiedzi do: Promowanie MorphOS-a na Amiimprezach #2070
  EnderEnder
  Participant

  Jakiś pokaz SDK by się przydał, może Titler, Hollywod? Maxon Cinema 4D v4 ponoć śmiga ładnie (dla ortodoksów), ACE emulatorek, no i listę gier bym przejrzał z PPA (papierowego, co na efice śmigała Recedentowi, to na mini będzie szał).

  w odpowiedzi do: Informacje o cyklu C obiektowo #2068
  EnderEnder
  Participant
  Ostatni artykuł do cyklu – a w zasadzie prosty programik do ćwiczeń. Zapraszam zaintereswanych do lektury.

  Tak trzymaj.

  w odpowiedzi do: Promowanie MorphOS-a na Amiimprezach #2057
  EnderEnder
  Participant

  No w sumie pomysł z naklejką nie jest zły. Podobnie z koszulką, czapeczką. Koniecznie MorphOS, a nie Pegasos, bo ja nie mam tego komputera i identyfikuje się z użytkownikiem systemu.

  w odpowiedzi do: Promowanie MorphOS-a na Amiimprezach #2053
  EnderEnder
  Participant
  Po to kupują A500, żeby mieć A500, nie poradzisz.

  A może zwyczajnie nie wiedzą, bo nie ma żadnych konotacji etymologicznych między MorphOS-em a nazwą Amiga? Widzą AOX 1000 za 10-12 tys., SAM460 (AO500) za 4 tys. i mówią odpadam. Ja się dałem przekonać 🙂

  w odpowiedzi do: Radeon 9800 i Pegasos2 #2015
  EnderEnder
  Participant
  Spalić się raczej nie spali 🙂 Najwyżej nie zabangla.

  Ciekawe czy będzie działać, czy ktoś testował. Stara 9200 robi problemy ze starości, więc nową jeśli mam kupić, to wolę szybszą.

  Być może trzeba będzie sloty zalepić i zdusić AGP, no i jak z napięciem, nie wiem, czy AGP x 2 to to samo co x 8 jeśli chodzi o napięcia. W końcu x2 była projektowana dla mniej prądożernych kart. Ja w PM musiałem pobawić się taśmą i zdusić z x8 na x4.

  w odpowiedzi do: Midi, PowerMac, MorphOS, DigiBoster3 #1968
  EnderEnder
  Participant
  Rockmanem nie, nie mam już włosów.

  Eeee tam, Kage z "Tenacious D" daje radę 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=J0hcGAundcY

  Jeżeli ja to ten łysy z gitarą (nawet podobny, bo mięsień piwny też mam) to ty rozumiem ten drugi w długich siarach. W sumie gdyby tak zagrać razem, to świat jest nasz.

Widok 15 wpisów - 1 z 15 (of 206 wszystkich)