MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie Kilka pytań początkującego

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #206
    AvatarGość
    Participant

    Witam
    Od kilku godzin jestem szczęśliwy posiadaczem emac’a z mos’em 2.7 🙂
    Na początek mam kilka pytań:
    – Czy istnieje możliwość tzw. "bezpiecznego usuwania" urządzeń usb?
    – Przy mojej rozdzielczośći mam ustawione odświeżanie monitora na 71Hz. Gdzie mogę przestawić to np. na 85Hz aby oszczędzać oczy?
    – zainstalowałem nowe sterowniki NTFS ale dalej nie mam możliwości zapisu na przenośnym dysku usb.

    …i na razie to tyle. Ale cały czas się bawię więc będę miał pewnie kolejne pytania 😉

    Pozdrawiam

    #857
    Avatarkrashan
    Participant

    Bezpieczne usuwanie nie jest generalnie potrzebne, bo urządzenia USB nie są buforowane. Jeżeli nie odłączysz urządzenia w trakcie zapisu to nie powinno to powodować problemów. Odświeżanie ekranu zmienia się wchodząc w ustawienia systemu, a następnie ustawienia monitora. Wybierasz tryb graficzny, który chcesz zmienić, następnie klikasz w edycję. Najprościej wybrać któryś z trybów predefiniowanych w liście na górze, jeżeli nie, można się pobawić szczegółowymi parametrami (najprościej zwiększyć pixelclock). Jeżeli nie daje się wyciągnąć pożądanego odświeżania, oznacza to, że parametry monitora zostały ustawione za nisko, wtedy „Edytuj” przy nazwie monitora i zwiększamy. Pasmem przenoszenia można śmiało do góry, bo jego przekroczenie niczym nie grozi, a często to właśnie ogranicza, z częstotliwościami odchylania należy ostrożniej. Monitor eMaca jako wbudowany może nie mieć zabezpieczeń przed przekroczeniem dopuszczalnych częstotliwości odchylania (chociaż everymac.com podaje 89 Hz dla 1024 × 768, więc nie jest najgorzej).

    #862
    EnderEnder
    Participant

    Miłego użytkowania. Ja bym z rozdziałkami próbował metodą prób i błędów (zdecydowanie wybierałbym pomiędzy tym co jest zaproponowane w systemie) wtedy człowiek czegoś się uczy.

    #865
    AvatarGość
    Participant

    Zainstalowałem sobie macos X obok mos’a wg. instrukcji z PPA#4 i mam pytanie: co zrobić aby pod motylkiem mieć podgląd partycji mac’a?

    #866
    recedentrecedent
    Participant
    co zrobić aby pod motylkiem mieć podgląd partycji mac’a?

    Sys:Tools/Mounter, wybierasz odpowiednie ide.device, zaznaczasz makową (HFS+) i "Zamontuj".

Widok 5 wpisów - 1 z 5 (of 5 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.