MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

Strona główna Forums Dla programistów Ambient GPL – kompilacja

Widok 2 wpisów - 1 z 2 (of 2 wszystkich)
  • Autor
    Wpisy
  • #163
    edeede
    Participant

    Generalnie rzecz biorąc chciałbym się dowiedzieć jak należy podejść do tematu kompilacji źródeł Ambienta.
    Na chwilę obecną moim celem jest dojść do punktu wyjścia – czyli skompilować Ambienta do postaci jaką dostarcza
    ostatnie wydanie MorphOSa. W związku z tym mam pytanie:

    Skąd i w jaki sposób należy pobrać aktualne, skonfigurowane źródła Ambienta umożliwiające kompilację przy pomocy aktualnego SDK?

    Kierując się informacją zawartą w samym Ambiencie (about/readme) trafiłem na sourceforge.net. Pobrałem źródła za pomocą narzędzia cvs,
    jednakże napotkałem sporo problemów podczas prób kompilacji. Po wielu próbach związanych z konfiguracją makefile i config.h otrzymałem
    kompilację Ambienta 1.43 bez debugu z altivec oraz wykorzystującą współdzielone biblioteki png.library i z.library. Na pierwszy rzut oka
    "moja" wersja nie różni się od tej z wydania MorphOSa. Na drugi już nie jest tak różowo, mianowicie nie pokazują się thumbnails
    (te statyczne mam na myśli) pomimo że są włączone w config.h. Ambientowy player nie wyświetla tytułu odtwarzanego pliku
    i nie znikają jego buttony z belki ambienta po skończeniu odtwarzania.
    Generalnie ta kompilacja działa stabilnie. Zauważyłem jeszcze tylko, że okno About MorphOS wygląda jak to z wersji dla MOS 1.45
    i długość pliku wykonywalnego Ambienta jest około 3 razy dłuższa niż oryginału. Kompilowałem za pomocą gcc 2.95.3.

    Może robię coś nie tak ale zdaje się, że te źródła z sourceforge.net to jednak nie jest to samo co Ambient GPL w MorphOS 2.7. W każdym razie jeśli to są jedyne dostępne źródła proszę o pomoc w ich skonfigurowaniu bardziej doświadczone osoby.

    #583
    Avatarkrashan
    Participant
    Zauważyłem jeszcze tylko, że okno About MorphOS wygląda jak to z wersji dla MOS 1.45 i długość pliku wykonywalnego Ambienta jest około 3 razy dłuższa niż oryginału.

    Wszystkie pliki wykonywalne (z małymi wyjątkami) na ISO MorphOS-a są wewnętrznie zaszyfrowane i spakowane. Dlatego są mniejsze.

Widok 2 wpisów - 1 z 2 (of 2 wszystkich)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.