MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Sprzęt Zakup PowerMaca G5

Widok 10 wpisów - 1 z 10 (of 10 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #345
    EnderEnder
    Participant

    Witam

    Tak mnie ostatnio naszło na zakup PowerMaca G5. Wersja 2x 2.0 wydaje się rozsądnym kompromisem – cena/szybkość, ale mam kilka pytań.
    1. Jak jest z prądożernością tej wersji i PM w ogóle?
    2. A co z chłodzeniem, czy 2×2.0 ma wodne, czy nie?
    3. Czy to standardowe jest wystarczające, czy trzeba inwestować w inne?
    4. Jak z hałasem, większy niż przy G4, da się wyciszyć jak G4 (wymiana wiatraków)?
    5. Co zyskam przesiadając się na G5?
    6. Jak z oprogramowaniem, działa tyle samo, czy mniej?
    7. Jak się sprawdza UAE, Blender, Python na G5?

    No to tyle wszelkie opinie mile widziane, przy okazji jeżeli ktoś jest zainteresowany MDD G4 2x 1.25Ghz, 120 HDD, 1 Gb Ram, ATI 9000 128Vram, zarejestrowany system.

    #1708
    Avatarkrashan
    Participant

    Wersja 2,0 GHz jest chłodzona powietrzem.

    #1709
    EnderEnder
    Participant
    Wersja 2,0 GHz jest chłodzona powietrzem.

    To chyba dobrze, bo o wodnym w G5 różne rzeczy (złe) słyszałem.

    #1712
    Avataradater
    Participant
    Witam

    No to tyle wszelkie opinie mile widziane, przy okazji jeżeli ktoś jest zainteresowany MDD G4 2x 1.25Ghz, 120 HDD, 1 Gb Ram, ATI 9000 128Vram, zarejestrowany system.

    Znalazłeś już nabywcę na G4?

    #1713
    EnderEnder
    Participant
    Witam

    No to tyle wszelkie opinie mile widziane, przy okazji jeżeli ktoś jest zainteresowany MDD G4 2x 1.25Ghz, 120 HDD, 1 Gb Ram, ATI 9000 128Vram, zarejestrowany system.

    Znalazłeś już nabywcę na G4?

    Jeszcze nie. Oferta wisi na PPA w dziale giełda. Jakby co pisz na maila [email protected]

    #1714
    pamperspampers
    Participant

    1. Jest dosyć prądożerna.
    2. Wersje 2.0 i 2.3 Ghz mają chłodzenie powietrzem, 2.5 i 2.7 – wodne. Ja mam 2.7 i zero problemów z wyciekami.
    3. Jest wystarczające.
    4. Wg mnie jest trochę głośniej. Wentylatorów w G5 jest sporo, przynajmniej w wersji z chłodzeniem wodnym. Wymiana nie wchodzi w grę ze względu na to, że są to jakieś niestandardowe wentylatory. Tzn rozmiarowo są do dostania ale nie wiem jak później wygląda podłączenie takich wiatraków do płyty G5.
    5. Speeeda! Oprócz samego procesora mocno zyskuje też fakt, że na płycie G5 jest SATA a nie IDE jak w G4.
    6. Bez zmian w moim przypadku.
    7. Blendera i Pythona nie ruszałem za to eksperymentowałem z UAE. Z tego co pamiętam, jak Fab wypuścił poprawioną wersję dla G5 to sysinfo na 2.7Ghz pokazywało coś około 1.8 prędkości a4000 040/25

    #1719
    AvatarKorni
    Participant

    220W. Jeśli MorphOS dorobi się zarządzania energią w G5 to dolną wartością będzie 150W.

    Sterowniki do R300 nie są jeszcze optymalne, oraz nie ma do nich sterownika rave3d, czyli nie odpalisz starszych gier np. Payback.

    #1720
    Avatarrzookol
    Participant

    Hałas jest mniejszy niz w mdd, zyskujesz predkosc, dosc szybkie euae – predkosc 030@50, mozna ogladac starsze demka na a1200, grac w napalm, chodza filmy HD

    #1721
    EnderEnder
    Participant
    Hałas jest mniejszy niz w mdd, zyskujesz predkosc, dosc szybkie euae – predkosc 030@50, mozna ogladac starsze demka na a1200, grac w napalm, chodza filmy HD

    Czyli zakładam, że podobnie do mojego wyciszonego MDD, to super. UAE też cieszy, chyba opchnę klasyka. A jak z dźwiękiem, w SB warto inwestować? Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie po mojej myśli i kupię G5.

    #1722
    pamperspampers
    Participant
    Czyli zakładam, że podobnie do mojego wyciszonego MDD, to super. UAE też cieszy, chyba opchnę klasyka. A jak z dźwiękiem, w SB warto inwestować? Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie po mojej myśli i kupię G5.

    SB na razie nie pójdzie. Dopiero w 3.3 ma być naprawiona obsługa portów PCI w G5.

Widok 10 wpisów - 1 z 10 (of 10 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.