MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

AppendDate 1.425 grudnia 2012

Ukazała się aktualizacja „pchełki” AppendDate. Programik służy do automatycznego wstawiania dat do nazw plików, a aktualizacja usuwa błąd pojawiający się, gdy żądamy wstawienia daty przed rozszerzenie, a plik rozszerzenia nie ma. Wtedy program wstawiał na koniec niepotrzebną kropkę. Po 4 latach od wydania poprzedniej wersji błąd znalazł niestrudzony lubmil. Programik jest już na MorphOS Files. W komplecie kod źródłowy.

Zamieszczone przez: admin, 7 komentarzy

Komentarze:

 • AvatarMDW

  Dlaczego ja nie wiedziałem o istnieniu tego programiku? Tak często wstawiam datę do nazwy pliku, że aż myślałem o napisaniu czegoś w tym stylu na użytek własny. A tu taka niespodzianka – coś takiego istnieje. Fajnie! 🙂

 • AvatarMDW
  Od czterech lat ;-).

  No właśnie! I to wręcz pod samym nosem. 🙂 To jest absolutny skandal. Nie wiem jak to możliwe.

  Działa bardzo fajnie i dało się skonfigurować i podwiesić pod menu Ambienta tak jak chciałem. Bardzo mi się to przyda.

 • Avatarzbysiuk
  A tu taka niespodzianka – coś takiego istnieje.

  Od czterech lat ;-).

  Ja mam takie pytanie do autora czy istnieje możliwość podłożenia AppendDate w listerze Ambienta, na podobnej zasadzie, jak to jest powiedzmy z Makedir czy Select? Kiedyś nawet napisałem jakieś małe GUI do tego, ale sensowne działanie widzę właśnie we współpracy z listerem. Byłoby to łatwe i intuicyjne oraz zgodne z duchem systemu.

 • Avatarkrashan
  Ja mam takie pytanie do autora czy istnieje możliwość podłożenia AppendDate w listerze Ambienta, na podobnej zasadzie, jak to jest powiedzmy z Makedir czy Select?

  Oczywiście. Wchodzimy do ustawień Ambienta, następnie wybieramy MIME, z listy grupę internal, a z niej typ x-morphos-globalaction-file. Teraz klikamy „Edytuj”, a w otwartym świeżo oknie „Dodaj”. Jako nazwę wpisujemy np. „Wstaw datę w nazwę”. Dodajemy nowe polecenie typu AmigaDOS. Opcje zostawiamy bez zmian, jako zaś treść komendy podajemy np.

  AppendDate %sp FORMAT "_%Y-%m-%d" EXT

  Oczywiście format daty można sobie zdefiniować jak się komu podoba, tak samo jak użycie EXT albo PREFIX. Zamykamy okienka klikając w OK i działa. Jeżeli chcemy też wstawiać daty do nazw katalogów, to identyczną akcję dodajemy do typu MIME x-morphos-globalaction-directory.

 • Avatarzbysiuk

  No to jest pole do popisu – dzieki. Zobacze jak to dziala.

  I… dziala!! Dokladnie tak jak chcialem, dzieki za podpowiedz. Co prawda moja intencja byla inna (myslalem o pasku graficznym okna Ambienta), ale tak jest nawet lepiej, bo mozna tych appenddatow zrobic sobie ile dusza zapragnie. BTW, uzywam tego do dodawania dat archiwizacji w zdjeciach.

 • Avatarkrashan
  Co prawda moja intencja byla inna (myslalem o pasku graficznym okna Ambienta),

  Szczerze mówiąc o pasku nawet nie pomyślałem – mam go wyłączonego na stałe.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.