Strona główna › Forums › Klub dyskusyjny › Bounty – propozycje › Bounty – propozycje
Jeśli chodzi o ArtEffect4, to polemizowałbym :). Powiedzmy lasso, czym ono się różni od tego z np. Photoshop7 (poza tym, że od razu po zaznaczeniu wycina – nie można skalować zaznaczenia) ?
Różdżka z ustawianiem parametrów – jest. W Tool Settings (F2) można ustawiać tolerancję dla RGB razem i osobno. Dodatkowo w menu Stencil są opcje shrink i grow dzięki którym można skalować maskę z dokładnocią do jednego pixela.
Jeśli nie lubisz lassa czy raczej nożyczek, używaj do wycinania stencila. Zaznaczasz sobie stencil ew. odwraczasz go i wtedy bez spinki wycinasz za pomcą nożyczek i np. kwadratu dowolny kształt jaki obejmuje maska.
Do zaznaczania maski warto czasem skorzystać z Color selection (menu Stencil) tam też można ustawić tolerancję dla RGB. Wspomnę jeszcze, że maskę można namalować lub poprawić ręcznie – dla pędzla/brusha należy wybrać stencil w oknie Tool settings, jak i zapisać ją . 🙂 Także osobiście nie widzę ograniczeń co do wycinania i selekcji.
Hmm.. chyba nie do końca rozumiem więc może napiszę jak ja to rozumiem. Otóż dla mnie wstępnie wycinek pojawia się (szczęśliwie) właśnie w takim schowku a nie bezpośrednio na liście brushy, dopóki nie dodam go do listy (Add) aby później móc go wybierać na pedzel.
A, że się przykleja cóż … 🙂 dzięki temu można go szybko przenieść na inną warstwę – wtedy to się przydaje jak równieź inne genialne opcje z Brush managera. Pośrednio dzięki, którym można ładować obrazki na różne warstwy. Niestety domyślnie nie ma opcji załadowania obrazka jako warstwę – teoretycznie da się to załatać samym ARexx-em.
To raczej da się załatwić pluginami 🙂
W AE4 jest skalowanie z proporcją i bez, pkt/cal też (DPI), jest nawet ptk/cm.
Copyright 2014 - Wszelkie prawa zastrzeżone MorphOS.pl
