MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie optymalne ustawienie OWB

Widok 13 wpisów - 1 z 13 (of 13 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #315
    bilbobilbo
    Participant

    witam

    fajnie mamy nowa wersje 1.20 OWB no i dalej ….te same bółe ,może ja nie potrafię optymalnie ustawić przeglądarki haaa jest wiele podanych typów przeglądarek którą udaje OBW ,którą wybrać ja mam operę,teraz wsparcie java i flash player..wchodzę na strone czateri i wyskakuje że brak Javy ,jak sobie radzicie jeśli się zdarzały takie komunikaty..itp

    ps.może ktoś mi zarzuci że nie czytam co piszą inni co się zdarza na innych portalach gdzie groża prawie banowaniem itp ale jeśli ktoś przerabiał ten problem czy inny można się podzielić informacjami bo i po co wywarzać otwarte drzwi? zanim zalegalizuję Morphos co mam zamair zrobić w w lipcu to chciłbym wiedzieć że mam funkcjonalny net bo do tego mi służy komputer

    #1530
    Avatarkrashan
    Participant
    wyskakuje że brak Javy

    Pod MorphOS-em nie ma Javy i raczej nie ma się co spodziewać. Jeżeli chodzi o Flasha, to jest plugin, ale jego możliwości są raczej nędzne i w tym temacie się raczej niewiele zmieni. Na gry we Flashu nie ma co liczyć. Ja go po prostu wywaliłem, bo potrafi być niestabilny. Co do tego „udawania”, to polega ono na tym, że OWB przedstawia się serwerowi jako inna przeglądarka, ale to nie oznacza, że nagle nabędzie cech Firefoxa. Po prostu czasem strona jest tak głupio napisana, że sprawdza przeglądarkę po nazwie i blokuje niestandardowe, mimo, że OWB sobie z daną stroną doskonale radzi. Albo np. strona serwuje OWB wersję mobilną nie wiadomo dlaczego (przykład: wiadomosci.onet.pl przekierowuje na m.onet.pl). Wtedy właśnie można wykorzystać udawanie. Ale od tego obsługa Javy ani Flasha się automagicznie nie pojawi.

    #1531
    bilbobilbo
    Participant

    tak własnie podejrzewalem że tak jest…czyli morphos pozostaje jako ciekawostka a nie jako alternatywa dla innych systemów…bo myśle że za tą kwotę którą chcą za rejestrację pewne rzeczy powinny być w standardzie,tym bardziej jak java czy flash itp

    #1532
    recedentrecedent
    Participant
    myśle że za tą kwotę którą chcą za rejestrację pewne rzeczy powinny być w standardzie,tym bardziej jak java czy flash itp

    Dokładnie. To są jakieś kpiny! I to bez możliwości odpalenia najnowszych gier z PC/konsol! W ramach protestu proponuję samospalenie

    #1533
    Avatarkrashan
    Participant
    bo myśle że za tą kwotę którą chcą za rejestrację pewne rzeczy powinny być w standardzie

    Pewne rzeczy są w standardzie, tylko że akurat Java i Flash nie zaliczają się do pewnych rzeczy. Zwłaszcza Flash, będący technologią schyłkową i nie obsługiwany przez wiele systemów (iOS chociażby, czy od niedawna Android).

    #1534
    pamperspampers
    Participant
    tak własnie podejrzewalem że tak jest…czyli morphos pozostaje jako ciekawostka a nie jako alternatywa dla innych systemów…bo myśle że za tą kwotę którą chcą za rejestrację pewne rzeczy powinny być w standardzie,tym bardziej jak java czy flash itp

    No popatrz, przeglądarka www to jedno z moich podstawowych narzędzi pracy i doskonale radzę sobie bez Javy i Flasha. Co więcej bez tych technologii jakoś pracuję także pod Windowsem.

    #1535
    bilbobilbo
    Participant
    tak własnie podejrzewalem że tak jest…czyli morphos pozostaje jako ciekawostka a nie jako alternatywa dla innych systemów…bo myśle że za tą kwotę którą chcą za rejestrację pewne rzeczy powinny być w standardzie,tym bardziej jak java czy flash itp

    No popatrz, przeglądarka www to jedno z moich podstawowych narzędzi pracy i doskonale radzę sobie bez Javy i Flasha. Co więcej bez tych technologii jakoś pracuję także pod Windowsem.

    co do samospalenia to nie potrzebnie sprzedalem koran może bym znalazl jakiś werset na tą okoliczność haaa

    a iphon i android raczej sa systemami mobilnymi i dobrze napisane strony rozpoznają mobilne systemyi sporo stron np bankowych jest pisanych na ..np probowalem wykonać przelew i nie moglem kliknąc na daną opcję ale to zrobilemw operze na blackberry czy otierajcąc pocztę w yahoo wejśc wejdę ale dalej itp może nikt nie lubi win ale na ten standard sa pisane strony

    #1536
    Avatarkrashan
    Participant
    może nikt nie lubi win ale na ten standard sa pisane strony

    Trudno. Jak ktoś nie może bez Windowsa, powinien sobie kupić Windowsa .

    #1537
    bilbobilbo
    Participant
    może nikt nie lubi win ale na ten standard sa pisane strony

    Trudno. Jak ktoś nie może bez Windowsa, powinien sobie kupić Windowsa .

    to naucz strony aby komunikowaly sie z OWB bez problemu ,nie potrzebuje windowsa do szczescia haa

    #1538
    pamperspampers
    Participant
    może nikt nie lubi win ale na ten standard sa pisane strony

    Chyba trochę mylisz pojęcia. Strony nie są pisane przecież pod dany system.

    to naucz strony aby komunikowaly sie z OWB bez problemu

    To raczej twórcy stron powinni zadbać, aby wyświetlały się i działały poprawnie niezależnie od przeglądarki w której są wyświetlane (oczywiście mowa o nowoczesnych przeglądarkach a nie np IBrowse 😉

    #1539
    bilbobilbo
    Participant
    może nikt nie lubi win ale na ten standard sa pisane strony

    Chyba trochę mylisz pojęcia. Strony nie są pisane przecież pod dany system.

    to naucz strony aby komunikowaly sie z OWB bez problemu

    To raczej twórcy stron powinni zadbać, aby wyświetlały się i działały poprawnie niezależnie od przeglądarki w której są wyświetlane (oczywiście mowa o nowoczesnych przeglądarkach a nie np IBrowse 😉

    masz racje źle się wyraziłem ,programiści piszący strony myśle że wg jakiś standardów ala niektórym cieżko wytłumaczyć że się korzysta z innych systemów

    #1540
    Avatarkrashan
    Participant
    to naucz strony aby komunikowaly sie z OWB bez problemu

    Strony, z których koszystam, komunikują się z OWB bez problemu. Jak się któraś nie komunikuje, to problem jej autora, nie mój. Po prostu na nią nie wchodzę.

    #1547
    Avatarwojox
    Participant
    to naucz strony aby komunikowaly sie z OWB bez problemu

    Strony, z których koszystam, komunikują się z OWB bez problemu. Jak się któraś nie komunikuje, to problem jej autora, nie mój. Po prostu na nią nie wchodzę.

    Java i flash player to programy firm trzecich. Nie wiadomo z jakiej paki są wykorzystywane w przeglądarkach. To taka autopromocja po kolesiowsku. Na PC musisz zainstalować i zgodzić się z licencją. Tak naprawdę jest to wciskanie tej technologi na siłę…Gdyby chociaż był jakiś wybór, który zapewni 100% zgodności, a tak często mamy ikonkę informującą że musisz zainstalować cudze oprogramowanie, a jak nie to nie zobaczysz filmiku itp..

Widok 13 wpisów - 1 z 13 (of 13 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.