MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Oprogramowanie CubicIDE i nowe MorphOS SDK

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #152
    MDWMDW
    Participant

    Czy jest tu ktoś komu udało się podmienić stare MorphOS SDK, które oryginalnie jest w CubicIDE na to nowe? Mam pewne problem (zarówno z GCC 2.95.3 jak i 4.4.4). Robiłem wszystko zarówno krok po kroku jak i skryptem CubicSDKUpdater. Podobny problem miał ktoś na MorphZone:
    http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=7580&forum=12&1305447223

    Ktoś miał może już taki problem i go rozwiązał?

    #483
    AvatarMaaG^dA
    Participant
    Czy jest tu ktoś komu udało się podmienić stare MorphOS SDK, które oryginalnie jest w CubicIDE na to nowe? Mam pewne problem (zarówno z GCC 2.95.3 jak i 4.4.4). Robiłem wszystko zarówno krok po kroku jak i skryptem CubicSDKUpdater.

    Ktoś miał może już taki problem i go rozwiązał?

    Wydaje mi się, że najprościej byłoby nie "poprawiać" CubicIDE, tylko zmienić skrypt wybierający wersję kompilatora oraz przypisania…

    #484
    MDWMDW
    Participant
    Wydaje mi się, że najprościej byłoby nie "poprawiać" CubicIDE, tylko zmienić skrypt wybierający wersję kompilatora oraz przypisania…

    Fakt. Poprawianie Cubica jest opłakane w skutkach. Zawsze coś się krzaczy. 🙂 Konsultowałem się jeszcze z autorem skryptu aktulilzującego CubicIDE do nowego SDK. Ale też rozkłada ręce. To się faktycznie nieźle krzaczy. Autor CubicIDE ma to delikatnie mówiąc w nosie. No nic, trzeba będzie Cubica używać jako edytora, a kompilować z zewnątrz. 🙂

    A tak swoją drogą. Obiła mi się o uszy nazwa "Scribble". Czy ja dobrze słyszałem, że to jest jakiś nowy edytor, który ma zastąpić w MOS SDK wysłużony MorphED? Wysłużony czy nie to nie ma znaczenia. Najgorsze jest to, że nierozwijany. Martwy soft – tego najbardziej nie lubię. To by mi pasowało. Przyzywczaję się do wszystkiego co zaproponuje MOSTeam, bo generalnie nie przypominam sobie ich nietrafionych rozwiązań. 🙂 Tylko czy dobrze słyszałem?

    #485
    Avatarkrashan
    Participant
    Tylko czy dobrze słyszałem?

    Dobrze.

    #496
    MDWMDW
    Participant
    Tylko czy dobrze słyszałem?

    Dobrze.

    Świetna wiadomość! Umieram z rozkoszy i niecierpliwości. 🙂

    #497
    Avatarjacadcaps
    Participant
    Przyzywczaję się do wszystkiego co zaproponuje MOSTeam, bo generalnie nie przypominam sobie ich nietrafionych rozwiązań. 🙂 Tylko czy dobrze słyszałem?

    To jako mały spoiler: http://dreamolers.binaryriot.org/priv/calltip.png http://dreamolers.binaryriot.org/priv/calltip2.png

    #498
    MDWMDW
    Participant

    Jaaaa… pod MUI. Ale czad. 🙂 Ja bym chciał żeby cały świat był pod MUI: krzesło na którym teraz siedzę, sklep w którym zrobiłem zakupy, tramwaj, którym przyjechałem z pracy. 😀

    A czy da się jeszcze uchylić rąbka tajemnicy odnośnie orientacyjnego terminu wypuszczenia pierwszej publicznej wersji? To będzie integralna część darmowego SDK?

    #499
    Avatarjacadcaps
    Participant
    A czy da się jeszcze uchylić rąbka tajemnicy odnośnie orientacyjnego terminu wypuszczenia pierwszej publicznej wersji? To będzie integralna część darmowego SDK?

    Jeszcze trochę mamy do zrobienia niestety. Plan jest taki, żeby była to integralna część SDK, ale pewnie osobno też będzie dostępny bez funkcjonalności związanej bezpośrednio z SDK.

    #500
    MDWMDW
    Participant
    Jeszcze trochę mamy do zrobienia niestety. Plan jest taki, żeby była to integralna część SDK, ale pewnie osobno też będzie dostępny bez funkcjonalności związanej bezpośrednio z SDK.

    Świetnie. Mnie interesuje to przede wszystkim jako edytor do C/C++. Fajnie jak będzie zintegrowany jakoś z GCC. CubicIDE/MorphED/GoldED trochę śmierdzą starocią. No i ten ich UI zupełnie nie przystaje do standardów amigowo-morphosowych. To wyjście przez Alt+F4 albo Ctrl+C/X/V. Generalnie taki drewniany ten GUI. Do dzisiaj nie przywykłem do używania go. Jakoś go nie czuję. Edytor pod MUI to będzie coś… rety. 🙂

    #501
    Avatarjacadcaps
    Participant
    Świetnie. Mnie interesuje to przede wszystkim jako edytor do C/C++. Fajnie jak będzie zintegrowany jakoś z GCC. CubicIDE/MorphED/GoldED trochę śmierdzą starocią.

    Co do ‘integracji’ z gcc to ciężko mi się wypowiadać, bo znajduje się to całkowicie poza moimi zainteresowaniami i jest w gestii głównego autora projektu. Natomiast skróty klawiszowe są maksymalnie zbliżone do Ceda, oczywiście mocno rozszeżone. Jeszcze jeden spoiler: http://dreamolers.binaryriot.org/priv/autocomplete.png

    #525
    Avatarzbysiuk
    Participant
    Świetnie. Mnie interesuje to przede wszystkim jako edytor do C/C++. Fajnie jak będzie zintegrowany jakoś z GCC. CubicIDE/MorphED/GoldED trochę śmierdzą starocią.

    Co do ‘integracji’ z gcc to ciężko mi się wypowiadać, bo znajduje się to całkowicie poza moimi zainteresowaniami i jest w gestii głównego autora projektu. Natomiast skróty klawiszowe są maksymalnie zbliżone do Ceda, oczywiście mocno rozszeżone. Jeszcze jeden spoiler: http://dreamolers.binaryriot.org/priv/autocomplete.png

    No prawdziwy czad. Czekam i trzymam kciuki. Mam nadzieje, ze szybko przywykne do tego softu i ze jest intuicyjny. Z GoldEdem bywalo roznie w moim przypadku.

Widok 11 wpisów - 1 z 11 (of 11 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.