MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a
MorphOS.pl – Polska strona użytkowników MorphOS-a

AmiDARK Engine 0.731 grudnia 2012

Frédéric Cordier wydał kolejną wersję swojego silnika do tworzenia gier AmiDARK Engine, który – przynajmniej częściowo – jest kompatybilny z komercyjnym produktem DarkBASIC. Wersja 0.7 jest kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia tego ambitnego celu. Ambitne są też zamiary autora co do zarobienia na tym produkcie, ograniczenie czasowe wersji demo do 5 minut oraz zastrzeżenia zawarte w pliku „readme” sugerują przyszłą komercję. Póki co wersja 0.7 nie jest jeszcze przełomem, raczej kolejną demonstracją tego jak idzie praca autorowi. Dołączone dema pokazują, że AmiDARK sporo już potrafi (akceleracja 3D wymagana), zarówno w dziedzinie 2D jak i 3D. Pewną wadą jest póki co całkowity brak dźwięku. Szczegółowa lista zmian dostępna jest na stronie autora, a archiwum w wersji dla MorphOS-a (istnieje również wersja dla AmigaOS 4), na MorphOS Files.

Zamieszczone przez: admin, 4 komentarze

Komentarze:

 • AvatarEnder

  Póki wersja nie będzie miała numerka przynajmniej 1.0 to program jest poza moim zainteresowaniem.

 • AvatarMDW
  Póki wersja nie będzie miała numerka przynajmniej 1.0 to program jest poza moim zainteresowaniem.

  Wiesz jak to jest z numerkami. Czasem 5.0 to taki krzaczący się crap, że ręce opadają. A czasem 0.1 działa cudownie i człowiek się zastanawia dlaczego to ciągle jest beta.
  Jednak generalnie masz rację. Ja też jakoś nie mam zaufania do wersji 0.x. Wskazuje ona na to, że autor nie zrobił jeszcze wszystkiego co chciał i sporo rzeczy ma prawo nie działać albo działać niepoprawnie. Wobec tego rozumiem w pełni dystans do AmiDARK 0.7. 🙂

 • Avatarkrashan
  Nie no bez jaj 🙂

  Bez jaj. Jako urodzony niedowiarek odpaliłem jedno z dem i poczekałem 5 minut. Faktycznie wyszło z siebie i wyświetliło komunikat o wersji demo.

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.